Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tomee987 #3747 üzenetére

    Na soroljad, "hallgatom". Ha szakmaiatlanság alatt valami olyat értesz, hogy te nem érted, az nem szakmaiatlanság a részemről, hanem értetlenség a te részedről, azért nem ugyan az :DDD

    Ami az ingyen részt illeti, relatív. Nekem ingyen van, mert külön nem fizetek érte a hagyományos értelemben, az meg hogy most melyik e-mail "szolgáltatónál" vagyok és melyik "kezeli" az e-mail-jeim az már oly mindegy, de egy ilyen diktatórikus országban inkább úgy vagyok, hogy inkább egy amerikai óriáscégnél legyenek a magyar nyelvű e-mail-jeim, akiknek fordító kell hozzá, mint sem valami magyar putricégnél, mint a PR, ami még azért is átok lenne, mert kb. 30x kevesebb tárhelyet. Google-val meg más bajom nincs, reklámot nem tolnak a képembe, mert megoldottam hogy ne tudjanak még droidon sem, hogy a leveleim meg nekik mit érnek, az már nem érdekel mint mondtam, nem véletlen mondtam azt hogy ingyen van, én tényleg nem fizetek nekik sehogy sem, reklámokat sem látok, így felőlem a tevékenységemet is nézhetik, nem tudnak mit a képembe tolni, szóval én amolyan veszteség vagyok nekik az átlag emberrel szemben, de ez az ő problémájuk, nem az enyém :DDD
    Egyébként meg a PR sem ingyen adja az e-mailt, ami pénzt elkér ezekért a használhatatlan és nem versenyképes szolgáltatásokért, simán kiférne belőle valami normálisabb e-mail szolgáltatás, plusz még a TV előfizetéssel is az ember pofájába tolják a reklámot, amiért nem hiszem hogy bárki külön fizetne, vagy kérné, hogy tegyenek be neki reklámot, szóval ha így nézzük, illetve hasonlítjuk a Google-t pl. egy magyar internetszolgáltatóhoz, mint a PR, akkor a "magyar" internetszolgáltató sokkal pofátlanabb, a tákolt hálózatáról meg a nem versenyképes szolgáltatásairól meg ne is beszéljünk.

    #3746 Fücsök007: Na, örülök neki :D
    Egyébként persze, főleg hogy a letöltési sávot a frekvenciatartomány miatt könnyebb "fejleszteni", de ahol már belekezdtek és kirakták a DOCSIS 3.1 modemeket, ott idővel a feltöltési sávot is megcsinálják, még ha idő akkor is, de ők legalább csinálnak valamit a DOCSIS hálózattal, nem csak lelakják, mint a PR, majd mikor észreveszik, hogy a konkurencia optikázik, akkor hirtelen elkezdenek ők is optikázni.
    Egyébként nem rossz a koax, van jövője, csak olyan éppen olyan szolgáltatóknál, akik értenek is hozzá.
    Egyébként hogy a Vodafone mit akar, azt nem tudom. A UPC egy elég érdekes és DOCSIS/koax orientált szolgáltató volt, mert ahol FTTH-t építettek ki, végén ott is visszaalakították az előfizetőknél és DOCSIS 3.0 lett belőle, lehet hogy végén ők is áttértek volna DOCSIS 3.1-re, de ezt már nem tudjuk meg, főleg hogy itt a Vodafone ami ugye szinte PR hozzáértéssel rendelkezik (mobil szférában megmutatták, hogy ahhoz hülyék, így nem tudom őket komolyan venni vezetékes téren sem) átvette a UPC-től a szolgáltatást itt is meg romániában is, szlovákba meg azt nézem, hogy 600/30-as és 1000/50-es csomagokat árulnak, de hogy lefele DOCSIS 3.0-n és 32 csatornán, vagy DOCSIS 3.1-en, azt nem tudom, mindenesetre elég drága lenne a Vodafone-nak FTTH-ra átállni mindenhol és kukázni minden DOCSIS eszközt, tehát ahol már koax van, ott gondolom fenntartanak egy színvonalat és max. a nagyon problémás helyeken optikáznak, mert ott ugye két választás lenne, vagy fejleszteni 3.1-re és azzal együtt egy nagyobb hálózatfelújítást bevállalni és továbbra is egy aktív hálózatot fenntartani, vagy áttérni FTTH-ra ami hosszabb távon jobban megéri, az a baj, hogy én tudom hogy döntenék, de hogy egy szolgáltató hogy döntene, passz. A PR-nél az ember hozzászokott, hogy állandóan hülyén dönt, meg úgy a legtöbb szolgáltató, de ugye a remény hal meg utoljára :DDD
    A DIGI meg veszett ügy sajnos, de így legalább végre igazi "versenypiac" lesz és egyformán drága árakkal indulhatnak a piaci szereplők, mondjuk 2-3 egyforma drága szolgáltató közül már nehezebb lesz választani, max. a DVB-C miatt dönthetnek többen a DIGI mellett, persze akiknél a TV a fontos, meg a könnyű kezelhetőség, de én egyébként lemondanék róla, egyedül a fideszes rétegnek lesz jó, végre egy "jó magyar" szolgálatónál tudnak előfizetni szolgáltatásra majd, ahol minden kormánypárti TV megtalálható, sőt az interneten is majd csak azok érhetőek el, illetve emellett a nagytestvér mindent tudni fog, amit az interneten csinálsz :DDD

Új hozzászólás Aktív témák