Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Årpi #2815 üzenetére

    Előre is köszönöm. Remélem egyébként hogy át lehet állítani, mert akkor nem kell őket cseszegetni, ha esetleg "meggondolom" magam (pl. kimegy a saját router), plusz így már a feltöltés miatt is megérné váltani.

    Azt régen olvastam én is, akkor is csodálkoztam rajta, hogy milyen hülyeséget csinálnak, de gondolom inkább költségvetési dolgok miatt megy pár terület csak DOCSIS-ban (gondolom olcsóbb az a fajta CMTS, illetve maguk a bővítőmodulok is), ha nem akkor igazából nem nagyon tudok másfajta magyarázatot, max. még a szarul és olcsón tervezet koax hálózat, ugye az EuroDOCSIS nem véletlenül tud nagyobb sebességet, mert nagyobb frekvenciatartományúak a csatornák és ahol alul van tervezve a hálózat szintén hülyeség vagy költségvetési okok miatt (ami visszavezethető a hülyeségre), akkor ott egyszerűbb és célszerűbb a DOCSIS.

    Azon a hülyeségen amúgy már nem is akadok ki, hogy ugye ez az euro-s dolog egy modemcserés magyarázat egyik kitérője volt, hogy miért nem lehet külső modemet a hálózatra tenni, egyébként jól mellé beszélt a logisztikai, könyvelési meg egyéb szarságokkal, az ok igazából az, hogy anno elterjedtek a haxorware, meg egyéb hackelt szoftverrel rendelkező modemek és nem nagyon kockáztattak a szolgáltatók, főleg a DOCSIS 2.0 korszakban, ahol egy modemmel le lehetett húzni akár az egész hálózatot (mondjuk most is le lehet) és akkor csak ilyen ~30 Mbit/s-ról beszélünk, egyébként meg érdekes mód, de a DIGI-nél páran fel tudtak vinni ilyen modemeket, el is terjedtek a speedtest-es képek, szóval a drága PR már akkor is kamuzott, de mindegy, egyébként meg a modemet nem kell felügyelni ahhoz, hogy kommunikálni tudjon a hálózaton, csak elég regisztrálni a rendszerben, max. akkor lehet baj, ha a konfigurációs fájl felépítése eltér a szokásostól és más az amit az adott szolgáltató rendszere és az eszközei használnak, meg amit mondjuk az "idegen" eszköz, de ez is könnyen orvosolható, na de bocsi a kitérőért.

    A modemre visszatérve, bár az Arris bőven csinál hülyeséget, de anno a Puma chipset-es botrányt talán pont ők szívták meg a legjobban, így a vele kapcsolatos hardveres hibának a szoftveres korrigálását talán ők oldották meg a legjobban eddig, tehát valószínűleg olyan nagyon nagy problémák már nem lesznek a modemmel, legalább is reméljük, egyébként az ilyen információkra általában odafigyelnek, szóval nem tudom hogy most mi ez a DOCSIS dolog ennél a modemnél, de ha tényleg csak max. 600 Mbit/s a plafon, akkor valószínűleg csak elmegy ED 3.0 hálózaton, bár ezt valószínűleg nem fogjuk megtudni, mert 500-as netnél nem nagyon fog a PR nagyobb sebességet adni, főleg nem ezzel a modemmel.

    Egyébként a képek alapján elég dizájnos, ezen a DOCSIS dolgon kívül már csak a tápegység dolog az ami nem tetszik benne, ugyanis egyszerűbb és több szempontból is jobb lett volna a külső tápos megoldás, a modem is kisebb lehetett volna, illetve nem melegedne annyira, mert a táp nem termelné belül a hőt, plusz ugye a probléma esetén a csere is könnyebb lenne, de mindegy.
    Ha nem bánod, akkor kíváncsi vagyok a hosszabb távú tapasztalatodra a modemmel kapcsolatban, mármint hogy sebességben és stabilitásban mennyire stabil, kell-e bizonyos időnként újraindítgatni a fesz ingadozás, vagy szoftveres fagyás miatt, meg ilyenek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák