Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XaraX

    addikt

    válasz azbest #7857 üzenetére

    A gyakorlatban meg, amikor egy küldeményt keresnek, és nem értesítővel érkezik az ügyfél( a fenti esetben ez van, én úgy értelmezem), nem állnak neki a raktárban keresgélni, hidd el. Ragszám beír, és kiderül, hol a küldemény.
    Levélküldemények kézbesítésén kívül szerencsére már nincs monopolhelyzetben a posta, bárhonnan kikerülhető.
    Igaz, legtöbb esetben jóval drágábban.
    Nem regisztrált külföldi küldeményt nem szállít házhoz a posta, csak értesítőt.
    Hozzáadott érték?
    Jó, akkor vesézzük.
    Ha nem jelentkezik a küldeményért, akkor 10 munkanap után visszaküldik a feladónak. Olyan nincs, hogy kidobják.
    Őrzési idő 0, 5, 10 munkanap lehet. a feladó rendelkezése alapján.
    Van, hogy megsemmisítik, a címzett által át nem vet küldemény, amit visszafordítanak a feladónak, átvétel megtagadása vagy kézbesíthetetlenség esetén megőrzőbe kerül, és 6 hónap tárolás után megsemmisítik.
    A postán maradónál meg eleve nem értesítenek téged, hanem neked kell érdeklődni, az utóbb persze meglehetősen idióta rendszer.
    Ez így nem igaz, ha van e-mail cím, vagy telefonszám a csomagon, kapsz értesítést.
    Postán maradó címzés ugye így néz ki:
    Gipsz Jakab
    Bivalybasznád 1 posta
    Xy utca 3333
    Postán maradó
    Ha nincs se mail, se tel, Te hova értesítenéd?

  • optikus

    senior tag

    válasz azbest #7857 üzenetére

    nemreg kaptam postan maradot, nagy forgalmu belvarosi postara. nem kertek azok semmilyen szamot csak a nevemet, az alapjan kerestek a polcokon, aztan a gepben is, (ekkor mar kezdett leverni a viz) aztan ujra a polcokon/foldon/kisraktarban stb de szerencsere meglett. ja meg a csomag meretet is kerdezgettek hogy sztem mekkora dobozban lehet... faxa. ez utan se kellett a szam, csak a szig.

    Buy books not gear.

Új hozzászólás Aktív témák