Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz User64476 #145 üzenetére

    Ez egy korrekt hozzáállás! Örülök, hogy a kerék le engedés/kromofággal való leöntés/kulccsal végighúzni az autó oldalát, a fényezésben kárt tenni/tükör letörés megmozdulások helyett a matricázást, szórólapozást választod inkább! Hidd el, hogy nem csak az autósok védelmében, de a saját biztonságod érdekében is így jársz jobban. Ez nem fenyegetés volt! Nem én lennék az az ember, aki neked ugrana, amikor éppen az autója kerekét piszkálod. Ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy kitörne belőlem az állat, ha meglátnék egy embert, amint egy autót készül megrongálni, esetleg a kerék közelébe meglátnám matatni. Különösen érvényes ez arra, akit az én autómnál látok meg. És azt hiszem, hogy minden autós reakciója érthető, egy autó nem két Ft-ba kerül, és nem az autó hibája, hogy ott állt meg, hanem a tulajdonosáé/használójáé. Egyébként ezt az egész megmozdulást egy meddő ötletnek tartom, hidd el, hogy nem te leszel, aki reformálni fogja Magyarország közlekedési szokásait és morálját. Amíg ilyen közlekedési dugók vannak, ennyire sietnek az emberek, ilyenek az útviszonyok, a morál stb, addig nem fog változni a helyzet...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • User64476

    őstag

    válasz Damage #151 üzenetére

    Esküszöm, nem értem, miért emlegeti mindenki ezt a kromofágot. Valaki beugrott a topicba, odaböffentette hogy ''öncsd le kromofággal jóóól'' és azóta mindenki nekem tulajdonítja ezt a kijelentést. Végig azt hangsúlyozom, hogy károkozás nélküli figyelmeztetésről lenne szó. Nem említettem karcolást sem, sőt tükörtörést sem. Aki ezeket javasolta, azokkal szemben tiltakoztam. Ilyet normális ember nem csinál.

    Közlekedési morál megreformálása: igazad lehet, nem én fogom. De ezzel az erővel a tudósok ne kutassanak, mert ''úgysem te találod fel a rák ellenszerét, minek cseszed el rá az időd''... És a ''hülye'' környezetvédők? Tüntetnek a lokátorállomás ellen. Röhej, úgysem ők fogják eldönteni, odaépül-e. Úgysem ők fogják leállítani az erdők kiirtását/állatok kipusztulását/stb.

    Figyelmeztessük az autósokat. Ha valakiben megvan az odafigyelés csírája, talán már ebből is érteni fogja, hogy zavart másokat, és legközeleb ugyan ne tegye már. Aki meg tényleg értetlen paraszt, annak lopjuk mi az idejét, vakarjon matricát napi tízszer.

  • Damage

    senior tag

    válasz User64476 #150 üzenetére

    ''Komolyan mondom, hogy az agyam eldobom az ilyen hozzáállástól!''

    Én meg az ilyen érthetetlen emberektől, mint te! Már elnézést kérek! Ugye nem esik nehezedre felfogni, hogy a belvárosban is szoktak az emberek belvárosi közértbe járkálni?! Ki szállítja ezeknek a közérteknek a tejet, pékárút, húst stb? Szerencsétlen nyomorult sofőr 300 méterrel odébb talál csak olyan parkolóhelyet, ahol szabályosan meg tud állni, akkor onnan foruljon gyalogosan 10-12 kört a kajával teli ládákkal, mert van 1-2 ember, akinek ez szúrja a szemét? Ugye ezt te sem gondolod komolyan? Azért mondtam egy ilyen példát, mert a topicindító a legelső hozzászólásában egy furgont említett, ami köztudottan nem személyszállításra való! Meglátsz egy személyautót, ami szabálytalanul parkol, elakadásjelző nélkül huzamosabb ideig, tegyél amit akarsz. Próbáld azért megérteni, hogy vannak emberek, akik kénytelenek így megállni rövidebb időre! Nem hallottam még olyan esetről, ahol szabálytalanul parkoló autó miatt történt volna baleset. Sokkal inkább az egyéb szabályok be nem tartása (tilosban előzés, gyorshajtás, elsőbbség meg nem adása, és rutintalan vezetők okozta balesetek). Igen, én így látom, hogy aki nem tud ilyenkor biztonságosan kikanyarodni, az ne üljön autóba, vagy kerüljön, kérjen meg egy gyalogost, hogy nézze meg jön-e valami, vagy tegyen amit akar. Ilyenkor, ha nagyon-nagyon lassan kiengeded az autó orrát (csak pár cm-re), az pont elég arra, hogy a rád merőlegesen érkező utcából haladó autósok észrevegyenek, de ahhoz kevés, hogy neked jöjjenek (csak annyira lógsz ki, mint amennyire kiáll a szabálytalanul parkoló autó visszapillantó tükre), előbb vagy utóbb el fognak engedni, hidd el!
    Továbbá azt is elhiheted, hogy én is szoktam idegeskedni, amikor a körúton a külső sávban elakadásjelzővel meglátok egy áruszállítót egy kis bolt előtt, ami azon kívül, hogy feltartja a forgalmat, lezár egy fél sávot. Ennek ellenére eljut a tudatomig, hogy szerncsétlennek nem nagyon van más választása. Ez van!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • User64476

    őstag

    válasz Damage #154 üzenetére

    Tudtommal az áruszállítás ''le-felrakodás'' az megállásnak minősül, nem várakozásnak. Ergo az áruszállító kocsi, amiről igyekeznek minél előbb ledobálni a cuccost, nem parkol.

    Az emlegetett furgon, egy építkezős cég munkásembereit szállító dolog volt, este 9kor állt meg a sarkon, és reggel 8körül mehetett el, mert amikor felkeltem, kinéztem, még ott volt, de mikor elindultam itthonról, már nem. Szóval ott PARKOLT ok nélkül ahol nem szabadott volna, és zavarta a többi közlekedőt. Ok nélkül.

    Szerk: idézem a kreszből:
    ''Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakodáshoz szükséges ideig, ill. - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb öt percig tartó egy helyben tartózkodás.''

    [Szerkesztve]

  • Damage

    senior tag

    válasz User64476 #153 üzenetére

    ''azóta mindenki nekem tulajdonítja ezt a kijelentést.''
    Mivel hozzám címeztzed a hozzászólásod: láttál egy olyan mondatot is, amiben neked tulajdonítottam ezeket a kijelentéseket? Azt írtam, hogy örülök, hogy nem ezeket a módszereket választod. A kerékleeresztést viszont te kezdted el ''sztárolni''. Erre most ne térjünk ki megint!

    ''Közlekedési morál megreformálása: igazad lehet, nem én fogom. De ezzel az erővel a tudósok ne kutassanak, mert ''úgysem te találod fel a rák ellenszerét, minek cseszed el rá az időd''... És a ''hülye'' környezetvédők? Tüntetnek a lokátorállomás ellen. Röhej, úgysem ők fogják eldönteni, odaépül-e. Úgysem ők fogják leállítani az erdők kiirtását/állatok kipusztulását/stb''

    Nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától, ezek teljesen más dolgok, más megoldással. Én arra akartam kilyukadni, hogy nem itt kell elkezdeni az egészet. Először is mindenki próbálja meg saját magában keresni és kijavítani a hibát. Nem hiszem el, hogy te az összes közlekedési szabályt betartod. Először is legyen egy aránylag nosmális közlekedési kultúránk. Szerintem a magyar közlekedésben a kisebb gond is nagyobb annál, mint hogy ki hova parkol. Amikor mindenki betartja az elsőbbségadási kötelezettségét, nem lépik túl a megengedettet, nem az utolsó 5 méteren akarnak 3-4 sávval odébb sorolni, jobbra tartanak (lehúzódnak a külső sávba, ha valaki mögöttük villog, de még akkor is, ha semmi nincs a külső sávba és senki nem jön mögöttük) stb-stb. Ezek nélkül nem sokra mész. Ráragasztod a matricát azautójára, lekaparja, anyáz egyet magába, ssajnálja, hogy nem látta meg azt a személyt, aki ezt tette az autójával és legközelebb ugyanúgy megáll szabálytalanul. Egyszerűen nem fogja érdekelni!

    ''Figyelmeztessük az autósokat. Ha valakiben megvan az odafigyelés csírája, talán már ebből is érteni fogja, hogy zavart másokat, és legközeleb ugyan ne tegye már. Aki meg tényleg értetlen paraszt, annak lopjuk mi az idejét, vakarjon matricát napi tízszer.''
    Először mindenki próbálja meg magát észrevenni! Mindenki figyeljen oda magára! Tudom, sajnos ez nem így működik, de ahogy te fogalmaztál, aki ''értetlen paraszt'' az szerintem értetlen parasztként is fog meghalni, max egyszer észrevesz ragasztgatás közben és kórházba juttat. Megéri?

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz User64476 #155 üzenetére

    Ez esetben fel kell hívni a rendőrséget. Nem kell semmi ismerettség, meg kell mondani, hogy zavarja a közlekedést és balesetveszélyes helyen van. Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem fognak semmit tenni! Másik megoldás: egy erős autóval be kell húzni a kereszteződésbe, ha van rajta vonóhorog. Az autónak nem esik baja, a vezetőjét több, mint vszínű, hogy meg fogják lincselni. Jobb ötletem nincs :(


    ui: az első hozzászólásodban nem említetted meg, hogy medig állt ott az adott autó. Mivel azt írtad furgon, arra engedtél asszociálni, hogy áruszállítóról van szó.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • User64476

    őstag

    válasz Damage #156 üzenetére

    Ezen hozzászólásoddal összességében véve egyetértek.

    Egyetlen dologban nem: én nem hiszem, hogy majd mindenki magától megjavul.

  • Damage

    senior tag

    válasz User64476 #158 üzenetére

    ''Egyetlen dologban nem: én nem hiszem, hogy majd mindenki magától megjavul.''

    Nem is állítottam ilyet :D Amennyiben minden helyreállna magától, nem Magyarországról beszélnénk, hanem Csodaországról. Szerintem a legnagyobb baj, hogy túl sok autó van Budapesten, és ehhez képest nagyon kevés a parkolóhely. Ezt más országokban különböző megoldásokkal próbálják helyrehozni. Ausztria, Bécs: rengeteg föld alatti parkoló, parkolóházak, az utcán digitális kijelzők, hogy hol mennyi szabad hely van. Eredmény: Az ottani lakosok, és azok az emberek, akik huzamosabb ideig szeretnének ott tartózkodni, ezeket a parkolóházakat veszik igénybe, mivel egyrészt kamerával/parkolóőrrel megfigyelt, sorompóval ellátott fedél alatt van az autójuk, (megóvva az időjárástól, tolvajoktól stb). Így az utcán sokkal több szabad parkolóhely maradt, senki nem parkol szabálytalanul.
    Anglia, London: aki a belvárosban szeretne közlekedni, naponta kb 15 fontnak megfelelő összeget kell befizetnie, különben be sem mehet a belvárosba. Ezáltal mindenki kétszer is meggondolja, hogy érdemes-e autóval bemenni a városba. Éves/havijegy nincs, minden nap meg kell venni. Eredmény: sokkal kevesebb autó a belvárosban, ezért több a szabad parkolóhely, nem parkolnak szabálytalanul.
    Ezek pénzbe kerülnek. Számomra a Bécsi megoldás a szimpatikusabb. Valami ilyesmit kellene itthon is tenni.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz User64476 #149 üzenetére

    Igen, le lehet fújni gázspray-vel, be lehet törni a fejét téglával... Hogy túlzás-e?
    Az! De így legalább ŐT bántod, azért amit tett és nem pedig a háta mögött
    szervezkedsz. Amúgy miért pont a parkolás? 1000 másik ok miatt is lehetne
    ''akciózni''. Ha rajtam múlna, akkor a mostani autósok kb. 1/3-adának lenne
    jogsija...

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • NorbArt

    csendes tag

    Baskiria!

    Ha mindenki ennyire ellene van akkor a hét hátralevő részében készítek egy remek szórólapot és aki kéri annk elküldöm. Mindenki saját kontójára sokszorósithatja ill. osztogat. Amúgy számíthatsz rám.
    sounder@freemail.hu

    Amennyiveb hirdetésre, vagy érdeklődésre válaszolsz kérlek írd oda mire válaszolsz, mert lehet több dolgot is kérdeztem több pro peopletől...

  • Norton

    csendes tag

    Baskiria!

    Ha mindenki ennyire ellene van akkor a hét hátralevő részében készítek egy remek szórólapot és aki kéri annk elküldöm. Mindenki saját kontójára sokszorósithatja ill. osztogat. Amúgy számíthatsz rám.
    sounder@freemail.hu

    NorbArt
    Ugyanaz vagyok

    486 DX4/100, 16SD, S3 Virge, Floppy, 16x CD, 1,3GBt,

  • Norton

    csendes tag

    Damage!

    Egyre linkülnek.

    Az utóbbi 1 - 2 hónapja szokott le mindenki az indexelésről is.

    486 DX4/100, 16SD, S3 Virge, Floppy, 16x CD, 1,3GBt,

  • napos2600

    tag

    hat annyi mindent leirtatok es annyi mindent irnek, de akkor az egy blog lenne nem forum hozzaszolas :)
    megprobaltatok egy problemat ''megoldani'', a szorolapos+matricas dolgot dijazom, persze a megfelelo jogi hatter/felkeszultseg tudataban, mert igy meg nem igazan lehet tudni, hogy mitol szamit ez mar barmifele kiahagasnak!

    nekem sem autom, se jogsim. apam mar 25-30 eve vezet buszt, sokat ultem mellette (a buszban is, de ott alltam :) ) es sokmindent lattam:
    ami kiderul, hogy az altalanos kozlekedesi kulturank (es nem csak a kozlekedesi), messze elmaradt egy ''normalisnak'' mondhato szinttol (akinek nem inge..., kivetel erositi...)

    +1 sztori:
    nagykorut-podmaniczky keresztezodes, kiscsaj+3 evnel nem idosebb nyugati verda+anyosulesen masik csaj.
    haladnak az oktogon felol nyugati pu. iranyaba, majd keresztezodes vegenel gondol egyet es a zebran - plusz a villamos sineken - nekiall visszafordulni. na mondom derek, (ordog ON) ugysem lattam elesben igazan nagy karambolt ezt most megvarom! lampa ujbol zold persze a nyugati-oktogon iranyba haladok nem akarjak beengedni (jol tettek), majd lampa pirosra valt es az elsokent megallonak intve, elindul a ket csaj a keresztbe megindult forgalomba...
    es megusztak pedig nem sietett, mert nem tunt fel neki hogy most tok piroson ment at, de azert megkoszonte, hogy a pirosnal megallt az a sav, mert ez sem tunt fel neki
    es soha nem is fog rajonni, hogy mi tortent ott mert tul hulye hozza.

    na az ilyennek mondjuk a matrica sem hasznal, de talan a 100 ilyen hulyebol csak 10 elgondolkodik, mar jo!

    ps: a jogositvany megszerzese utan tobbet azt nem kell frissiteni? csak okmanybelyeg es kapod az ujat ha lejar?

  • biga

    senior tag

    válasz Damage #156 üzenetére

    ''Először is legyen egy aránylag nosmális közlekedési kultúránk. Szerintem a magyar közlekedésben a kisebb gond is nagyobb annál, mint hogy ki hova parkol. Amikor mindenki betartja az elsőbbségadási kötelezettségét, nem lépik túl a megengedettet, nem az utolsó 5 méteren akarnak 3-4 sávval odébb sorolni, jobbra tartanak (lehúzódnak a külső sávba, ha valaki mögöttük villog, de még akkor is, ha semmi nincs a külső sávba és senki nem jön mögöttük) stb-stb.''

    Nem nagyon akarom, hogy elharapózzon a vita. De ilyen szövegre automatikusan felmerül bennem a kérdés, hogy vajon te javítod-e ezt a morált, vagy sem? És ha nem, akkor kitől várod, hogy javuljon a morál? Vagy úgy javuljon, hogy neked a kisújjadat se kelljen mozdítani? Az a baj, hogy mindenki így gondolja. Sajnos minden tizedik ember tud csak olyan kultúráltan vezetni, mint ahogy hiszi magáról.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • Damage

    senior tag

    válasz biga #165 üzenetére

    Én nem szoktam tilosban parkolni, inkább gyalogolok 300 méterrel többet. Nem cukorból vannak a lábaim, nem fog elolvadni egy kis sétától. Nem szokásom elmulasztani az elsőbbségadási kötelezettségem. Mindig jobbra tartok. Nem az utolsó 5 méteren térek át a 3 sávval odébb lévő kanyarodósávba. Az egyetlen dolog, amit nem mindig tartok be az a sebességkorlátozás (városon kívül), de ha te is sűrűn autózol főútvonalakon, akkor neked is feltűnt már, hogy senki nem megy 90el vagy lassabban. A másik, amit nem nagyon enged a KRESZ, az a ''szlalomozás''. Nem tudom, hogy pontosan hogy is van leírva a könyvekben. A lényeg: rohadt idegesítő, amikor a 2*3 sávos úton 1-2 balf*sz 50el totyog a 70es táblánál, mert neki úgy kényelmes. Lesz*rnám, ha kitakarodna a külső sávba, de nem, neki ott kényelmes. Ilyenkor nem marad más, mint sávot váltani, majd a következő totyogós autónál szintén és így tovább. Egyébként elég fiatal vagyok és kb. 300 ezer km körüli távot tettem meg idáig autóval. Még sem volt soha balesetem az én hibámból. Ez ugye jelent valamit? 1-2 kisebb koccanásom volt (nem az én hibámból) és rengeteg balesetet úsztam meg, amit a hibás sofőr nekem köszönhet! Rengeteget vezetek a belvárosban (Bp-i vagyok), városon kívül, és néha külföldön is. Lehet, hogy fiatal vagyok, de az utakon eléggé sokat tapasztalt, rutinos autóvezető!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • w32.winxp

    csendes tag

    válasz Damage #139 üzenetére

    Kívánom hogy találkozz egy nagydarab kigyúrt szumóbirkózóval :)

  • Damage

    senior tag

    válasz w32.winxp #167 üzenetére

    Pffff... A nagydarab szumósokra nem vonatkoznak a szabályok? Őket köteles vagyok beengedni, ha be akarnak vágni elém? Én sem határozott autósokat előzgetek, ők nem tartják fel a forgalmat. Aki meg 40el totyog előttem még szép, hogy megelőzöm és bevágok elé, ha sietek. Nem fogok 15 percet várni, hogy 250 métert megtegyen, amikor ugyanazt a távot szabályosan fél perc alatt is meg lehet tenni (''enyhe'' túlzással).
    Különben is, mire egy szumóbirkózó kifolyik az autóból, addigra a város másik oldalán vagyok :D Legvégső esetben meg mindig ott van a kerékkulcs, (nem az ''x'', hanem az ''L'' alakú). Önvédelmi célokra tökéletes, mindig az ülésem mellett tartom!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • PapaMaci

    őstag

    válasz Damage #154 üzenetére

    Azt hiszem, nem a nyergesvontatokrol, meg az áruszálitokrol volt szo, de ha már itt járunk megkérdezném Töled, és aki tapasztalt a külföldi dolgokban: Máshol is nappal oldják meg az áruszállitást, a legnagyobb forgalomban (ld: belváros) vagy esetleg éjszaka, vagy hajnalban?
    Én is az autombol élek, és nagyon nem szeretném, ha bárki is piszkálná. Igaz én elözö este oda szoktam állni a munkaterületemre, és olyankor meg tudok állni rendesen.
    Még mindig azt mondom, frissiteni kéne a KRESZ vizsgát!
    Sokan tényleg nem tudják, hol állhatnak meg. Az állando tanulással meg talán még bizonytalanok sem lesznek annyira.

    ...mint az közismert...

  • napos2600

    tag

    válasz PapaMaci #169 üzenetére

    akkor lehet te tudod a valaszt amit feltettem az elobb:
    a jogositvany megszerzese utan tobbet azt nem kell frissiteni? csak okmanybelyeg es kapod az ujat ha lejar?

  • PapaMaci

    őstag

    válasz napos2600 #170 üzenetére

    Sajnos igen.
    Egyszer levizsgázol, aztán amig el nem veszik addig a Tiéd.
    Valaki közülünk kézbe szokta venni a könyvet néha?

    [Szerkesztve]

    ...mint az közismert...

  • Damage

    senior tag

    válasz PapaMaci #169 üzenetére

    ''Azt hiszem, nem a nyergesvontatokrol, meg az áruszálitokrol volt szo''
    A topicindító, első hozzászólásában egy furgonról beszélt. Azóta már tisztáztuk, hogy egy munkásokkal teli mikrobuszról volt szó. Nekem a furgonról az áruszállítás jutott az eszembe. Ezenkívül idézet egy másik fórumozótól, akinek a hozzászólására reagálva megemlítettem a nyergesvontatókat:
    ''Pl.: kamion áll fél méterre a kereszteződéstől''
    Szóval, ha figyelmesen végigolvastad a topicot, akkor láthatod, hogy én csak reagáltam a kamionosokat támadó hozzászólásra!

    Nem tudom, hogy más országokban mikor oldják meg az ilyen jellegű áruszállítást. A mi cégünk alapból nem foglalkozik élelmiszerekkel. A nyergesvontatók szinte egyik város belvárosába sem hajthatnak be tömegük és méretük miatt. A nagyobb cégek, a külvárosban helyezkednek el minden városban (ipari parkokban), és mi ilyen cégekhez szállítunk. Szóval a mi autóink nem fognak a városban tiltott helyen parkolni :) Én csak ''B'' kategóriás jogsival rendelkezem, azt is leírtam, hogy inkább 300 méterrel odébb megállok és sétálok, nem fog letörni a lábam. Nem szokásom tilosban parkolni.

    ''Máshol is nappal oldják meg az áruszállitást, a legnagyobb forgalomban (ld: belváros) vagy esetleg éjszaka, vagy hajnalban?''
    Erre van egy-két tippem. Ugyanakkor, mint itthon is. Vegyünk átlagos belvárosi boltokat. Általában 10-18ig vannak nyitva hétköznapokon. Gondolod valaki bemegy este 11kor, vagy hajnal 3kor az árut átvenni, mert akkor szállítják? Szerintem nem! Azt is leírtam, hogy külföldi belvárosokban meg van oldva a parkolás. Föld alatti parkolók és parkolóházak. Azt is leírtam, hogya legtöbb ember miért ott parkol, és miért nem az utcán. A lényeg, hogy van elég parkoló ahhoz, hogy napközben meg tudjon állni az adott célnál a fuvarozó.

    ''Sokan tényleg nem tudják, hol állhatnak meg. Az állando tanulással meg talán még bizonytalanok sem lesznek annyira.''
    Szerintem többen vannak azok, akik tisztába vannak azzal, hogy tilosban álltak meg, csak egyszerűen nem vesznek tudomást róla!
    Még mindig azt mondom, hogy nem a parkolással kellene kezdeni az egészet. Majd ha tisztába lesznek a ''jobbkéz'', az elsőbbség adás, a jobbra tartás stb-stb fogalmával, utána jöhetnek ezek a szerintem kevésbé fontosabb szabályok, mint pl a parkolás...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz PapaMaci #171 üzenetére

    Sok olyan embert is láttam, aki elméletileg keni-vágja a közlekedést (KRESZ), gyakorlatilag egy rutintalan, nem magabiztos, másokra és önmagára is veszélyes ''vasárnapi autós''. Én a gyakorlatot szigorítanám meg! A KRESZ-ben van sok felesleges dolog, és sok olyan helyzet, ami teljesen szituáció függő. Mondok példákat, mielőtt valaki lehurrog: használhatja-e a mobiltelefonját az autóban, miközben a sorompó rúdja mozgásba van?......vagy pl autópályán a bal oldali sávban halad, mentőautó jön maga mögött, melyik irányba kell félrehúzódnia? És a 3 lehetséges válasz között nem szerepel az, hogy visszamegyek a jobb oldali sávba, pedig ez lenne a logikus lépés. És még sok-sok olyan kérdés volt, ami totál nagy hülyeség, mivel szitufüggő. Szóval én inkább a gyakorlatot szigorítanám meg.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • PapaMaci

    őstag

    válasz Damage #173 üzenetére

    Igazad van! A KRESZ vizsga tartalmazza a gyakorlatot is.Mint irtam, én sem vagyok guru de emberek valoban alapvetö szabályokat nem ismernek.
    Pl: Vidéken autozol 30 éve, villamost csak képröl láttál. Eljössz egy nagyvárosba (teszem azt Budapestre) villog melletted az a böszme nagy sárga. Most mit csináljak menjek maradjak -gondolod.
    Az emberek idegeskedéséhez az is hozzájárul, hogy nincs megfelelöen kitáblázva az utirány. Ismeretlen környék, térképen otthon megnézted, hová mégy. De melyik sávbol? Egyszer csak jön a tábla, hogy a kettövel arrébb levöböl, de azonnal (persze át nem engednek)! Közben nézed az utcatáblát persze a felét leszedték, vagy lefujták. Hopp tul is mentél az uticélodon. Még jo, hogy 5 km keringés után, vissza tudsz kanyarodni.
    Ha meg valaki rutintalan, menjen el egy oktatohoz, és biztosan bármelyik válalja!
    A belvárosban pedig több olyan élelmiszerboltot tudok, aminek az áruátvétele egy alig egysávos utcában van. Szerintem ezt is meg kellene oldani!


    [Szerkesztve]

    ...mint az közismert...

  • biga

    senior tag

    válasz Damage #166 üzenetére

    Óóóó Leborulok előtted vezetők Istene! Még jó, hogy van valaki, aki ''csak'' a sebességet nem tartja be és szlalomozik a többsávos utakon. Arra próbáltam reagálni, ha elolvastad volna jobban, hogy azt írtad, hogy javítani kell a vezetési kultúrán. Ahhoz az is hozzá tartozik, hogy nem lépjük át a sebességhatárokat, és nem szlalomozunk!! Bármilyen furcsa, ez így van. Szóval ha elvárod, hogy mindenki kultúráltan vezessen, tedd te is azt! Kivételek és kifogások nélkül. Sajnos a kresz nem ír minimum sebességet, tehát ha valaki a 70-es táblánál 50-el megy, szíve joga, te esetleg kielőzheted (ha tudod), vagy mehetsz mögötte. De nem szlalomozhatsz. Lehet, hogy nem praktikus szabály, de szabály! A 300000 Km csupán azt jelenti, hogy van rutinod, azt nem, hogy jól is tudsz vezetni. Tudomásom szerint a jól vezetés egyik ismerve például, hogy minden esetben, minden forgalmi helyzetben azonnal tudja a megfelelő viselkedési módot, a szabályok teljes körő betartásával!

    És ismétlem, nem akarok vitába keveredni!

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • Matr x

    aktív tag

    Ahogy látom, egészen elkeveredtetek... Akkor olvassátok ezt is (aki még nem látta) Bővebben: link

    Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

  • rdi

    veterán

    Kérem, hogy ne beszéljétek le a kolégát erről a civil kezdeményezésről. Én pl. itt szolnokon szívesen csinálnám, néha tényleg idegesítőek a rosszul parkoló autók, pedig ez nem is Budapest. aki itt lakik, az pl. tudja, hogy hétfőn reggel a legforgalmasabb csúcsban a főutcán egy hentesüzletbe pakolnak, a megállni tilos ellenére, Na most megértem én az árukísérőt, hogy nem akarja 40-50 métert cipelni a porciózott árut, de nem is kellene neki, mert nyugodtan fel lehet szerelni a teherautót egy áruszállító kis, kézi kocsival, azt meg csak végig kellene húzni járdán.
    Ha működne, akár még országos bulit is éehetne csinálni belőle, sőt szerintem egy - két év pozitív működés után, még a rendőrség is támogatná.

    Tudjátok éppen az abaj, hogy mi magunk nem tudunk egymástól tanulni, egymásra vigyázni, egymást tanítani...

    Fej! Tor! Potroh!

  • biker

    nagyúr

    válasz PapaMaci #174 üzenetére

    ja igen, aki teheti nézzen be szegedre

    kb 200m-en belül az út jobb oldalán haladó villamos besorol az út közepére, kettészelve az utat.
    ezután középen egyenesen át a körforgalmon, majd 50m mulva a következő körforgalmon középen megy be, és az út bal szélére sorolva megy ki, mindkét körforgalom 5 kijáratú, megspékelve kerékpárút áthajtással, kijáratnál zebrával, szóval ha jön a villamos, és lelép egy gyalogos, akkor game over.

    lehet menni ''vidékre'' azért gyakorolni, nyugodtan
    mikor megépült, napi 1 action volt az átlag.

    ehhez képest megoldani a Clark Ádám téri ''körforgalom-vagy-nem'' rejtéjt semmiség :D

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Damage

    senior tag

    válasz biga #175 üzenetére

    ''Óóóó Leborulok előtted vezetők Istene!''
    ''És ismétlem, nem akarok vitába keveredni!''

    Mit vársz el? Azt hogy tökön csókollak, ha ilyeneket írsz nekem?
    Megmondtam, hogy én is szoktam elkövetni szabálysértéseket? Igen! Tudom, hogy szabálysértésről van szó? Igen!

    ''hogy azt írtad, hogy javítani kell a vezetési kultúrán''
    Ez azzal kellene, hogy kezdődjön, hogy mindenki odafigyel magára, ne késztessen másokat szabálytalanságra, ne akadályozzon másokt a szabad mozgásban! Ugyanis, ha a mai rohanó világban egy ember miatt torlódik a sor, persze, hogy aki tudja (ha szabálytalanul is) de megelőzi!

    ''Ahhoz az is hozzá tartozik, hogy nem lépjük át a sebességhatárokat, és nem szlalomozunk!! Bármilyen furcsa, ez így van.''

    Nem mondod?! Ezt eddig nem is tudtam! Megmondtam, hogy miért vezetek így? Igen!

    ''Sajnos a kresz nem ír minimum sebességet, tehát ha valaki a 70-es táblánál 50-el megy, szíve joga, te esetleg kielőzheted (ha tudod), vagy mehetsz mögötte''

    Arról viszont ír a KRESZ, hogy nem szabad akadályozni mások zavartalan közlekedését, és ide tartozik az is, ha valaki túl lassan megy. Egyébként, ha normálisan elolvastad volna a hozzászólásaimat, akkor tudhatnád, hogy nem zavarna, ha a 2x3 sávos út külső sávában csinálná! Ezt viszont előírja a KRESZ! Jobbra tartási kötelezettség van, főleg akkor, ha az ember a legnagyobb megengedett sebesség 70%-val megy!
    ''te esetleg kielőzheted (ha tudod), vagy mehetsz mögötte. De nem szlalomozhatsz.''
    Kielőzhetem, ha tudom? 2*3 sávos úton általában kettős záróvonal van. Hol tudom megelőzni? A külsőbb sávban , ez minek minősülne? Szlalomozásnak. Akkor miről beszélsz? Vagy ilyenkor szíve joga az ambernek végig 50el totyognia, és nem előzheti ki senki a külső sávból? Ugye ezt a nagy hülyeséged te sem gondolod komolyan! Tudod én sem ''utcai harcos'' vagyok, csupám a munkám szerves része az autó vezetés. Ebből adódóan akár hiszed, akár nem, sokszor időre kell odaérnem bizonyos helyekre és ilyenkor sietnem kell. És ne mondd, hogy induljak korábban, amikor nem ritkán azonnal indulnom kell. Arra szintre még nem jutottam el, hogy mindent előre kitaláljak, mikor hova kell majd mennem!

    ''A 300000 Km csupán azt jelenti, hogy van rutinod, azt nem, hogy jól is tudsz vezetni.''
    Ok, akkor 300ezer km alatt nem tanultam meg vezetni. Biztos azért nem okoztam még balesetet, arról nem is beszélve, hogy párat elkerültem már, és azt a másik sofőr nekem köszönheti, hogy nem lett belőle komolyabb baj.

    ''Tudomásom szerint a jól vezetés egyik ismerve például, hogy minden esetben, minden forgalmi helyzetben azonnal tudja a megfelelő viselkedési módot, a szabályok teljes körő betartásával!''
    Innen lehet látni, hogy nem vezetsz sokat. Vagy legalábbis nem Budapesten belül! Ilyen csak a mesében fordul elő! Ugye nem gondolod, hogy van olyan ember, aki mondjuk nem haladt még ~10 métert a buszsávban, előzés közbe nem lógott bele a záróvonalba, nem fordult meg olyan helyen, ahol tilos. Nem lépte túl a megengedett legnagyobb sebességet 5-10Km/h-val. Nem húzódott ki vissza a jobb oldali sávba stb. Ilyen ember (megsúgom) nincs! Mindenki megszegi a szabályokat és a legtöbb embernek erre meg van a jó oka, persze ez nem mentesíti a szabály megszegés vétsége alól! Miért szegi meg sok ember a szabályokat? Két ilyen dolog van. A rutintalan vezetők miatt, akik igenis akadályozzák a zavartalan közlekedést és amiatt, hogy ''kicsiny'' fővárosunkban túl sok autó van, nagy az átmenő forgalom (hol van már az M0?), tehermentesítő utakat, elkerülőket kellene építeni. Kezdésnek elég lenne az M0-t befejezni!

    ''Tudomásom szerint a jól vezetés egyik ismerve például, hogy minden esetben, minden forgalmi helyzetben azonnal tudja a megfelelő viselkedési módot, a szabályok teljes körő betartásával!''
    Ez lenne a normális egy álomvilágban, de nem itt Bp belvárosában!
    Amennyiben ezt minden olyan ember betartaná, akinek a legfontosabb munkaeszköze az autója , vszínű, hogy már rég eltanácsolták volna! Akkor ez azt jelenti, hogyha egy keskeny utcában (záróvonal középen) megáll előtted egy autó, az elakadásjelzőt kiteszi, akkor te addig állsz és vársz ott, amíg a gazdája vissza nem jön? Ugye tudod, ha megelőzöd, átléped a záróvonalat, tilosban előzés! Ez mese, senki nem közlekedik így! 1 órás útból 3 órás lenne itt Bp belvárosában, ha esszerint menne mindenki.

    ''És ismétlem, nem akarok vitába keveredni!''

    Erre több megoldás is van! Nem írsz ebbe a topicba! Írsz ebbe a topicba és megpróbálsz óvatosabban fogalmazni, mondjuk úgy, hogy a cinikusságodat félreteszed és nem személyeskedsz! És nem árt először figyelmesen elolvasni a régi hozzászólásokat! Akkor nem vontál volna kérdőre, hogy én miért szegek meg 1-2 szabályt.


    [Szerkesztve]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • biga

    senior tag

    válasz Damage #179 üzenetére

    :( :C

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • maniac

    senior tag

    Gratulalok! Nagyon IQ-bajnok vagy! Nem tudom hogy van-e kutyad! Van? Na en pl a kutyasoknak tornem el a kezuket es etetnem meg a kutyajuknak igen kivalo alapanyagu csapdajukat amibe nap mint nap belelepek ha 1 pillanatra is elbambulok munkaba menet! Vagy nezzuk meg pl a biciklistakat akik neha igen agressziven mennek a gyalogosok jardajan! Vagy nezzuk meg a gyalogosokat akik tilos jelzesen haladnak at, esetleg azt hogy a bicikli savban kozlekednek! Csinaldd nyugodtan hogy leereszted a kereket mert anyagi kart nem okozol csak bosszusagot! De remelem egyszer elkapnak es letorik a kezed! Meg jo hogy nem arra szolitod fel az embereket, hogy torjek be az ablakot, karcolgassak a fenyezest,torjek le a visszapillantot stb. Akkor nem csak letornem a kezed hanem meg is mutatnam hogy miert nem szabad kinezni a hutoviz sapkajat uzemi homersekleten! Egyebkent is hallottal mar arrol hogy rendorseg, birosag ilyenek? Ok elintezik helyetted ha nem szabalyosan parkol! De teged is ha onkenyesen itelkezel es vagyoni kart okozol! Mar pedig vagyoni kart okozhatsz ezzel is hogy leeereszted a kerekeket! Hogy miert? Hat mert elkeshet a melobol miattad! Ha elkesik akkor vagy kirugjak, vagy kevesebb fizut kap, ha esetleg olyan helyen dolgozik es emiatt a cegnek bevetelkiesest okozol akkor vagyoni karteritest kovetelhet toled, szoval remelem hogy elkapnak teged egyszer :)! Ja es semmivel se vagy jobb emiatt mint azok az autosok akik felallnak jardara!

  • maniac

    senior tag

    Meg valami! Nem azt mondom hogy az autosok teljesen jol teszik ezt, hanem csak annyit hogy nem ez a megoldas! Masik hogy azert nezdd meg hogy miert ugy parkolnak oda!

  • biker

    nagyúr

    válasz Damage #179 üzenetére

    ha powerkodsz a kresz tudással, neked sem ártana up-to-date-nek lenni

    Hol tudom megelőzni? A külsőbb sávban , ez minek minősülne? Szlalomozásnak

    nem, ez az előzés szabályainak megsértése, mert jobbról előzni tilos, nem a szlalomozás a hiba, hiszen nem tilos, csak éppen indokolatlanul tilos, pl nem kell betartani a jobbratartási kötelezettséget, ha a külső sávban a folyamatos haladás nem biztosított

    Akkor ez azt jelenti, hogyha egy keskeny utcában (záróvonal középen) megáll előtted egy autó, az elakadásjelzőt kiteszi, akkor te addig állsz és vársz ott, amíg a gazdája vissza nem jön? Ugye tudod, ha megelőzöd, átléped a záróvonalat, tilosban előzés!

    álló autót csak kikerülni lehet, nem lehet megelőzni :)
    sajnos a záróvonal átlépése ekkor is megtörténik, csak ekkor a büntetési tétel szabálysértés, max 10k, ha ezt forgalomban előzéssel teszed, akkor kb 60-200k is lehet

    vizsga beugratós kérdés pl:
    Meg lehet-e előzni az út szélén megkülönböztető jelzését használó járművet?

    1. nem előzés, tehát igen
    2. álló jármű nem használhatja a megkülönböztető jelzéseit, ugyanis a megkülönböztető jelzések a kék villogó ÉS a hangjelzés EGYÜTT, azonban álló helyzetben, mikor ellátja a feladatát nem használhat hangjelzést, ekkor a kék fény már csak figyelmeztető jelzésnek minősül, tehát nem létezik megkülönböztetés, de kikerülni akkor is lehet, feltéve hogy ez nem útlezárást jelent, mert ekkor más feltételek teljesülnek

    Üdv. biker

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Damage

    senior tag

    válasz biker #183 üzenetére

    ''ha powerkodsz a kresz tudással, neked sem ártana up-to-date-nek lenni''

    Ki ''powerkedik'' a KRESZ tudással? Ne haragudj, de azoknak az embereknek körét színesíted, akik örömüket lelik abban, hogy 50el mennek a belső sávban a 70es táblánál? Ki állított ilyet, hogy szabad jobbról előzni? Mit gondolsz miért szeretném, hogx a birka lehúzódjon a külső sávba, ha 50el totyog? Szoktál a városban vezetni? Felveszed az előtted lévő autósnak az 50es tempóját, ha ő annyival totyog a belső sávban?
    Azt is megmondtam, hogy a gyakorlatra kellene nagy hangsúlyt fektetni és nem az elméletre:
    ''nem kell betartani a jobbratartási kötelezettséget, ha a külső sávban a folyamatos haladás nem biztosított''
    Autópályán hosszú kamionsor 70-el, előzd ki 80el és véletlenül se menj vissza a külső sávba a lassú kamionok közé. Szerinted mi lenne a mögötted lévő autók reakciója? Azon kívül hogy 1-2 méterre mennének mögötted az indexük balra kitéve, villognának rád, dudálnának?

    ''álló autót csak kikerülni lehet, nem lehet megelőzni ''
    Értetted a lényeget, nem? Ez a KRESZ tudással való ''powerkedés'', nem az amit én csináltam. Vagy inkább szimpla kötekedés?! Én már leírtam többször is, hogy nem csak az elméleti dolgokat kell belenevelni az emberekbe, hanem inkább a gyakorlatot!

    Nem változtat a lényegen. Nekem van egy állásom, amit meg szeretnék tartani. Ennek az a feltétele, hogy legközelebb is oda érjek mindenhova időben, még akkor is, ha a sok birka feltart néha. Ilyenkor rászorulok arra, hogy kisebb szabálysértéseket kövessek el, és aki rendszeresen vezet és nem ezt teszi, az hazudik vagy álszent. Egy másik ember mondta egy másik topicban, alig egy perce olvastam:

    ''SZTED miert keruli ki mindenki a tanulovezetot 80al? es idegeskedik ha elotte van egy es tartja a sort''
    ''a papiron leirt kresz szbaalyok betarthatatlanok. az elet, a valos forgalom teljesen mas, eletszeru szabalyokat hoz letre.''
    ''az en tapasztalataim azt mutatjak, hogy a balesetveszely a 40el totyogo birkakban van. ''

    Ezekkel teljes mértékben egyetértek. Aki sokat közlekedik autóval a városban az érti, hogy miről van szó. Nézzen mindenki magába, hogy idáig milyen szabályokat sértett meg. Aki azt állítja, hogy ő még semmilyet, az hazudik, vagy egyszerűen csak nagyon ráér.

    Egy másik embertől egy másik idézet:
    ''Ennyire azért nem kéne görcsösen ragaszkodni a szabályokhoz..Mi lesz,ha rögtönöznöd kell valamit?''
    Előkapod a KRESZ könyved és megnézed mi ilyenkor az utasítás? Ilyenkor a többi autóshoz kell igazodnod, még akkor is, ha ők nem a KRESZ szerint járnak el, esetlegesen balesetveszélyes helyzetet teremthetsz ezzel. Pl jön egy mentőautó, lehúzódik mindenki oldalra, te meg a másik oldalra húzódsz, mert a KRESZ ezt írja elő, persze szerencsétlen mentős miattad nem fog tudn elmenni.

    [Szerkesztve]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • biker

    nagyúr

    válasz Damage #184 üzenetére

    csak arra próbáltam rámutatni, ha kreszre hivatkozol, akkor ugy tedd, hogy mások tanuljanak belőle, ne pedig egy körülírt, rosszul megfogalmazott dolog legyen, ami félreérthető
    aki hülye az pl érthette úgy, hogy az adott verzióban csak a slalomozás a gáz, de amugy szabad jobbról előzni

    így már érted a lényeget?

    amugy pl németországban magasan leszarják a forgalmat autópályán, majd megőrültem mire hazaértem, mert ment a sor a belsősávban 110-el, mert szemerkélt az eső.
    én 20autó távolságból hiába villogtam, a többi ''nem adta tovább előre''

    hasonló állásban vagyok én is, de én fontosabbnak tartom azt, hogy én, és mások is hazaérjenek időben.
    kb 600.000km-t tudok leigazolni menetlevéllel, többit nem, de sebaj.
    ehónapban eddig 2600km-nél tartok, de csak ugye 8-adika van, ennyit megyek

    És mentem már úgy is, nem vagyok rá túl büszke, hogy a XVIII.ker>>Szolnok belváros táv 1h05 perc volt kaputól kapuig, ez vissza normális tempóban 1h35 volt kaputól kapuig. ha kell, megyek, de általában nem hajtok megengedett + 10% felett :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Zoltán

    őstag

    válasz Damage #142 üzenetére

    ''... ilyennel próbálkozik előbb-utóbb beleszalad 1-2 pofonba....'' -na-na!! Visszább az agarakkal! Nem tartom ugyanis valószínűnek, hogy kilóban több lennél nálam. Úgyhogy ésszel!
    Meg attól még, hogy demszki mindent megtesz azért, hogy ne lehessen rendesen parkolni, nem vagy arra feljogosítva, hogy szabálytalanul parkolj. Arra vagy csak feljogosítva, hogy legközelebb ne rá szavazz.

  • Mag

    senior tag

    válasz User64476 #1 üzenetére

    Nekem is az a véleményem hogy igy egyedül semmi értelme ....
    Nem neked kell rendet tenni,az hogy akinek kéne és nem teszi az már más kérdés.

    -Viszatérve a veztésre: én is soförködtem, és az ilyen kanyarodosávon végigelőzés alap :)),és aztán a végén bevágás (Vörösvári út-->Árpád-híd : )) ,hogy én egész nap mentem,napi 8 órában és kissé fontosabbnak tartom magam mint a sok 1 ember 1 kocsi felállásu egyéneket,mert én szállitottam,azt nem lehet BíKáVé-val megoldani.
    Amikor nem fuvaroztam már motorral jártam, most nem tudom letennei a mocit, most inkább vonattal játok, de eszembe se jutna magán célbol reggel 7 és 9 között kocsival nekiindulni Pesten.

    [20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

  • Damage

    senior tag

    válasz biker #185 üzenetére

    ''...aki hülye az pl érthette úgy, hogy az adott verzióban csak a slalomozás a gáz, de amugy szabad jobbról előzni''

    Jó, ebben igazad van!

    ''amugy pl németországban magasan leszarják...''

    Nem csak Németországban, de majdnem az összes többi országban is (kivétel az olaszok). Ez szerintem arra vezethető vissza, hogy jobb körülmények mellett élnek, többet vannak a családjukkal, sokkal jobban ráérnek,kevesebb stressz éri őket stb. Szerintem sokat számít az életkörülmény. A németet nem fogják azért kirúgni állásából, mert egy kicsit késik, sokkal ráérősebb. A magyar félti az állását, és ha ez némi kockázattal is jár, de bevállalja, szlalomozik, mert nem akar az utcára kerülni Pista bácsi miatt, aki 50el megy a belső sávban, mert neki teljesen mindegy, hogy 1re ér át Juliska nénihez vagy fél 2-re.

    ''hasonló állásban vagyok én is, de én fontosabbnak tartom azt, hogy én, és mások is hazaérjenek időben.''
    Nálam is van egy bizonyos határ, és úgy érzem fel tudom becsülni mikor játszok mások és saját életemmel, nem megyek bele olyan előzésbe, ahol kérdéses, hogy időben visszaérek-e a sávomba. Tudom, hogy mikor és hol kell lassítani, lassabban menni, jobban figyelni és nem szoktam kockáztatni, és a biztonságot mindig előrébb helyezem a gyorsaságnál. Ugye azért belátod, hogy akkor sem normális dolog, amikor a ''vasárnapi vezetők'' miatt szív az ember és nem tudja kihasználni a KRESZ által engedélyezett legnagyobb sebességet csak úgy, ha néha szlalomozásba kell kezdenie (akár huzamosabb ideig is). És ha szlalomozok, akkor az már azt jelenti, hogy akadálymentesen lehet közlekedni a külső sávban is, különben nem tudnám onnan megelőzni a belső sávban totyogó Pista bácsit.
    Én havi 8000km-t megyek kb, ez néha több, ritkán kevesebb. Bp-i vagyok, ezért a fővárosban is sokat közlekedek (kb 2500km-t havonta, ez munkanapra leosztva kb 120km/nap). Nem akarom leírni, hogy a régi autómmal (Hyundai Sonata 2,4i) mennyi idő alatt tettem meg leggyorsabban a Bp-Nagykanizsa (Tungsram, külváros ipari park), vagy a Bp-Szombathely (Philips, keleti ipari park) távolságot, de ezt úgy, hogy közbe senkit nem veszélyeztettem. A mostani autóm sokkal gyengébb teljesítményű (Astra 1,7 td), és 1/3 annyi üzemanyagot fogyaszt (ráadásul benzin helyett az olcsóbb gázolajból :D) de ezzel sincs 3 óránál meszebb pont az országban. Szerintem 100ezer km után mindenkiben kialakul egy bizonyos megszokott (és szerintem megváltozhatatlan) vezetési stílus. Akikben kialakult, többnyire vissza sorolnak a külső sávba, ha gyorsabb autó jön mögöttük, megpróbálnak úgy vezetni, hogy másokat ne akadályozzanak, szert tettek egy bizonyos rutinra, amivel nem vezetik félre (és ezzen nem okoznak balesetveszélyes helyzetet) a többi autóst.

    ''És mentem már úgy is, nem vagyok rá túl büszke, hogy a XVIII.ker>>Szolnok belváros táv 1h05 perc volt kaputól kapuig''
    Ugye ezt nem próbálod meg mégegyszer, a 4-es főút pár hete tele van trafival ;] Egy figyelmetlen autós a Bp-Debrecen távot 110el megteszi, mire Debrecenbe ér, ugrott a jogsija.

    A bringásokkal kellene még valamit tenni. Megszigorítanám a helyzetüket. Igenis, akik bringával az úton közlekednek, tegyék le ugyanúgy a KRESZ vizsgát! Elég idegesítő, amikor jöbök egy utcából, jobbra szeretnék kanyarodni, és majdnem elütöm a bringást, mert nem tudja, hogy nekem van elsőbbségem, ugyanis a kereszteződés egyenrangú. Persze utána neki áll feljebb, amikor úgy rádudálok, hogy majd leesik a bringájáról. Ugyanez néha fordítva is igaz, amikor azt látom, hogy az autós pár cm oldaltávolsággal előzi szerencsétlen bringást, akit a menetszél majd' ledob a bringájáról. Én sokat bringázom, de akik ismernek, tudják, hogy nem merek csak elhagyatott utcákban, esetleg járdán. Félek a bringán az autósoktól. Szomorú, hogy sok bringásban semmi veszélyérzet nincs (se alapvető KRESZ tudás) :( Egy olyan helyzetben, ahol autós elüti a bringást, hiába van az autósnak igaza, több, mint vszínű, hogy ő fogja a rövidebbet húzni. Ez egy olyan oda-vissza játék. Autóval vagy, szivatnak a bringások, bringával vagy, szivatnak az autósok. gyalog vagy, szivatnak az autósok, autóval vagy, szivatnak a gyalogosok. Soha nem lesz erre megoldás, mint arra sem, hogy ne álljanak meg tilosba, ne előzzenek tilosba, visszamenjenek a külső sávba, ne adják meg az elsőbbséget stb-stb. Mindig is voltak, vannak és lesznek olyan vezetők, akiket legszívesebben egy életre kitiltanék a közútakról! Semmi nem fog változni itt Magyarországon, amíg mindenki siet, mert félti az állását. És még nem beszéltünk azokról, akik a hobbijuknak érzik, hogy gyorsulnak, minél gyorsabban hajtanak az útakon, de sehova nem sietnek. Az ilyeneknek vonnám be elsőnek a jogsiját :(

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Zoltán #186 üzenetére

    ''na-na!! Visszább az agarakkal! Nem tartom ugyanis valószínűnek, hogy kilóban több lennél nálam. Úgyhogy ésszel!''
    Olvass és utána, ok? Ez most nem a ''ki a nehezebb/erősebb'' topic. Azt írtam:
    ''és reménykedem benne, ha valamelyikőtök ilyennel próbálkozik előbb-utóbb beleszalad 1-2 pofonba...''
    Megpróbálom mégegyszer elmagyarázni. Egy kamionnak nagyon drága egyetlen egy kereke is, és ha szerintem megpróbálod leereszteni, igen csak nagy a valószínűsége, hogy a gazdája nem hagyná szó nélkül és nem riadna vissza a tetlegességtől sem, mivel a munkaeszközében próbálsz kárt tenni, a munkáját próbálod hátráltatni. Nem arról volt szó, hogy járom a várost és mindenkit megütök, aki kerekeket enged le. Távol áll tőlem az erőszak! Lenne egy 30 tonnás kamionod, aminek meglátnád, hogy egy idegen ember megpróbálja leengedni az összes kerekét. Persze a gumik egyből tönkremennének a nagy súly alatt. Mi lenne a reakciód? ''Elnézést, legközelebb, majd 2 km-rel odébb állok meg erre az 5 percre'' vagy ahogy én is gondolom a megnyilvánulásod alapján, jól pofánvernéd?

    Egy másik hozzászólásomból idézek:
    ''Hidd el, hogy nem csak az autósok védelmében, de a saját biztonságod érdekében is így jársz jobban. Ez nem fenyegetés volt! Nem én lennék az az ember, aki neked ugrana, amikor éppen az autója kerekét piszkálod.''

    Szóval ha figyelmesen elolvastad a hozzászólásaimat, akkor láthatnád, hogy senkit nem fenyegettem, csak figyelmeztettem, hogy úgy járjat (egy szóval sem mondtam/céloztam arra, hogy általam). Csupán én is sokat közlekedek és én is belefutottam már olyan szituba, amikor majdnem nekem ugrott a másik sofőr. Rengeteg idegbeteg, pszichopata mászkál az utakon, akik legszívesebben szétvernék mindenki arcát :( Elég, ha nem engeded be magad elé, még a kerekét sem kell leengedni, és sokan úgy is beléd kötnek, rád rántják a kormányt.

    Nekem akármi bajom lehet akárkivel, biztos, hogy nem az autójában próbálnék kárt tenni és nem erőszakkal próbálnám megoldani. Hívd fel a rendőröket, arra vannak,hogy ilyenkor intézkedjenek! Büntessék meg a gazdáját vagy vitessék el az autóját!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • ToBeY

    nagyúr

    Engem az bosszant amikor mozgássérült emblémával felfestett parkólóba álnak akik nincsen rászrulva,én meg gyalogolhatok 600km...:(((

  • Damage

    senior tag

    ''és reménykedem benne, ha valamelyikőtök ilyennel próbálkozik előbb-utóbb beleszalad 1-2 pofonba...''

    Még ehhez annyit hozzátennék, hogy az a ''reménykedem'' lehet hogy egy kicsit erős, de nem tudok sok gusztustalanabb dologról, mint valakinek a magántulajdonában kárt tenni, esetleg ellopni. Ez azóta van, amióta az utcánkban egy kedves ember hővédő ezüsttel végigfújta az összes parkoló autó oldalát, és az összesnek letört a tükrét. Egyik szomszéd autóját kromofággal öntötték le a belváros egyik kis utcájában (fizető parkolóban állt). Nem kis pénzek ezeket helyrehozni, és egy kamionnál még több pénzről van szó. Ezzel az egész céget bünteted és nem a kamionost! Ráadásul nincs egyensúlyban a vétség és a ''büntetés'', és erre vannak a rendőrök. Szép világ lenne, ha mindenki önfejűen ítélkezne a másik felől :(

    ''Engem az bosszant amikor mozgássérült emblémával felfestett parkólóba álnak akik nincsen rászrulva,én meg gyalogolhatok 600km...''
    Ebben teljesen igazad van! Ez tényleg több, mint gusztustalan! Mint az is, amit kb egy hónnappal ezelőtt olvastam vmelyik újságban. 10 mozgássérült matricával jelölt autóból kb a felének semmi baja nincs! Szerzett egy ilyen matricát (esetleg igazolványt is) és ilyen helyeken parkolnak egészségesen. A legtöbb mozgássérült parkolóban megfigyeléseim alapján elég drága autók állnak (fiatal 20onéves tulajjal).

    [Szerkesztve]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • ToBeY

    nagyúr

    válasz Damage #191 üzenetére

    Ö igen 7BMW ált ott,elég nagy darab bácsi ment be az árhuázba,nem vitatkoztam vele:D

  • vicces

    addikt

    szerintem csak az a baj itt, hogy túl sokan vagyunk, és ebből következik, hogy sok az autó is.
    csak az tudom mondani, amit eddig is: vigyázzatok, ha az én kocsimat piszkáljátok.
    egyébként azt csináltok amit akartok.:)
    eddig el tudom képzelni, hogy hány auto kerekt eresztettetek le. :))

    :)

  • biker

    nagyúr

    válasz Damage #188 üzenetére

    keress már meg emilben, hogy mit dolgozol, mert ezekhez a cégekhez én is sokat járok, meg még pl flextronics, és társaik :)
    csak nem rokon szakma??

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz Damage #188 üzenetére

    ja igen, olaszországban szeretnek ám villogni, meg dudálni :)
    ott is jártam többször autóval, nem rossz móka.
    annyi sávos az út, amennyi autó elfér egymás mellett, a csíkok csak tájékoztató jellegűek :D

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Damage

    senior tag

    válasz biker #195 üzenetére

    A sárvári Flextronics-nál már én is jártam :)
    Mail ment!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • biker

    nagyúr

    válasz Damage #197 üzenetére

    ment re, valami ilyesmire gondoltam :C

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • I. Richard

    senior tag

    Örülök, hogy másnak is az agyára mennek a lusta:(((, tahó:(((, k*cs*g:(((, smucig:(((, antiszociális:((( autósok!!!!

    Leírok 1-2 dolgot, ami engem a leginkább zavar:

    -beszorítjuk a másikat, kb 10cm helyet hagyva a kiálláshoz, és pedig sokszor csak jobban kellene beállni, nem úgy, hogy a kocsi előtt 3m, mögötte 20cm!

    -''a mozgássérültek többségének német luxusautóra futja'':DDD Ha megnéztek egy parkolót egy hipermarketeknél, akkor tudjátok, miről beszélek

    -sarokban parkoló luxuslimuzinok, no comment, a tulaj azt hiszi, hogy bármit megtehet (sajnos jól hiszi:(( )

    Igaz, hogy ezt a rongáljuk meg! , eresszük le! akciót NEM támogatom, de valamit tényleg ki kellene találni a szabálytalanul parkolók ellen!!
    Vissza a ''Lopóskocsikkal''!!!:)

    És nem csak a szabálytalanul parkolókat kellene jobban csesztetni, hanem az ittas vezetőket, volánnál elalvókat, ''látási viszonyoknak nem megfelelően közlekedőket'':D is jobban kellene szűrni!!!
    Azt, aki súlyos balesetet okoz a saját felelőtlenségéből, azt a súlyos büntetésen felül el kellene tiltani a vezetéstől!!!

  • Zoller34

    aktív tag

    válasz maniac #181 üzenetére

    A kutyás témában maximálisan egyetértek , már a járda közepére is aknáznak .
    Másik , igazad van ne a járdán közlekedjenek a kerékpárosok . Akkor hol közlekedjenek ? Az úton nincsenek biztonságban . Ilyen erővel senki ne vegyen kerékpárt . A kresz szerint a járdán csak tolni szabad a kerékpárt , de ha nincs elég kijelölt kerékpárút ?

    [Szerkesztve]

    Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

Új hozzászólás Aktív témák