Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • User64476

    őstag

    válasz biga #17 üzenetére

    Na ez egy rettentő jó ötlet! :)

    Akkor máris összehozok egy weboldalt, ahol lehet majd vásárolni nagybani áron leeresztős szelepsapkát, meg magadhoz vehetsz szórólapot... ''Legközelebb nézd meg, hova állsz.'' :)

  • User64476

    őstag

    válasz biga #85 üzenetére

    Én is erről beszélek, de hát van ugye legális, jogilag kifogástalan megoldás (ismétlem:MEGOLDÁS), tessék igénybevenni... Röhej!

  • Som@

    őstag

    válasz biga #85 üzenetére

    Igen, valóban kissé félreérthető volt.

    De a telefonálás még mindig ott van.

    Ez a kezdeményezés meg nem tudom milyen sikeres lesz.
    Márcsak egy kérdésem van, mint jogban nagyon járatlan emberke. Azzal, hogy te összeragasztod más tulajdonát, nem meríted ki a garázdaság fogalmát? :U

    Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

  • Damage

    senior tag

    válasz biga #165 üzenetére

    Én nem szoktam tilosban parkolni, inkább gyalogolok 300 méterrel többet. Nem cukorból vannak a lábaim, nem fog elolvadni egy kis sétától. Nem szokásom elmulasztani az elsőbbségadási kötelezettségem. Mindig jobbra tartok. Nem az utolsó 5 méteren térek át a 3 sávval odébb lévő kanyarodósávba. Az egyetlen dolog, amit nem mindig tartok be az a sebességkorlátozás (városon kívül), de ha te is sűrűn autózol főútvonalakon, akkor neked is feltűnt már, hogy senki nem megy 90el vagy lassabban. A másik, amit nem nagyon enged a KRESZ, az a ''szlalomozás''. Nem tudom, hogy pontosan hogy is van leírva a könyvekben. A lényeg: rohadt idegesítő, amikor a 2*3 sávos úton 1-2 balf*sz 50el totyog a 70es táblánál, mert neki úgy kényelmes. Lesz*rnám, ha kitakarodna a külső sávba, de nem, neki ott kényelmes. Ilyenkor nem marad más, mint sávot váltani, majd a következő totyogós autónál szintén és így tovább. Egyébként elég fiatal vagyok és kb. 300 ezer km körüli távot tettem meg idáig autóval. Még sem volt soha balesetem az én hibámból. Ez ugye jelent valamit? 1-2 kisebb koccanásom volt (nem az én hibámból) és rengeteg balesetet úsztam meg, amit a hibás sofőr nekem köszönhet! Rengeteget vezetek a belvárosban (Bp-i vagyok), városon kívül, és néha külföldön is. Lehet, hogy fiatal vagyok, de az utakon eléggé sokat tapasztalt, rutinos autóvezető!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz biga #175 üzenetére

    ''Óóóó Leborulok előtted vezetők Istene!''
    ''És ismétlem, nem akarok vitába keveredni!''

    Mit vársz el? Azt hogy tökön csókollak, ha ilyeneket írsz nekem?
    Megmondtam, hogy én is szoktam elkövetni szabálysértéseket? Igen! Tudom, hogy szabálysértésről van szó? Igen!

    ''hogy azt írtad, hogy javítani kell a vezetési kultúrán''
    Ez azzal kellene, hogy kezdődjön, hogy mindenki odafigyel magára, ne késztessen másokat szabálytalanságra, ne akadályozzon másokt a szabad mozgásban! Ugyanis, ha a mai rohanó világban egy ember miatt torlódik a sor, persze, hogy aki tudja (ha szabálytalanul is) de megelőzi!

    ''Ahhoz az is hozzá tartozik, hogy nem lépjük át a sebességhatárokat, és nem szlalomozunk!! Bármilyen furcsa, ez így van.''

    Nem mondod?! Ezt eddig nem is tudtam! Megmondtam, hogy miért vezetek így? Igen!

    ''Sajnos a kresz nem ír minimum sebességet, tehát ha valaki a 70-es táblánál 50-el megy, szíve joga, te esetleg kielőzheted (ha tudod), vagy mehetsz mögötte''

    Arról viszont ír a KRESZ, hogy nem szabad akadályozni mások zavartalan közlekedését, és ide tartozik az is, ha valaki túl lassan megy. Egyébként, ha normálisan elolvastad volna a hozzászólásaimat, akkor tudhatnád, hogy nem zavarna, ha a 2x3 sávos út külső sávában csinálná! Ezt viszont előírja a KRESZ! Jobbra tartási kötelezettség van, főleg akkor, ha az ember a legnagyobb megengedett sebesség 70%-val megy!
    ''te esetleg kielőzheted (ha tudod), vagy mehetsz mögötte. De nem szlalomozhatsz.''
    Kielőzhetem, ha tudom? 2*3 sávos úton általában kettős záróvonal van. Hol tudom megelőzni? A külsőbb sávban , ez minek minősülne? Szlalomozásnak. Akkor miről beszélsz? Vagy ilyenkor szíve joga az ambernek végig 50el totyognia, és nem előzheti ki senki a külső sávból? Ugye ezt a nagy hülyeséged te sem gondolod komolyan! Tudod én sem ''utcai harcos'' vagyok, csupám a munkám szerves része az autó vezetés. Ebből adódóan akár hiszed, akár nem, sokszor időre kell odaérnem bizonyos helyekre és ilyenkor sietnem kell. És ne mondd, hogy induljak korábban, amikor nem ritkán azonnal indulnom kell. Arra szintre még nem jutottam el, hogy mindent előre kitaláljak, mikor hova kell majd mennem!

    ''A 300000 Km csupán azt jelenti, hogy van rutinod, azt nem, hogy jól is tudsz vezetni.''
    Ok, akkor 300ezer km alatt nem tanultam meg vezetni. Biztos azért nem okoztam még balesetet, arról nem is beszélve, hogy párat elkerültem már, és azt a másik sofőr nekem köszönheti, hogy nem lett belőle komolyabb baj.

    ''Tudomásom szerint a jól vezetés egyik ismerve például, hogy minden esetben, minden forgalmi helyzetben azonnal tudja a megfelelő viselkedési módot, a szabályok teljes körő betartásával!''
    Innen lehet látni, hogy nem vezetsz sokat. Vagy legalábbis nem Budapesten belül! Ilyen csak a mesében fordul elő! Ugye nem gondolod, hogy van olyan ember, aki mondjuk nem haladt még ~10 métert a buszsávban, előzés közbe nem lógott bele a záróvonalba, nem fordult meg olyan helyen, ahol tilos. Nem lépte túl a megengedett legnagyobb sebességet 5-10Km/h-val. Nem húzódott ki vissza a jobb oldali sávba stb. Ilyen ember (megsúgom) nincs! Mindenki megszegi a szabályokat és a legtöbb embernek erre meg van a jó oka, persze ez nem mentesíti a szabály megszegés vétsége alól! Miért szegi meg sok ember a szabályokat? Két ilyen dolog van. A rutintalan vezetők miatt, akik igenis akadályozzák a zavartalan közlekedést és amiatt, hogy ''kicsiny'' fővárosunkban túl sok autó van, nagy az átmenő forgalom (hol van már az M0?), tehermentesítő utakat, elkerülőket kellene építeni. Kezdésnek elég lenne az M0-t befejezni!

    ''Tudomásom szerint a jól vezetés egyik ismerve például, hogy minden esetben, minden forgalmi helyzetben azonnal tudja a megfelelő viselkedési módot, a szabályok teljes körő betartásával!''
    Ez lenne a normális egy álomvilágban, de nem itt Bp belvárosában!
    Amennyiben ezt minden olyan ember betartaná, akinek a legfontosabb munkaeszköze az autója , vszínű, hogy már rég eltanácsolták volna! Akkor ez azt jelenti, hogyha egy keskeny utcában (záróvonal középen) megáll előtted egy autó, az elakadásjelzőt kiteszi, akkor te addig állsz és vársz ott, amíg a gazdája vissza nem jön? Ugye tudod, ha megelőzöd, átléped a záróvonalat, tilosban előzés! Ez mese, senki nem közlekedik így! 1 órás útból 3 órás lenne itt Bp belvárosában, ha esszerint menne mindenki.

    ''És ismétlem, nem akarok vitába keveredni!''

    Erre több megoldás is van! Nem írsz ebbe a topicba! Írsz ebbe a topicba és megpróbálsz óvatosabban fogalmazni, mondjuk úgy, hogy a cinikusságodat félreteszed és nem személyeskedsz! És nem árt először figyelmesen elolvasni a régi hozzászólásokat! Akkor nem vontál volna kérdőre, hogy én miért szegek meg 1-2 szabályt.


    [Szerkesztve]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák