Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Beniii06 #1359 üzenetére

    Én ezt vettem végül. UNIDEN UBC125XLT Valóban nem olcsó, de régebben volt már egy Uniden UC30XLT-m, aztán azt eladtam, volt egy pár év pause a rádiózást illetően, majd vettem egy gagyi kínai scannert amit gyorsan meg is untam, és eldöntöttem, hogy inkább beleinvesztálok többet, de veszek egy normálisat. Nem bántam meg!

    Ezt inkább hagyjuk, nem szeretnék a topikban bizniszelni, ráadásul ez még távolabbi terv, biztos nem a jövő héten fogom meghirdetni, szóval ne is keressen senki emiatt.

  • gypiero

    tag

    válasz Beniii06 #1359 üzenetére

    Nekem ez a baojie nagyon bejön. Vannak hiányosságai és érthetetlen dolgai, de együtt lehet élni vele és nem kell annyira kompromisszumot kötni. Első körben ami feltűnt, hogy nem igazán "foglalkozik" a lépésköz beállítással, akármilyen lépésközt állítok be, a PMR frekiket nem tudom kézzel felvinni, mert átjavítja és léptetéssel tudok csak a helyes frekire vinni.

    A hangszórója brutálisan jó, tiszta és kegyetlen hangos. Első bekapcsolásnál sípolt, ki akartam vágni az ablakon. Aztán amikor kireseteltem egy bug miatt, ismét sípolt, ismét a frászt hozta rám. Ami az UV5R után furcsa volt, hogy A és B frekvenciának is külön beállításai vannak, mindent ugyanúgy be kell állítani B-n is, nem csak az A-n. A menüje egyébként funkcionalitásra kevesebbet tud, hiányolom a TDR-t például (Transceiver Dual Reception), sokszor zavaró tud lenni, ha be van kapcsolva és Baojie-nél defaultba be van kapcsolva és amelyik frekin nyit hamarabb a zajzár, azt aktiválja. Összességében mikrofon & hangszóró jobb, mint a Baofeng, hirtelen felindulásból a két UV5R-ből az egyiket el is adtam, még bontatlan volt. Ami még tetszik, ha hatótávon belül van egy átjátszó, akkor látszik a "térerő" anélkül, hogy adás lenne rajta. Programozó kábelt nem találtam hozzá, kaptam egy USB-RJ45 kábelt, de nem látja a gép, a rádió pedig csak annyit csinál, hogy folyamatosan lépteti a csatornákat előre. Jövő héten szerzek krimpelőt és átkötöm a csatlakozóját.

    "Nagyjából keleti országrész, Észak-Alföld régió, de ingázom is rendszeresen ezen a részen. Az itt nemrég közzétett pmr térkép szerint nincs a közelben átjátsz vagy legalább is nem hinném, hogy beltéren a gyári antennával működne bármi is."

    Arrafelé a debreceni és a sátoraljaújhelyi átjátszó is működik szépen, sőt tudtommal a gyalyatetői is, azt nem teszteltem. :) Valamint debrecenben a PMR10-en rendszeresen van adás. A debreceni UHF-en ritkán van forgalom, pedig viszonylag sokat vagyok a városban, az újhelyit szinte mindig hallgatom útközben, ott esténként szoktak beszélgetni, valamint néha délután bejelentkezik egy 12 év körüli kissrác, elmondja a hívójelét kétszer és aztán csend van. Egyébként az újhelyi az tőlünk is működik még a konyhaablakból... :D Ami rendszeres, az a DEB VHF-en minden hónap harmadik hétfőjén 19 órától Hajdú QTC, bár a múltkor valahol olvastam, hogy ez már nem annyira rendszeres. Viszont az újhelyi átjátszón minden reggel 7 órakor Keleti kis "kakas-kör" van.

Új hozzászólás Aktív témák