Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • byte-by

    tag

    válasz TotoThomas #5915 üzenetére

    az 1200-es újra inicializál indításkor,- pl. DB módosítás esetén - vehet fel nulla értéket, de ezt nem a hmi küldi.
    az 1500-as bizonyos hasonló helyzetekben csak szinkronizál.

    ahogy rsf kolléga mondta csak a hmi-t lehúzva lehet kontrollálni pár dolgot.

    a start value alapból üres ez rendben.
    én a range-t sem használnám, mert ha a kezelőknek nincs információjuk róla, és ha a range-n kívüli értéket írnak be semmi nem történik, vagy épp nulla lesz(ez nem valószínű)
    én ilyenkor írok egy programot komparátorral, hogy ha kisebb amit be lehet irni akkor a minimumra vált, ha nagyobbat akarnak beirni , mint lehetséges akkor a maxra vált.
    vagy ne történjen semmi, esetleg figyelmeztetés.
    a hmi-n én ki szoktam írni mennyi lehet a min. meg a max. sima text-el. pl az I/O field fölé vagy akárhová.
    az I/O field input/output legyen.

    ha nulla a tag akkor a plc / program az oka.
    esetleg nézdd meg a hardver konfigban a cpu startup beállítását, restart esetén.

    vagy interrupt ob-ban irj egy db-t aztán egy startup ob-ban azzal töltsd fel a kritikus memóriát, próbaképpen.

    egyébként hova írod? input / output I/O field-be?

    [ Szerkesztve ]

  • rsf

    senior tag

    válasz TotoThomas #5915 üzenetére

    Ha tényleg a kijelző irja vissza a 0-t úgy, hogy nincs start value akkor ez vmi bug lehet.
    Csinálj a hmi projecten rebuild HW/SW-t aztán töltsd fel.
    Ha így sem javul meg:
    Frissítsd a HMI firmware-ét!
    Nekem megvolt már mindkét eset. :)
    Mármint volt, hogy a rebuild megoldotta a problémát, de volt olyan is, hogy csak a fw. frissítés.
    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    “Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

Új hozzászólás Aktív témák