Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz moseras #593 üzenetére

    Hali moseras!

    "Van egy SysLibFile.Lib, benne open(), close(), seek(), delete(), meg minden egyéb FUNCTION-ban."

    Jut eszembe: Omron CS1G-nél használtam ilyet. Ott van file szintű hozzáférés és éppen logra használtam.
    Valószínű, hogy ott minden írás ténylegesen a flash-re ment. Tehát hosszú távon tönkreteszi. De ha nem ms-enként kell bele írni, akkor 10 év is eltelhet mire probléma jelentkezik. Az említett gép minden munkafolyamat közben méréseket végzett és ezek eredményeit írta ki CSV file-ba CompactFlash kártyára. 10-20 mp-enként írt egy-egy adatcsomagot. Kb 8 éve megy, amennyire tudom nem kellett még CF kártyát cserélni (nem is lenne egyszerű, mert néhány MB-os a mérete).

    Nyilván egy 2GB-os flash memóriát nem tud 512k RAM-ban tárolni, hogy ne a flasht cseszegesse íráskor.
    De azt megteheti, hogy úgy működik mint a write cache memória: Olvasni a flash-ről olvas (vagy a RAM-ból ha változott már) de írni a RAM-ba ír. Így a RAM csak a változásokat tartalmazza, nem az egész filerendszert. Ha meg nagyon nagy mennyiségű adatot ír, akkor úgy sincs mit tenni, ki kell írni üzem közben is néha.

    "Hopp, itt egy kérdésem lenne: van olyan speciális pufferes modul bármilyen PLC-hez, ami annyit pufferel, hogy 2-3 SMS-t is el tudjon küldeni ilyenkor ?"

    Ezt így konkrétan nem tudom, de könnyen megoldható a dolog egy aksival. :]

Új hozzászólás Aktív témák