Új hozzászólás Aktív témák

  • tdanka

    újonc

    Sziasztok!
    Kezdő vagyok a PLC-ben,és most felerült egy elég zavaró probléma.Eddig Delta PLC-t programoztam,de most kaptam két Schneider TM258LF42DT PLC-t.A programozás sikerült,de a következő helyzettel nem tudok mit kezdeni:
    Beállitottam a PLC-t a MyController-PLCSetting menüpont alatt(Somachine3.1) a start in run-ra.De ha kikapcsolom a PLC-t kb1órára,akkor stop módba indul,és törlödnek a rajta lévő beállítások.Még azok is amelyek Retain-ra,vagyis nem felejtőre voltak állítva.Már egy bemenetet is konfiguráltam amelyikkel lehet kapcsolni a run és stop-ot.Ha ezzel kapcsolom stop-ra akkor nem felejti el a Retain-okat.Már cseréltem a benne lévő elemet is,de semmi változás.
    Van még egy ugyanilyen PLC-m.Itt is ugyan ez a problema lepett fel,de kb 1 hónapja már a programot is elfelejti.Áramszünet után Stopban indul,és a konfigurált bemenettel sem tudom Start-olni.Ha pedig be probalok login-olni a PLC-be a Somachine-nal,akkor pedig megkérdezi:Login with online change?Pedig nem valtoztattam a programon.
    Remélem itt tud valaki segíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák