Új hozzászólás Aktív témák

  • Dezsi82

    tag

    Sziasztok!
    Volna egy érdekes feladatom S7-300-s CPU-kkal.
    A feladat lényege az, hogy az az elképzelés, hogy lesz kb 30 db Siemens CPU, amelyek a berendezéshez tartozó szerszámmal együtt vándorol berendezésről berendezésre. A gyártó berendezéseket szintén Siemens S7-300-sok vezérlik. Alapesetként két ilyen szerszám csatlakozik a berendezéshez. Tehát nyilván azt csinálnám, hogy a szerszámon lévő CPU-knak adok egy-egy profibus címet, amit berakok a gépet vezérlő CPU configjába, és működik a dolog. Csakhogy kell ismernie más szerszámokat is. Persze megoldhatnám, hogy akkor az adott oldal szerszámainak ugyanazt a címet adom. Csakhogy előfordulhat, hogy úgy párosítják a szerszámokat, hogy ugyanolyan profibus című szerszámok kerülnek a gépbe, és akkor ez a helyzet bukott. Tehát minden szerszámnak egyedi cím kell. Akkor viszont mindegyiket be kell raknom a configba. Még ez is megoldás lenne, de a helyzetet tovább bonyolítja, hogy automatikus szerszámfelismerést szeretnénk, tehát nem szeretnénk kiválasztó felületet, hogy ez most milyen szerszám.
    Két megoldást tudok elképzelni:
    - Minden vándorló CPUnak egyedi Profibus címe van. Amikor felhelyezik a szerszámokat nyomnak egy gombot, hogy "Szerszámfelismerés", vagy esetleg más, automata eseményre indulna el egy ilyen függvény. Ez azt csinálja, hogy az összes, a configjában szereplő CPUt deaktiválja, majd végig megy egyesével, hogy vajon hardveresen az adott című CPU elérhető-e. Ha igen, akkor aktiválja. Ezzel az a gondom, hogy nem tudom, mivel lehetne lekérdezni, hogy egy, a configban szereplő, de deaktivált eszköz állapota mivel kérhető le. Ahogy nézegettem a függvényeket, talán az SFC13 használható lenne, de nem tudom hogyan viselkedik jelen helyzetben. Egyszer ebben kérném a segítséget, hátha van tapasztalat ebben
    - A fix CPUk configjában csupán 3 CPU lenne. Amikor bekapcsol a vándor CPU, akkor egy meghatározott címet vesz fel, ami során lekéri a fix CPUtól, hogy milyen címen tudnak kommunikálni. Amikor ezt megkapja, akkor átállítja a saját címét, erre az új címre. Erre viszont egyáltalán nem találtam még megoldást.

    Ezekben szeretnék segítséget, ötleteket kérni, illetve ha van valakinek bármi használható egyéb kivitelezés, ötlet, azt is szívesen venném
    A segítséget előre is köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák