Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salapp

    addikt

    válasz erdoke #52734 üzenetére

    Fájó szívvel, de ezt én is elfogadtam már.
    Samsungból, ami versenyképes képben a Panával, az nem versenyképes árban :(
    Szép álom volt a 60-as samsung.

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz erdoke #52734 üzenetére

    Nagyon túllovagoljátok ezt a pentile dolgot!

    A filmeket (legalább is a fogyasztói kiadványokat) YCC 4:2:0-ben tömörítik, és miden TV alapesetben (nem Samsung PC vagy Panaosnic 1080p PureDirect módokban) 4:2:2-ben számol, ami azt jelenti, hogy a pixelek fényereje ugyan 1920x1080 (ez legyen 4 egység), a színe viszont egyik (2:2 egység), vagy mindkét (2:0 egység) irányban a fele.

    Ehhez képest a Samsung féle RGBG pentile csak az al-pixelek harmadát spórolja ki a képből úgy, hogy a zöld, ami általában a legtöbb fényerőért felel, mindig a helyén van, csak a virtuális pixel színét megadó kék és piros van felváltva ismételgetve.

    Tehát egy RGBG pentile kijelzőn jó eséllyel elő lehet állítani egy YCC 4:2:0 (DVD, Blu-Ray, DVB-x) forrásanyag összes meglévő pixelét, mint virtuális pixel. (De talán dobjuk be a kosárba, hogy a Blu-Ray is veszteségesen tömörített képet hordoz, amiben így mindig lesz némi banding, vagyis nem tökéletes a felbontás.)

    Még akár azt is mondhatnánk, hogy az ilyen tartalmakhoz ideális választás lehet a pentile, ha ez valamilyen más előnyhöz juttat minket, mint például magasabb lehetséges fényerő, vagy jelen esetben inkább az előállítási költség, ami itt valamennyire még az eladási árba is leszivárog...

    Ha ezt is beleszámolod, és nem kötsz rá PC-t vagy játékkonzolt, és játszol játékokat, nézel RGB képeket, akkor a pentile kb. nulla gyakorlati jelentőséggel bír!

    (#52735) krx21

    Le szoktam írni amilyen sűrűn tehetem. Csak itt pl. sokan ellenzik ezt, így nem hangoztatom, hogy aztán elhangoztassák, hogy szerintük nem jó így. :D
    Pedig meg lehet indokolni, hogy miért lehet ez is jó alternatíva.
    De mikor kimondottan tőlem kérnek TV ajánlást, akkor szinte senkinek nem ajánlok kvázi PC monitor használatra PDP-t. Locutus volt az egyik, de őt pl. már lassan egy évtizeddel korábbról ismertem, más most nem is nagyon jut eszembe.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák