Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Panthera #45108 üzenetére

    Ez a példa azért így sántít. Szoktad fogdosni az autód motorblokkját akár csak egy pár kilométeres út után is? Azt sem bírná a kezed. A legtöbb elektronikai berendezés belsejében van olyan alkatrész, amitől rögtön égési sérülést szenvednél. Az, hogy melegszik, még nem jelenti azt, hogy hamar tönkremegy. Ha nem hagyod eltávozni a hőt, az már annál inkább. Nem kell csodálkozni egyébként azon, hogy a mai modellek melegednek: tényleg nagyon keskenyek már a készülékek, a korábbi modellek 3-4x ilyen mélyek voltak, ott volt helye távozni a hőnek. Más a panelstruktúra is. Ez önmagában még nem jelenti azt, hogy rövidebb lesz az élettartam. De ha ilyen aggályaid vannak, akkor vedd a készüléket 5 év garanciával (egyébként is ajánlott), addigra meg úgyis le akarod majd cserélni - a fejlődés ütemét ismerve legalábbis egészen biztosan.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Panthera #45116 üzenetére

    A korábbi években bizonyos időszakokban (többnyire nemzetközi sportesemények és karácsony kapcsán) automatikusan járt az 5 év garancia az ekkor vásárolt Panasonic TV-kre (csak be kellett szkennelni a számlát, garancialevelet és regisztrálni a Panasonic oldalán, majd megkaptad a kiterjesztést). Mostanság már nincs ilyen (sajnos a Panasonic kvázi kivonult az országból), viszont a Panashop-ban némi felárért megvehető a plusz garancia: a vételár 5%-ért +1 évet (tehát összesen 3-at), a vételár +15%-áért pedig +3 évet (tehát összesen 5-öt) kapsz a TV-re. De egyébként most több modellre automatikusan jár náluk a +1 év, lásd a honlapjukat.

    Ez azért szerintem nem azt mutatja, hogy olyan pocsék lenne a Panasonic plazmák minősége. De amúgy sem nagyon rémlik az elmúlt 5 évből, hogy tömegesen sírtak volna a tulajok itt a topicban, hogy elhalálozott volna a Pana plazmájuk. Én magam már a másodikat koptatom és még az első is kifogástalan állapotban van, pedig lassan 6 éves lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Panthera #45118 üzenetére

    "A kereslet elmaradása is biztos benne van az 5 éves akciók elmaradásában, de egyetértek, nem véletlen adtak annyit."

    Nem a kereslet maradt el, most is pörögnek a plazmák - ahogy azt a másik topicban is írtam, nemrégiben beszélgettem Panashop-os eladóval (aki meglepően tájékozott volt szinte minden téren, ami itt is szóba szokott kerülni) és ő mondta, hogy megdöbbennék, ha tudnám, hogy milyen keresett még az 1,3 millió forintos csúcsplazma, a 60ZT60 is és hogy mennyien veszik még az ilyen, magasabb árszintű TV-ket is.
    Aki tudatos vásárló, az most is megveszi - ahogy eljut ezen topicba is. A Panasonic kivonulása ennél bonyolultabb történet. A marketingjük sajnos harmatgyenge - mindig is az volt, pedig egy tudatosan felépített kampánnyal (ahol mondjuk összefog a megmaradt 3 plazmagyártó) olyan szinten durván át lehetne fordítani a TV-piacot plazma orientáltságúra még ma is, hogy öröm volna nézni. Csak ez nekik sem érdekük, mert az LCD olcsóbban előállítható és sokkal nagyobb rajta az árrés/haszonkulcs, annak ellenére, hogy mozgókép megjelenítésére sokkal-sokkal alkalmatlanabb és tökéletlenebb technológia.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tomic #45120 üzenetére

    Egyáltalán nem fogott vastagon, különösen ha megnézed, hogy tavaly ilyenkor a 65VT50-et mérték induló áron annyiért, mint most a 60ZT60-at. Én simán 1,5-1,7 mFt-os árat vártam a ZT60-ra. Simán le fog ez esni akár 1-1,1 mFt-ra is, annak idején a Z1 sem volt olcsóbb. Teljesen normális ára van - ami ezen high-end szegmensben legalábbis megszokott. Más kérdés, hogy én is inkább megvárom a 65VT60 áresését, de ez összetett dolog, amelyből az ár csak az egyik, a másik pedig az, hogy 65"-nál kisebb TV-t már nem vennék és itthon csak 60"-os ZT érhető el. Ezen felül már a VT60 is olyan szintet képvisel, aminél nekem többre nincs igényem és itt kell figyelembe venni annak árát is - meg persze a saját lélektani határomat is, mert a ZT árát én sem adnám ki megjelenítőre, csak ha nagyon megengedhetném magamnak anyagilag, de ez nagyon nincs így. Ettől függetlenül sem mondom azt, hogy elárazták, mert tudom, hogy ugyanakkor sokan képesek ezt is megfizetni és meg is fizetik - meg is kapják a pénzükért az elvárt minőséget.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tomic #45122 üzenetére

    "Személy szerint nekem borsózik a hátam ha valamivel a múltban példálóznak."

    Az a nagy helyzet, hogy példálózni csak azzal lehet, ami már megtörtént. Minden egyéb dolog csak előrevetítés, jóslat. A jelenlegi helyzet meg az, hogy olyen teljesítményű TV, mint a ZT60 nincs, így eleve nehéz bármivel is összehasonlítani az árát. Trendekről beszélünk, amelyeket évek hosszú sora alatt figyeltünk meg - ez alapján lehet tendenciát felállítani, nem egy jelen pillanatnyi helyzet alapján. Márpedig a tendencia azt mutatja, hogy az előző évek során a csúcsmodellek (értsd: a VT-k) mind drágábbak voltak, mint most (debütálásakor) a föléjük pozicionált ZT60. Ergo egyáltalán nem helyes a meglátásod, hogy vastagon fogott a toll az árcédulán. Az már egy másik kérdés, hogy milyen készülékek vannak jelenleg még a piacon, azok mennyire tudják (vagy leginkább nem tudják) megközelíteni az adott készüléket és ehhez mérten mekkora az áruk. Az meg megint egy másik kérdés, hogy te mennyit vagy hajlandó rájuk áldozni. Tendenciát, TV-árfekvést tekintve, tudásához, design-jához és a vele járó szolgáltatásokhoz képest (ugyanis tudtommal a Panashop ingyenesen beállítja neked azt) egyáltalán nem drága a ZT.

    "A másik dolog meg ha tudsz várni még vagy fél, esetleg három negyed évet akkor.....Igen,ha várok három negyed évet akkor meg ott van a kísértés ,hogy mindjárt jönnek az új modellek. Szóval inkább a jelen helyzetet nézzük."

    Miért, háromnegyed év múlva (mikor még adott esetben épp csak szállingóznak az új modellek) nem lesz ugyanolyan referenciaszintű TV egy VT60? Akkorát nő az igényszinted, hogy nem éri meg a jelenlegi 1 mFt-os ára helyett 700 eFt-ért hazavinni a 65VT60-at? Ha be is jön az új csúcsmodell, az pontosan ugyanúgy drágább lesz, mint ahogy a VT60 volt debütálásakor. Már ne is haragudj, ilyen hozzáállással sosem vesz TV-t az ember. Itt egyszerűen arról van szó, hogy nem szabad konzumidiótának lenni és igenis ki kell várni azt az alkalmat, amikor már kvázi "bagóért" hozzádvágják az előző évi csúcsmodellt. Legalábbis akinek egy csöpp esze van, az ezt teszi. Persze, van, akinek ilyen tételek nem számítanak, ők a ZT-t is megveszik debütálásakor. De ők nem az átlag, de ezen nem is kell fennakadni, mert a ZT nem is az átlagnak készül, hiába tekintesz rá olyan szemmel. Az átlagembernek már egy 50GT60 ára is földtől elrugaszkodott, mert a legtöbb magyar nem adna 100-150 eFt-nál többet televízióért.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz gyiku #45141 üzenetére

    Nem gondolnám, hogy egy egyenletesen haladó szalagon megtett 30 méter egyenértékű lenne azzal, ahogy a TV mondjuk 300 km-en át zötykölődik a kátyús úton fektetett állapotban. :U

    Egyébként elég sok ember írta már le, hogy azt tapasztalta a részére történt szállításnál, hogy a GLS betartja a dobozon látható utasításokat. Ez a lényeg. Attól, hogy itt a szalagon megtesz pár métert fektetve, kutya baja sem lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz gyiku #45143 üzenetére

    Abszolút nincsenek illúzióim, de magam is ismerek néhány futárt több cégtől is és tudom, hogy azért közel sem ilyen drasztikus a helyzet, tekintve, hogy rajtuk is elverik a port. Amit leírsz az viszont pl. a Magyar Postára maximálisan igaz. Na annak még a hűlt helyét is behinteném sóval.

    De egyébként akinek ebbéli aggályai vannak, annak ezért is célszerűbb a Panashop-ot választani, mert ott ők maguk szállítanak és garantáltan végig szakszerűen.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tomic #45168 üzenetére

    Nem is akartalak meggyőzni semmiről. Volt alkalmam a VT60 mellett ZT60-at megnézni, így tudom, hogy van különbség köztük.

    Mondok más példát: sokan vitatkoznak azzal is, pl. hogy mobilok közül megéri-e iPhone-t venni, mert hogy milyen drága és túlárazott termék és amúgy is "csak" egy telefon. Már ott sem értem az agonizálást: akinek drága, egyszerűen ne vegye meg és menjen békével! De miért kell telekürtölni vele a világot, hogy aki ezt veszi az egy hülye sznob?! Persze ugyanúgy nem értem a másik oldalt sem, aki ténylegesen sznobizmusból veszi meg, mert azt hiszi, hogy ettől lesz valaki. Komolyan hülyék az emberek. A VT60 sem más, mint az iPhone: egy csúcsra járatott, kiválóan megtervezett, gyönyörűen kivitelezett high-end termék, aminek ára van. Nyugaton mind a kettő olyan szinten elérhető még az átlag számára is, hogy röhögnek azon, hogy itt pár százezer forintos árkülönbségeket pörögnek az emberek.

    Fölösleges azon rágódni, hogy mennyi egy iPhone bekerülési költsége az Apple-nek, meg hogy hányan lesznek öngyilkosok a terhelés miatt a Foxconn-nál a munkások közül, akik gyártják. Van egy árképzés, ami alapján megszületik az ára, ennyiért kell vagy nem kell. Én nap mint nap használom, szinte tökéletes készülék, sokkal több, mint egy telefon, soha nem kaptam ennyit egyetlen másik gyártó készülékétől (legyen az Nokia, vagy bármelyik Android-alapú csoda), minden nap konstatálom, hogy minden forintját megérte (amiért nem keveset dolgoztam), mégse érzem magam sznobnak, mert ezt használom. Azért választottam, mert az igényeimet ez elégíti ki, mind hardveres, mind szoftveres téren és csak röhögök a fikázók 90%-án, mert látszik, hogy úgy nyilatkoznak a termékről, hogy életükben nem volt a kezükben és csak az szól belőlük, hogy számukra elérhetetlen - vagy még esetleg elérhető is, csak nem hajlandóak ennyit kifizetni érte. Én ezt megértem, más az emberek értékrendje, de azt sosem fogom megérteni, hogy miért kell a másiknak rosszul éreznie magát azért, mert ő esetleg úgy dönt, hogy neki erre szüksége van és hajlandó megfizetni. Racionális, ész érvek alapján eldöntöttem, hogy ez lesz, nekem ennyit megér. Aki ezt nem tudja elfogadni, azzal nem tudok mit kezdeni.

    Továbbra is azt mondom - több éves tapasztalat alapján - , hogy a ZT60 ára - tekintve, hogy indulóárról beszélünk - arányaiban véve nem magas, tudva azt is, hogy ebben az árban még egy szolgáltatás is benne van, amit egyetlen másik készülékhez sem kapsz meg. Hangsúlyozom: nem azt mondom, hogy a magyar keresetekhez képest nem magas (szerintem Te sem erről beszéltél), mert van, akinek ez egy évi keresete, vagy még akár több is. Ugyanakkor ezen felül tudható az is, hogy ez az ár még esni is fog. Nem hat meg, hogy mennyivel olcsóbb a VT60 vagy egy F8000, mert tudjuk azt is, hogy nem azonos osztályban versenyeznek a készülékek, tehát indokolt az árbeli eltérés esetükben.

    Nem akarom én sem a saját véleményem rád erőltetni, mi hasznom lenne belőle. Én sem fogok ZT60-at venni, akármennyire is szeretnék, mert nekem is más az értékrendem. Ettől függetlenül tudom, hogy sokaknak simán belefér és ők nagyon jól járnak a készülékkel - még a nyitóárat kifizetve is. Ha meg van türelmük várni az árának csökkenésére, akkor még jobban járnak.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Rover623 #45188 üzenetére

    Szomorú, úgy látszik esik a színvonal, mert korábban abszolút nem volt velük gond ilyen téren. Egyébként lehet, hogy kár volt erőltetni a dobozt, mert a mikrobusz, amivel hordják a javítandó készülékeket tán úgy is van kialakítva, hogy pőrén tudják biztonsággal szállítani a TV-ket. Remélem azért nem olyan durvák a karcok. Lényeg, hogy működik és remélhetőleg nem is lesz vele gond.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Litván Zongora #45201 üzenetére

    Az a nagy helyzet, hogy én is szedtem már szér plazmát (anno a PX80-amat) és én meg pont azt a következtetést vontam le, hogy bizony sérülékeny a készülék. Ezen felül már nem egy ember fordult meg itt a topicban is az évek során, akinek nagy eséllyel szállítás miatt jelentkezett valamilyen panelhibája. Nagy eséllyel a meglehetősen gyakori pixelhibák is ennek tudhatók be. Plusz ugye a dobozra se véletlenül nyomtatja rá a gyártó a kreszt, hogy állítva szállítsd.

    Ezek után olyan következtetést vonsz le, amilyet gondolsz. Az már régen rossz, ha neked kell bizonygatnod, hogy szállítás közben sérült és harcolnod a cseréért. Én biztos nem venném át: ott virít a futár pofájába a szállításra vonatkozó utasítás a dobozon feketén-fehéren. Úgy szállította? Nem! Hibás teljesítés, viheti vissza. Felírod a sorozatszámot (szintén ott van a dobozon), hogy ne ugyanezt hozza legközelebb is. Nem két filléres térelről beszélünk, tanulják meg!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45207 üzenetére

    Ha Budapesten belül laksz, akkor tuti, hogy a Panashop maga szállítja ki, ha tőlük rendeled. Legalábbis amit én eddig láttam Pesten belül az mind ilyen volt és ők garantáltan állítva szállítják.

    Amúgy meg kb. semmilyen következtetést ne vonj le abból, hogy 1-1 állított és fektetett szállításnak mi volt az eredménye. Állítva kell szállítani és kész, a fektetett szállítás rizikófaktor, akár hogy forgatjuk is a témát. Nem hülyeség a gyártói útmutatás, valamint aki fizikát valaha is tanult, az tudja, hogy az üveg feszültségpontjai hogyan reagálnak, hogyan viselnek el nagyobb terhelést. Ráadásul a plazmapanel felépítése, kapillárisrendszere kicsit bonyolultabb és sérülékenyebb, mint holmi mezei üveglap. De ilyenkor mindig fel szoktam hívni a figyelmet, hogy az üveglapokat/üvegtáblákat sem véletlenül szállítják állítva.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45214 üzenetére

    "Rendben hogy állítva kell szállítani, de ha pár példa alapján előfordul a fektetve szállítás..."

    Persze, meg páran autót is lopnak. Aztán vagy elkapják őket és börtönbe kerülnek, vagy nem. Kb. ennyire releváns a példa. Megéri neked, hogy egy 300 eFt-os tételnél reszkírozz? Mert nekem nem érné meg. Amennyire lehet, minimalizálni kell a hibalehetőségeket. Eddig minden plazmámat szakszerűen, állítva szállítva kaptam meg, igaz, én mindig olyan helyről vettem eddig, ahol ezt személyesen, előre le tudtam egyeztetni az eladóval, aki be is tartotta azt. Ha a szállító nem tartja magát a gyártói előíráshoz, akkor mehet isten hírével az áruval együtt. És nem, nem érdekel, hogy lehet, hogy korábban a gyárból is így jött el hazánkba, egyrészt, mert nem valószínű, ugyanis a gyárban maguk pakolják meg a kamiont a dobozon jelölteknek megfelelően, másrészt meg ha mégis becsúszna valahol egy fektetett szállítás, akkor legalább azon a részen, ahol Te magad tudod kontrollálni, ott állj a sarkadra és mondd azt, hogy kérem, ez így nem fasza, tessék visszavinni! Engem is leb*sznak, ha nem megfelelően végzem a munkámat.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45217 üzenetére

    Rendelés előtt még nincs miről beszélni...

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45269 üzenetére

    Sokkal többet ér az a +1 év garancia, amit a Panashop-ban most ingyen hozzádvágnak, mint amennyivel olcsóbban hozzájutnál a TV-hez az E-Digital-ban.

    OgreImre: szerintem is a 42UX30 a befutó, ha az nem jön össze, akkor meg egyértelműen az X60.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45287 üzenetére

    "S a bitráta és a tömörítés mértéke ezek szerint meghatároz még minőségi különbséget is?"

    Ez a kérdésed ugye nem volt komoly? Olyan pocsék 1080p anyagot is taláni, amitől még egy jobb DVD is minsőségibb képet tud produkálni. A felbontás nem minden! Ez kb. olyan, mint hogy a legtöbb mobil 5-8 megapixeles kamerával bír manapság, mégis kb. egy kézen meg lehet számolni azon modelleket, amelyek csak megközelítenek egy átlagos, azonos megapixelszámú kompakt fényképezőt.

    A 8-10 GB-os mkv-k erősen tömörítettek, felére/harmadára tömörítik a képet, aminek megfelelően meg is jelennek blokkok, artifaktok, vagy egyszerűen látszanak a színátmenetek, mosottabb a kép, stb. Egy remux átlag 20-25 GB-os, az már kiváló minőség és többnyire már csak abban különbözik az érintetlen, 30-45 GB-os BD-ktől, hogy nem tartalmazza az összes hangsávot, az extrákat, esetleg a menüket. Gyakran igen látványos különbség van egyes release-ek között.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45292 üzenetére

    "Minél nagyobb terjedelem, annál jobb képminőség? Ez úgy általában igaz akkor?"

    Ez alapvető ökölszabály, igen. De a nagy méret sem garantál feltétlenül penge képminőséget. Azért BD-k között is találni kifogásolható minőségűt, pedig a méret 30 GB fölötti. Nincs normális transzfer pl. a Predator-ból, a Szakasz-ból és még hosszan sorolhatnám. BD-n megjelentek, de nem sok pluszt adnak a DVD-hez képest. Az viszont kijelenthető, hogy ugyanazon, minőségi kiadványból készült 8-10 GB-os release és 25 GB-os remux között igen nagy különbség van utóbbi javára. Bőven akad különbség BD-k között aszerint is, hogy kapott-e új transzfert az adott film az előző kiadás óta. Tipikus példa a tavaly Európában megjelent Terminator BD-steelbook, ami olyan szinten brutálisan jobb minőségű, mint a korábbu US-lemez, hogy iszonyat - nem is csoda: a Lowry Digital újította fel a transzfert. Az utóbbi időben nagyon sok brutális minőségű transzferű BD-t kapunk itt Európában, jobbakat, mint az USA-ban kapnak.

    Jómagam gyűjtő vagyok, akcióban megveszem a BD-ket átlag 3-3,5 eFt-ért, így nem kötök semmilyen kompromisszumot.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45296 üzenetére

    A fullHD anyag a fullHD megjelenítőn néz ki a legjobban, az a natív felbontása. Ha ettől kisebb felbontású panelen nézed, ott lefelé kell skálázni, nincs meg az 1:1 pixel mapping, eleve romlik a minőség, recésedik. Ettől függetlenül tud nagyon jól kinézni fullHD anyag HD-Ready panelen is. Ha szar a tömörítés, az HD-Ready panelen is meglátszik, mivel a kisebb felbontás azt nem feltétlen tudja elfedni. A fullHD panel fullHD anyag esetében mindenképpen előny.

    "Valamint azt honnan állapíthatom meg, akár egy boltban vett bd-ről, hogy a jobb vagy rosszabb minőséget képviseli, mielőtt megnézem?"

    Számtalan BD-tesztoldal létezik, ahol külön tesztelik a képet, hangot, az extrákat, a összeképet. Ezeken találsz screenshot-okat, adott esetben sample-öket is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz MasterMark #45298 üzenetére

    A HD-Ready plazmák felbontása ma már mérettől függetlenül 1024x768, ergo square-pixelekből (téglalap alakúakból) áll a panel. Korábban az 50"-os HD-Ready modellek felbontása 1366x768 volt (utoljára kb. 2009-ben voltak ilyenek).
    Mindkét képpontértéket skálázni kell tehát: fullHD anyag esetében mindkettőt lefelé, 720p anyag esetében egyiket le, a másikat fel, SD-anyag esetében mindkettőt fel. Többnyire ezt elég jól megoldják a HD-Ready modellek, de fullHD-anyagokra egyértelműen fullHD modellt kell venni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz TurboGPityu #45300 üzenetére

    Fel tudja. Ha nem tudá, akkor a képernyő közepén egy kis ablakban látnád a natívan csak 720x576-os felbontású anyagot (a DVD ennyit tud, nem többet). Más kérdés, hogy egy minőségibb DVD- vagy manapság inkább BD-lejátszó sokkal jobb minőségben teszi mindezt, mint adott esetben a TV végzi azt.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz MasterMark #45302 üzenetére

    Mindenképp van veszteség, ha fullHD anyagot kell HD-Ready panelen megjeleníteni, ez törvényszerű. Kevesebb képponton kell ugyanis ugyanannyi információt megjeleníteni. Ez csak veszteségesen oldható meg. Olyan ez, mint amikor egy hangsugárzó nem tudja azt a frekvenciatartományt megszólaltatni, amit a CD lefed: lesznek olyan hangok, amiket nem hallasz. Itt meg minden kevésbé lesz részletes, mert egy képpontnak több képpont információtartalmát kéne megjelenítenie. Na, a készülék ezért újraskálázza a képet.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz MasterMark #45304 üzenetére

    Ha használnának is: ez nem sokat segítene a fullHD anyagok megjelenítésén. A 720p anyagok meg eleve nem igazán szabványosak.
    Egyébként még emlékszem 37"-os HD-Ready plazmákra 2007-2008-ból, ahol az egyik képpontméret stimmelt: azok 1024x720 felbontásúak voltak.

    Sanyyka: pedig hidd el, hogy az 1 év GYÁRI garancia nagyon sokat ér. Én még nem nagyon hallottam garanciaidőn túli javításról, ami megállt volna 40 eFt-ból.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45309 üzenetére

    Az ST60 csak aktív szemüveggel használható, a moziból hazavihetővel nem. A lényeg, hogy 2012 utáni, BlueTooth szemüveg legyen. Jó a Samsung-é is, de a Pana szemüvegei jobbak. Innen válogass. Ár/érték arányban ez a legjobb.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz erdoke #45313 üzenetére

    Erre szerintem nincs is statisztika, vagy ha van is, sosem lesz nyilvános. Ettől függetlenül szerintem azért nagyon megnyugtató tud lenni, de tény, hogy az 5 év garancia az igazi.

    Gabor970: igen, azok voltak az utolsó fecskék.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Litván Zongora #45320 üzenetére

    "De azért az nem normális szerintem, hogy a TV egyetlen külső adathordozót sem képes meghajtani."

    Nem, valóban nem normális, ezért kellene felvenni a kapcsolatot a szervizzel.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Litván Zongora #45324 üzenetére

    Én is azt gyanítom, hogy nem kap elég tápot a HDD. Mindegyik USB-n próbáltad? Y-kábel megvolt?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45350 üzenetére

    Mit akarsz csinálni egy sérült termékkel? Miben bízol? Abban, hogy ha beszakadt a doboz oldala, akkor a TV talán megúszta a pofáraesést/belerúgást/nekitolást? Én onnantól kezdve nem akarnék kísérleti nyúl lenni, fel se nyitnám a dobozt. Jegyzőkönyvet felvenni, a csomagolás sérülése miatt a terméket nem veszed át, a TV-t meg viheti a futár vissza isten hírével! Ugyanez, ha fektette. Előbbi esetben lényegtelen, hogy nála sérült-e meg a doboz (és ki tudja, talán benne a TV is), utóbbi esetben meg az ő sara, ha nem szakszerűen szállította, mert az meg hibás teljesítés. Te makulátlan (csomagolású és műszaki állapotú) termékért fizettél, amelyet szakszerűen és fokozott odafigyeléssel kell szállítani. Ha ezek valamelyike nem teljesül, akkor vissza az egész. Egyszer majdcsak beletanulnak itt a Balkánon is, hogyan kell normálisan szolgáltatást nyújtani, ha már úgy dübörög a gazdaság és győzött Magyarország.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45352 üzenetére

    Tényleg mindent másnak kell eldöntenie helyetted? Nem vagy egy határozott egyén. Ha neked úgy tetszik, vedd át a fektetve szállítottat, a Te TV-d lesz, nem a miénk! Más leírta neked, hogy ő mit csinált hasonló helyzetben és mit lépett rá a forgalmazó, magad is megtaláltad, belinkelted! Megfelelő neked ez így, vagy sem? Nekünk kell megmondani, hogy hogyan dönts?

    "De ha jól értem szerinted a fektetve szállításnál is küldjem egyből vissza. Ekkor mi a garancia arra, hogy azonnal küldenek másikat és nem hetekig vizsgálják, hogy ki hibázott?"

    Mit kell azon keresni, hogy ki hibázott? Teljesen egyértelmű, ráadásul a konkrét, linkelt esetben is láthattad, hogy a Panashop ki is köti a GLS felé, hogy csak állítva szállítható a termék. Innentől kezdve miért kérdéses, hogy ki hibázott. Ezt meccseljék le egymás között, nem a Te gondod. Ha nem küldik automatikusan, akkor nem náluk veszed, aztán legyenek boldogok a problémakeresésükkel együtt.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz junkpod #45368 üzenetére

    Ezt miért nekem írod? Magam is leírtam alig 3 napja:

    "Én biztos nem venném át: ott virít a futár pofájába a szállításra vonatkozó utasítás a dobozon feketén-fehéren. Úgy szállította? Nem! Hibás teljesítés, viheti vissza. Felírod a sorozatszámot (szintén ott van a dobozon), hogy ne ugyanezt hozza legközelebb is. Nem két filléres térelről beszélünk, tanulják meg!"

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz joey04 #45373 üzenetére

    Erre nem fog frissítés jönni, mivel ez nem hiba, hanem feature. Ha nem akarod, hogy így legyen, akkor nem az 1-es HDMI-t kell használni. Nem véletlenül jelölik az a portot EC/HDMI1-gyel, ahogy azt már korábban szintén leírtam:

    "Az EC az External Control megjelölést takarja, ami annyit tesz, hogy a HDM1-re kötött eszköz be-/kikapcsolását lereaglája a TV azzal, hogy odakapcsol, vagy visszavált onnan."

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Locutus #45381 üzenetére

    Nincs odaírva, tehát nemigen jár rá plusz garancia. Amire jár, ott jelölik.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mayday00 #45402 üzenetére

    Ugyan linkeld már be, hogy honnan veszed, hogy az EU kiadás bitrátája alacsonyabb, mint a US-é!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Locutus #45404 üzenetére

    Rugalmasak a Panashop-nál, szerintem simán megadják a plusz egy évet. Nekik nem kerül semmibe, ellenben a vásárlóra szükség van.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mayday00 #45406 üzenetére

    Mondom LINKET kérek arról, hogy ezek a hivatalos érintetlen kiadások technikai specifikációi! Nem az érdekel, hogy melyik torrentoldalon melyik szar release csapat hogyan kódolja újra.

    Az meg véletlenül se érdekeljen, hogy az utóbbi években rengeteg európai kiadvány képe simán üti a US-t. Az, hogy van pár kivétel meg kb. teljesen természetes. Persze honnan is tudnád, mikor agyontömörített mkv-kat nézel. Na, annak pont szarmindegy a két kiadás közti különbség.

    "Alacsony bitrátával is lehet tökéletes a kép. Pl avatar."

    "Bár az animációnak a kicsi is elég. Ott sosem magas az adatsebesség."

    Ilyen baromságokat meg kár leírni. Hozod a szintedet.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45409 üzenetére

    Mert ez egy 4 éves, abszolút belépő HD-Ready modell, amit alapvetően nem fullHD anyagok megjelenítésére hegyeztek ki.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45415 üzenetére

    Millió egy oka lehet a lejátszó nem megfelelő beállítástól, a képmód és a TV beállításainak rossz megválasztásán át egészen a készülékek közötti eltérésig.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz MasterMark #45426 üzenetére

    Egyszínű, homogén felületek is szépen megmutatják, adott esetben egy fehér képernyő is, bár színeken mégjobban látszik.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz TCr #45457 üzenetére

    Hát, szerintem ez a demonstráció minden, csak nem jó, pláne nem nagyon jó. Igazából ezen a laikus nem fogja érzékelni a különbséget, a pan-nél is csak azt fogja látni, hogy az első esetben gyorsabban, a 24p esetében pedig lassabban mozgatták jobbra-balra a kamerát.

    A lényegi különbség amúgy nagyon egyszerűen összefoglalható bármilyen demonstrációs videó nélkül is: amikor az ember néz egy TV-műsort (teszem azt Barátok közt, Szomszédok, Híradó, stb.) az ugyebár nem 24p-ben forgott anyag, azt 50 Hz-en (2:2 pulldown-nal 100 Hz-en) látjuk viszont és olyasmi érzetet kelt, mintha egy házivideós felvételt néznénk. A 24p anyagok ezzel szemben a mozifilmekből megszokott látványvilággal rendelkeznek, annak minden előnyével és hátrányával, egyetlen szóval jellemezve őket: filmszerűek.

    A TV-k 24p üzemmódja ugyebár azt jelenti, hogy a készülék képes a 24 képkocka/másodperc sebességgel rögzített filmeket megjeleníteni és kadenciahelyesen visszaadni, vagyis a panelt olyan frissítési értéken járatni, ami pontosan vagy nagyon jó közelítéssel azonos a 24 képkocka/másodperc (pontosan ugye 23,976) egész számú többszörösének értékével. Ez az üzemmód szavatolja azt, hogy a frissítési érték rossz megválasztásából (pl. 50 Hz-en, 60 Hz-en vagy mondjuk 100 Hz-en való üzemeltetésből) eredő mozgásfolytonosságbeli problémák ne jelenjenek meg, ugyanis ezen frissítési értékek mellett a film szabályos időközönként ugrik, röcög, nem folyamatos. Ha a TV viszont a 24p módban mondjuk 4:4 pulldown-t alkalmazva 96 Hz-en jár, akkor a film ezen röcögésektől mentes, mert a panel frissítési értéke a rögzített képkockák számának egész számú többszöröse, így ebből fakadóan nem adódik semmilyen anomália, ami szabálytalanná tenné a megjelenítést.

    Ekkor sem mentes viszont a film az ún. 24p judder-től, ami a 24 képkocka/másodperc sebességgel forgatott filmek természetes velejárója: nevezetesen, hogy a pásztázó kameramozgásoknál a film enyhén még ekkor is röcög, a mozgások nem 100%-ig átmenet nélküliek és folyamatosak. Ezt viszont a moziban is látja az ember, tehát ez nem a lejátszó és nem a TV hibája, az anyag natívan ilyen.

    Ha valaki ezen utóbbi 24p judder-re is érzékeny, akkor szoktak képbe jönni a különböző interpolációs technikák (Intelligen Frame Creation vagyis IFC, vagy másik néven 24p Smooth Film), amelyet közepes vagy maximum értékre kapcsolva a TV extra, eredetileg meg nem lévő képkockákat interpolál az eredeti filmfolyamba, amitől folyamatosabbnak, már-már a TV-adáshoz hasonlónak fog hatni a film (ezért is hívjuk szappanopera-effektusnak, hiszen a nem-24p-ben forgott anyagokhoz lesz hasonló a mozifilm ezáltal). A dolog hátulütője az, hogy ezen interpoláció során a számítási algoritmus azért hibázik, ezért artifaktok, képhibák jelenhetnek meg, különösen a felületek élén, ezen felül az IFC maximum értékekor a panel már nem is a 24 képkocka egész számú többszörösén, hanem 60 Hz-en működik, tehát a helyes kadenciális megjelenítésnek eleve lőttek. Épp ezért ezen opció használatát nem szoktuk javasolni, csak azoknak, akik nem tudnak mit kezdeni a 24p judder-rel.

    Egyébként pont a 24p judder miatt kezdtek ugyebár kísérletezni pl. a 48 képkockasebességgel, lásd Hobbit. Reméljük hamarosan meglépi ezt a dolgot a filmipar, csak ehhez ugyebár teljes infrastrukturális átalakításra van szükség a filmstúdiók, a mozik és a végfelhasználók részéről is.

    Nagyjából erre utalt spiritex kolléga is az imént, kissé felületesebben.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz foppa #45460 üzenetére

    Valóban, sajnos a törvény nem fogalmaz egzaktan, mert csak azt mondja ki, hogy "a forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze”. Ez a nesze semmi fogd meg jól tipikus esete, mert arról viszont nem szól a fáma, hogy mi van, ha ez nem teljesül. Amúgy a fogyasztóvédelem honlapján itt olvashatsz erről.

    Ettől függetlenül szerintem egy próbát megérhet a dolog, a 30 napon túli javítás már valóban nagyon hosszas és indokolatlanul lassú.

    KTTech kolléga pár másodperccel megelőzött. :B

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz TCr #45467 üzenetére

    Pofás lett. Nekem csak az a Popcorn szúrja a szememet a centersugárzó tetején. Azt nem tenném rá - nem mintha különösebb hatással lennének egymásra, csak furán fest így. Pont elférne ott az STB-től jobbra, ahol most az az illatgyertya vagy mi van.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz TCr #45469 üzenetére

    Gondoltam, hogy a kábel lesz rövid, mert látom a képen, hogy feszül a Popcorn hátuljánál. Az erősítőre ne is rakj semmit, nekem is tudja magából okádni a hőt a Harman/Kardon, pedig nálam a klíma miatt mindig 23-24 fok van csak. Ha nem lenne, nem is merném járatni 35 fokban. Mondjuk még a ventillátorokat sose láttam benne bekapcsolni.

    Jó lesz az, ha átrendezed. A PS3 FAT nálam is ilyen pozícióban van és ugyanígy a jobb oldalon, csak a padlón. A Popcorn-unk is azonos. :D

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz TCr #45473 üzenetére

    Nem fújná a centerre, mert a PS3 szemből nézve jobb oldalon (a mostani elrendezés szerint tehát a tetején) szív és hátul, a kábeleknél fúj, szóval fektetheted és rakhatod a centertől balra, csak arra figyelj, hogy a center és a PS3 között legyen azért némi hely, hogy tudjon szívni, illetve, hogy ne told be a falig, hogy tudjon kifújni. Utóbbi különösen fontos. Az állított elrendezés egyébként azért jobb, mert így az alját (ami most nálad a fal felé néz) is jobban körül tudja járni a levegő és ez jó, mert azon van az alaplap és alatta a bordák.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz BBéci #45529 üzenetére

    Egy darabig engem sem zavart, de aztán kezdtem ráunni, hogy minden tevékenységhez gépészkedni kell és hogy egy repülőgépet le lehet tenni annyi gombnyomással, amennyire egy váltáshoz szükség van, illetve hogy valamelyik távirányító mindig útban van, vagy épp nincs kéznél, vagy hogy épp villanyt kell kapcsolni ahhoz, hogy megtaláljak egy ritkábban használt gombot. Megvettem a Harmony-t és utána csak röhögtem azon, hogy hogy is lehettem olyan barom, hogy nem tettem meg előbb. Az egyik legnagyobb találmány, ami a szórakoztató elektronikában valaha készült. Olyan szinten könnyíti meg az életet és teszi esztétikussá és újra használhatóvá nem mellesleg a dohányzóasztalt is, hogy elmondani nem lehet. De a legjobb, hogy csomó mindenhez már az sem kell, csak benyúlok a zsebembe, előveszem a telefont, indítom az App-ot és már választom is, hogy melyik legyen a következő lemez, amit hallgatni akarok. Bökök és már szól is a rendszerből.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz t256 #45536 üzenetére

    Az az LG elég felejtős, de leginkább más szempontból: az általános képminőségével van gond. Az input-lag értéke még elmenne, olyan 30 ms-ig játszható a dolog, afölött kezd el sok lenni. Nemcsak online multiban számít, tud idegesítő lenni offline single player módban is. Az input-lag értéke azt fejezi ki, hogy mennyivel később mutatja a TV a konzol/PC/lejátszó képét, mint ahogy az ténylegesen megjelenik az adott gép kimenetén. 1 másodperc ugyebár 1000 ms, tehát a rosszabb input-lag-gal bíró 70-90 ms-os értéket produkáló TV-knél a késés már közel egy tized másodperc, ami már azért zavaró lehet, ha mondjuk ennyivel később ugrasz el egy platformról a Mario-ban, vagy ha ennyivel később látod meg multiban az ellenfelet, mert egy hardcore multistának ennyi pont elég, hogy adjon neked egy head-shot-ot. Szóval az érték 20-30 ms alatt már elfogadható, így ennek az LG-nek nem ez a fő gyengéje, más miatt nem szoktuk ajánlani.

    lemmy9: nálam is hasonló a látvány az asztalon. :K

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz MasterMark #45628 üzenetére

    Pedig kicsi az! Maximum 1,5-2 méter közötti nézési távolságra szabad manapság 42"-os TV-t venni, de oda is bőven elfér a nagyobb. Általános tapasztalat: durván 10-ből 8 ember később rájön, hogy tényleg legalább 50"-ost kellett volna vegyen.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz TCr #45672 üzenetére

    Eleve nem azonosak az egyes profilok (Normál, True Cinema, Dinamikus) akkor sem, ha azonos értékeket állítasz be kontrasztnak, fényerőnek, színtelítettségnek. Máshogy vezérli az elektronika a panelt az egyes képmódokban.
    A bejáratást pedig nem szabad elbagatellizálni, ahogy a zoom-olást sem - utóbbit is pláne a kezdeti időszakban. Az első 200-500 órában a panel sokkal kevésbé toleráns az állandó képelemekre, különösen ha valaki mondjuk Dinamikus módban hajtja a TV-t és ráenged valami brutálisabb csatornalogót. Ilyen együttállás mellett nem kell hosszú idő ahhoz, hogy tartósan károsodjon a panel.
    Szóval oda kell figyelni az első párszáz órában, mondjuk tényleg True Cinema képmódban átlagos beállításokkal járatni és a keményebb logókat kizoom-olni. Lehet, hogy Te az X60-on nem érzékelsz túlzott ghosting-ot, de a NeoPDP paneles komolyabb modelleknél ez jelentős probléma.

    TurboGPityu #45678: "Azt már írtátok, hogy az ST60 nem tud felvételt készíteni USB/pendrive-vinyó kimeneten . Mi a helyzet az SD-kártyával ?"

    Az a helyzet, hogy SD kártyára mindig is csak a csúcskategóriás modellek tudtak PVR rögzíteni, tehát még azon modellek közül sem mind, amelyek HDD-re igen. Az ST60 egyikre sem tud - feljebb tolták ezen funkciót a GT60 modellbe.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz TCr #45689 üzenetére

    "Én bejáratás alatt azt értem, hogy "feleslegesen" dolgoztatni a tévét annak érdekében, hogy minél előbb "bejáródjon"."

    Hol olvastál olyat, hogy haszontalan képtartalommal kell bejáratni a TV-t? Ott van az #1. HSZ-ben is:

    "A bejáratás annyit takar, hogy az első 500 üzemórában oda kell figyelni a készülék beállításaira, illetve a nézett tartalomra. A beállításokat illetően fontos megjegyezni, hogy azok ne legyenek túlzók, célszerű a készülékek "Normál" vagy ehhez hasonló gyári képprofilját használni, egyrészt azért, mert ez többnyire amúgy is az optimálishoz közeli beállításokat tartalmazza, másrészt pedig azért, mert a bejáratás alatt kerülni kell az aránytalanul magas kontraszt- és fényerőértékeket, mivel ezek eltúlzott mértéke hozzájárul a ghost vagy a beégés gyorsabb kialakulásához.

    Az első 500 órában figyeljünk oda, hogy a panelen lehetőség szerint ne legyen fél óránál hosszabb időre azonos képtartalom, vagy képelem. Gondolok itt a csatornalogókra, korhatárkarikákra, vagy játékok esetében a HUD-okra (eredményjelzők, lőszerszámláló), készülékek menüjére (ide tartozik a TV saját menüje is!). Ez elsőre durván hangzik, hiszen ki az, aki fél óránként el szeretne kapcsolni a kedvenc műsoráról, vagy félbehagyni egy játékot - a valóságban azonban nem ennyire drasztikus a helyzet, hiszen ha belegondolunk rendkívül gyakran szakítják meg a műsort reklámok, amikor a korhatárkarikák, illetve csatornalogók eltűnnek, illetve játék közben is gyakran van töltési képernyő, illetve átvezető videó.
    Amennyiben ez mégsem lenne így, akkor figyeljünk oda, hogy fél-háromnegyed óránként váltsunk képtartalmat - elég egy 5 perces pihenő a panelnak - jelenítsünk meg változó képelemet az előbbi állandó helyén. Ez megtehető szimplán másik csatornára való átkapcsolással, vagy váltsunk DVD-re.

    Az első 500 óra után már bátrabban használható a készülék, akkor már jóval extrémebb dolgokat is elvisel a panel, de azt mindig tartsuk szem előtt, hogy a plazmatechnológia egyetlen komoly hátránya az, hogy oda kell figyelni a tartós képelemek kerülésére. Az utóbbi években nagyon jelentős előrelépések voltak ilyen téren, a mai plazmák már jóval ellenállóbbak ilyen téren, de azért ügyeljünk, hogy ne felejtsünk semmit hosszú órákra a panelen, mert az bizony nemcsak ghost-ot, de beégést is eredményezhet."

    Nem tudom, ebből hogy jött le neked az, hogy mondjuk mintaképeket szabad csak nézegetni rajta. Magam vagyok a legnagyobb ellenharcosa az értelmetlen TV-használásnak/fehérmosásnak/üresjáratoknak.

    "Szerencsére az X60-on nemhogy túlzott ghostingot, de semmilyen ghostingot nem érzékelek, még 1-2 óra folyamatos, agresszív HUD-dal ellátott PS3 játék után sem."

    Ezt azért szemléld meg alaposabban! Nekem is volt anno 42"-os HD-Ready Pana plazmám is és azért az is tudott ghost-olni bőszen. Szóval csak óvatosan, nehogy aztán egyszer kellemetlen meglepetés érjen!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Mittu88 #45779 üzenetére

    Olyan nincs, hogy nem lehet zoom-olni! Keresd meg a funkciót, ott lesz az! Egyébként meg nem fog gondot okozni a fekete sáv.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45781 üzenetére

    "Zöld tesztképnél egy pixelpötty villog, kéknél egy halványan világít. Ez gáz?"

    Szub-pixelhiba. Forgalmazófüggő, hogy erre cserélik-e, én cseréltetném azt biztos, mert ez egyértelmű hiba.

    "Hiába dugom a hdmi1-re a set top boxot nem látja, miért?"

    Talán mert a STB nem HDMI-kimeneten ment eddig. Kösd vissza a régi TV-re az STB-t és állítsd át a kimenetet HDMI-re!

    "Dune-hd tv 101-en a beállításokba 1080i 24p-re vagy 23.9valamennyire kellene állítani?"

    Leginkább egyikre sem, hanem automatikusra.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45786 üzenetére

    Természetesen az 1080i, miért is korlátoznád 720p-re?!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz psg5 #45793 üzenetére

    Azért nem 3 nap, mert neten rendelted (tehát nem boltban vásároltad és így nem volt alkalmad meggyőződni a termék hibamentességéről) és a távollévők között köttetett szerződés esetében 8 nap az elállási idő. Mégcsak hibásnak sem kell lennie: indoklás nélkül is elállhatsz az ügylettől - csak ezen esetben neked kell állni a termék visszaszállításából adódó terheket.

    Teljesen mindegy, hogy akadályozza-e a rendeltetésszerű használatot. Ez a termék hibás és így cserélhető. Más kérdés, hogy ha letelik a 8 nap, akkor verheted a segged a földhöz, mert egy pixelhiba ugyanis nem garanciális probléma.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák