Keresés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gasparius #41516 üzenetére

    Hirtelen meg nem mondom, hogy az S30-ban van-e ventillátor, de szerintem abban is van. A 2 méteres nézési távolságod egy 50"-os panel esetén már egyértelműen indokolná a fullHD-t, a 42"-osnál igazából kb. a 170 cm nézési távolság lenne az optimális, 2 méter már véleményes. Ha 25%-ban nézel mkv-t és még emellé jönnek a HD-adások is, akkor lehet értelme a fullHD-nek, az már viszonylag jelentős mértékű HD-anyag, de továbbra is azt mondom, hogy szerintem az 50"-os képátló indokolt lenne ilyen távra.

    A HD-Ready-t azoknak ajánljuk, akiknek nagyobb a nézési távolságuk és zömmel SD-t (analóg- és/vagy digitális SD-adás, DivX/Xvid, DVD) vagy 720p anyagot néznek, illetve ha kevés a HD-anyag, vagy tényleg olyan nagy a nézési távolság, ami miatt a HD-anyag többletfelbontása amúgy sem érvényesülne a fullHD panelen. Nálad ez nagyon határeset, ezért ildomos lenne megnézned élőben egymás mellett egy HD-Ready és egy fullHD modellt a várható nézési távolságodnak megfelelő távról úgy, hogy fullHD anyag, majd SD anyag is megy mindkettőn. Akkor fogsz tudni objektívan ítélni, hogy látod-e a különbséget, illetve, hogy számodra feltűnő-e az általános képminőségbeli többlet, amit a fullHD nyújt, mert azért többet nyújt ilyen téren is, ez tény.

    Az S30-ból viszont nem kapsz 50"-ost, az 50G30 ára (de akár egy Samsung 51D550-é is) pedig már jócskán túlmutat egy 50C3-én, ezért is lenne érdemes élőben megnézned. Ha nem jöhet szóba az 50"-os panel, akkor egy 42C3-at és egy 42S30-at hasonlíts össze a leírt módon és az alapján próbálj dönteni!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák