Új hozzászólás Aktív témák

  • Krisz0630

    senior tag

    válasz F-ECT$ #56329 üzenetére

    Szerintem nem....

    Nekem volt egy XH90-em, de sajnos túl nagy lett, így le kellett cserélnem egy kisebb tv-re. Így lett Samsung Q80T, 50-es méretben (ugye Sony-ban a legkisebb az 55). Tudom elveszítettem a HDMI 2.1-et, mert ugye a Samuban csak 55-től van. :N

    Szerintem korrekt tv mind a kettő, a Sony-t le se cseréltem volna, ha még nem a szülői lakásban laknék, egy kis panel szobában. Sajnos az 55-ös Sony igencsak bántotta a szemem és nagy lett. Fura de az 50-es Samu pont ideális méret, az is kb. mozi nekem, a 200-220 cm-es nézőtávval.

    Az a szerencsém, hogy a szülők átvették a nappaliba a Sony-t maguknak, így nem kellet eladnom kvázi.

    Számomra a Q80-nak szebb a feketéje, kisebb a blooming, főként sötétben. Nekem kontrasztosabb, élénkebb a kép és szerintem a HDR is komolyabb egy fokkal. A hangszórókról már ne is beszéljünk, a Sony-é nagyon halkan szól. Igaz a Dirty Sceen jobban előjön a Samsung-nál, de számomra még pont nem zavaró. Meg a Sony-nál van egy fajta szaggatás/röcögés a mozgás közben, film vagy sorozatnézésnél, főleg a nem 4K tartalmaknál.

    Bocsi, ha kicsit hosszú lettem. :)

    XBOX SERIES X ID:Bkrisz90 + iPhone 14 ProMax + iPad 10

Új hozzászólás Aktív témák