Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taci

    addikt

    válasz sztanozs #20888 üzenetére

    Mindenek előtt köszönöm, hogy kódot is írtál! :)

    Viszont talán nem egy dologról beszélünk. (simán benne van, ti látjátok a jó utat, én meg továbbra is vakon vagyok)

    SQL-lel nem lehet (jelen pillanatban) ezt megcsinálni, mert a kulcsszavak nem táblázatban vannak, hanem simán egy tömbben.
    De amúgy ha a kulcsszavak táblázatban lennének, akkor sem lenne gyorsabb szerintem, sőt, hiszen azért csak gyorsabb egy kész tömbön végigmenni, mint előtte a tömb elemeit SQL-ből lekérni.

    Mutatok egy éles példát:

    Külső forrásból ez a sztring érkezik:
    $rekord_kulcsszavak = "Kultúra,előzetes,eufória,filmtv,hbo,második évad,rév marcell,sam levinson,sorozat,zendaya";

    Ezt szétbontom tömbbe, elemenként.
    Ezeket az elemeket egyesével megnézem, milyen kategóriákhoz tartoznak (a kategóriákhoz tartozó kulcsszavak alapján), és azokat írom be a KUlcsokKAtegóriák táblába:
    - Kultúra --> kultura
    - előzetes --> szorakozas
    - eufória --> nincs ilyen kulcsszó
    - filmtv --> nincs ilyen kulcsszó
    - hbo --> szorakozas, már benne van a kategóriában, skip
    - második évad --> nincs ilyen kulcsszó
    - rév marcell --> nincs ilyen kulcsszó
    - sam levinson --> nincs ilyen kulcsszó
    - sorozat --> szorakozas, már benne van a kategóriában, skip
    - zendaya --> nincs ilyen kulcsszó

    Tehát a rekordhoz a kultura és a szorakozas kategóriák kerülnek mentésre.

    @biker: Amikor bekerül egy rekord a fő táblába, az az infó is mentve van vele, hogy milyen verziójú kategória tömb alapján lett kategóriákba besorolva. Így amikor ez a szkript elindul, elsőnek csak azt ellenőrzi, melyik rekordnál van más (régebbi) verzió. Így csak azokat a rekordokat nézi át, amik régi verzióval készültek. Nincs felesleges művelet.
    Viszont ha aztán frissítenem kell a kategóriákhoz tartozó kulcsszavakat, akkor muszáj vagyok emelni a verziószámot is, mert nem tudhatom, melyik rekord fog új/más kategóriá(k)ba kerülni.

    A fenti példánál maradva:
    Mondjuk azokkal a kulcsszavakkal az 1.0-s verzióban a következő kategóriákba kerülne a rekord: kultura, szorakozas, és mondjuk az "eufória" miatt a masszazs kategóriába (csak egy példa).
    Aztán ezt észreveszem, hogy hopp, az "eufória" kulcsszó nem jó a masszazs kategóriába, úgyhogy kiszedem onnan.
    Ekkor ha nem emelek verziót (1.0 marad), akkor az a rekord skippelve lesz, így marad a masszazs kategóriában, hibásan.
    De verziót emelek (1.1 lesz), így újra ellenőrzive lesz, és kikerül a rossz kategóriából. De ennek sajnos az az ára, hogy verzióemelésnél mindet újra át kell nézetnem, mert nem tudhatom, melyik fog változni, addig, amíg nem ellenőrzöm újra. Viszont a következő változtatásig ez a szkript skippelni fogja az összeset már, mert 1.1-re át lett írva mind.

Új hozzászólás Aktív témák