Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • instantwater

    addikt

    válasz coco2 #20300 üzenetére

    Minden hónapban felvesznek valami mid és junior közti fejlesztőt, és mindemellett senkit nem rugnak ki.

    Egyszerűen nem értem, hogy hogy a fenébe van bevétele a cégnek, ha egyfolytában valami elromlik, és kézi rásegítéssel kell átrugdalni a rendszert a hétvégéken.

    A túlórát le lehet csúszni, ritkább esetekben kifizetik előzetes megegyezés alapján.

    A foreign key ismeretlen fogalom, de bekapcsolni sem lehet, mert annyira alacsony minőségű az adat, hogy a foreign táblában van rengeteg olyan rekord amihez a forrástáblában nincs adat, így FK kilőve.

    Indexek voltak 1-1 oszlopon, de jellemzően 3-4 oszlopos WHERE feltételek vannak a lekérdezésekben.
    Csináltam 3-4 oszlopos indexet, erre kiderült, hogy az adatbázis mező az varchar, de a rendszer integerként küldi az értéket a queryben. Ekkor az adatbázisnak castolni kell többmillió rekordot integerre, hogy le tudja futtatni a lekérdezést.
    Castolással 30 mp, castolás kényszerítése nélkül helyesen stringként használva a mezőt a queryben lefut ugyanaz 300 ms alatt.

    Van egy olyan agyrém, hogy minden kliensnek (cégek) van egy külön táblája :Y :W :( , amiben minden van. Az ügyfelektől kezdve a rendelésekig minden.
    És van kb 200 (!!!) ilyen tábla.
    Skálázhatósági mennyország. :C

    De a főnök már Kubernetesről álmodik :DD :DDD :)) .
    Mondanom sem kell, bevallja magáról, hogy nem tech szakember, nem ért hozzá, csak ömlik belőle a megvalósíthatatlan ötletek sorozata.

    Mondtam neki, hogy minimum 6-12 hónap amit kér, de van egy nagydumás kolléga aki eladja a főnöknek a szép álmokat. Mindent megigér péntekre és hónap végére. Minden héten péntekre és minden hónap végére, amiből soha nincs semmi kézzelfogható vagy használható eredmény.
    És amikor mondom, hogy egy kamugép az ürge, még engem néz hülyének a főnök.

    Tuti bestseller lenne az a könyv, ha megírnám :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák