Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    válasz Jinxb1rd #19112 üzenetére

    Tapsi felvetése jogos, de SQL arthmetic operátorok is jók ide :). Én mindenképp szorzással gondolkodom. Azzal meglehet kapni a kívánt sorrendet a példád alapján. Így fejben nézve..., nekem az ilyen szorzások csak terület számításnak tűnnek

    Ötletnek esetleg tárolt eljárást lehet írni, igaz nem kötelező, de jobb.
    1. Arról van szó, hogy a csempe méretnél ott az X ahelyett jobb lenne a * mint szorzás, azt lehet parselni, vagy regex-szel kiszedni és összeszorozni, az értéket a szórzás jeltől álló bal és jobb operandusokat.
    2. Lehetőségként split-elni, azt a stringet, és úgy is lehet szorozni.
    Az 1. és 2.-ra itt találsz egy példát, amitől elmegy majd a kedved.
    De külön itt is van, hogy a varchar szereplő matematikai kifejezést hogyan lehet exec-elni.
    3. A kedvencem, és ez lenne az ideális szerintem: 1 oszlop a szélességnek és 1 oszlop a magasságnak. Nem tudom, hogy mennyire tudsz migrációt végrehajtani az adattáblán (technikai, vagy üzleti okok miatt)
    Itt is szorzással lehetne a méreteket meghatározni, ez lehetne az első ORDER BY kritérium. Második kritériumnak pedig ottlehetne hogy a csempe szélesség vagy magasság alapján rendezne. Így lazán elkerülhető sort_order (Tapsi javaslata alapján) a 3x2 és 2x3 dilemma, mert ugye második ORDER BY kritérium ezt tudná tisztázni is. (Kivéve ha manuálisan akarjátok ezt is állítani, akkor van értelme a sort_order-nek).
    Bár ilyen esetben ott van a 24-es csapda. 4x6, 6x4, 3x8, 8x3, 2x12, 12x2-es méretek. Itt is lehet kell a sort_order, bár ez tényleg a megrendelői kritérium alapján dől el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák