Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz Peter Kiss #11807 üzenetére

    Az eredeti hozzászólásban írt, 20 sorban megoldható feladathoz talán mégiscsak túlzás a te próbálkozásod, ahol hosszú oldalakon keresztül csak az oop kód zaja látható. A megoldásod elsősorban nem a feladatot oldja meg, hanem azt próbálja demonstrálni, hogy ismered az php-s oop kulcsszavak használatát - lényegében pont azt mutatja be, hogy hogyan ne írj jó oop-s kódot.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Peter Kiss #11807 üzenetére

    Alapvetően egyetértek, szerintem is adott esetben sokkal szebb és átláthatóbb lehet egy OOP-s kód, ha valaki tényleg jól tud kódolni.
    Arra gondolok viszont, hogy pl. a Drupal magja sem teljesen OOP-s még, elsősorban örökség miatt - lásd PHP 4-es idők; nem egyszerű egy ilyen "rendszert" teljesen lecserélni; legalábbis a 7-esig, bár ott már sok minden OOP-sre lett alakítva, a 8-asnál meg még több dolgot ültettek át OOP-re, ezért van egy bizonyos keveredés egyelőre -, mégis alapvetően egész jól követhető a kód, amennyiben valaki már érti, miről is szól az egész, és itt is egy "rendszerről" beszélünk (azt írod, "rendszer nem lesz abból se", most erre reagálva mondom).
    De én pl. a még jobb követhetőség miatt sokkal jobban örülnék, ha a modulfejlesztés is például osztályok leszármaztatásából, interfészek implementálásából és hasonlókból állna, mert számomra is jóval áttekinthetőbb lenne a kód. De van ilyen szinte full OOP-s modul: Views.
    Igazad van abban, hogy így elég sok minden lóg a levegőben, ezt a hátrányt Drupalnál is érzem, a debuggolás is talán nehézkesebb emiatt. De a fejlesztők tudják, hogy van min javítani, ez is az irány. Itt és itt nálam sokkal jobban elmagyarázzák a miérteket.

    Ettől függetlenül szerintem picit túlzás, hogy csak az OOP-s kód a jó és mérvadó.
    Szerk.:
    cucka az előző hsz.-ben pedig elég tömören elmagyarázza azt is, amit én is éreztem a konkrét kérdés kapcsán, csak ő sokkal jobban megfogalmazta.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák