Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    Sziasztok!

    PHP-val kapcsolatban szeretnék segítséget kérni egy probléma áthidalására:

    Adott egy verseny amire a nevezőket mysql tábla tartalmazza és a PHP oldal innen listázza ki egy táblázatba.
    Eddig csak be voltak sorszámozva egyszerűen, hogy egy változónak alapértékként 1-et adtam, aztán a táblázat minden sorában növeltem az értékét.

    A problémám az, hogy szeretnék ha sorszám helyett idő lenne és a versenyen belül az egymást versenyszámok tervezhetőek lennének időben.

    Például: Az első versenyszám 9:00-kor kezdődik és minden versenyző 2 percet vesz igénybe, tehát 3 induló esetén az első 9:00-kor a másik 9:02-kor a harmadik 9:04-kor kezdene.
    A második versenyszám viszont már az első versenyszámra nevezettek függvényében alakulna és fel kell számolni egy fix időt, mondjuk 30 percet a pálya átépítésére, így a fentiek alapján 9:34-kor kezdődhetne a második versenyszám.

    Most így van megoldva az első versenyszám, és ez ismétlődik annyiszor ahány versenyszáma van, nyilván más-más sql lekérdezéssel. Tudom elég puruttya de abszolút PHP amatőr vagyok, szóval elnézést a tákolt kivitelezésért. :)

    mysqli_set_charset($con, "utf8");
    $result = mysqli_query($con,"SELECT * FROM nevezesek where verseny=1 and versenyszam = '01. Futószáras versenyszám'");
    $counter = 1;
    $timestamp = strtotime('09:00');
    $time = date('H:i', $timestamp);

    echo "<table border='1'>
    <tr>
    <th>Sorrend</th>
    <th>Indulás ideje</th>
    <th>Lovas neve</th>
    <th>Ló neve</th>
    <th>Edző neve</th>
    <th>Egyesület neve</th>
    <th>Nevezés ideje</th>
    <th>Versenyszám</th>
    </tr>";

    while($row = mysqli_fetch_array($result)) {
    echo "<tr>";
    echo "<td>" . $counter . "</td>";
    echo "<td>" . $time . "</td>";
    echo "<td>" . $row['lovas'] . "</td>";
    echo "<td>" . $row['lo'] . "</td>";
    echo "<td>" . $row['edzo'] . "</td>";
    echo "<td>" . $row['egyesulet'] . "</td>";
    echo "<td>" . $row['nevezes'] . "</td>";
    echo "<td>" . $row['versenyszam'] . "</td>";
    echo "</tr>";
    $counter++;
    $time++;
    }

    echo "</table>";

    mysqli_close($con);
    ?>

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák