Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ropy

    csendes tag

    Sziasztok

    Vettem egy philips pfl5625H típusú tv-t. A bajom az vele, hogy időnként nem hajlandó széthúzni a képet hanem az oldalán hagy egy fekete csíkot. A szolgáltató a T és iptv megy. A set top box-on beállítottam többféle módon is már a képernyőt illetve a tv-n is a képet. Mindkét esetben próbáltam mindegyik beállítást. Ami érdekes, hogy valamikor megcsinálja és széthúzza a széléig van amikor nem. Továbbá amikor megcsinálja akkor is baromi lassan 10-15mp késéssel és ha hozzá nyúlok a settopboxos távnyomóhoz akkor összehúzza megint. Sőt van olyan hogy bizonyos reklámoknál még annál is jobban széthúzza, hogy a logo is alig látszik a képben. Mi lehet az oka mit kéne másképp csinálni? Firmwaret még nem frissítettem azt ma este akarom megcsinálni. Tippek ötletek esetleg hasonló tapasztalat? Illetve még azt is kérdezném, hogy néha szinte merem állítani, hogy a crt tvmnek sokkal jobb képe volt mint ennek itt. Pl a logo körül pixeles szóval mintha a felbontás nem lenne elég nagy. (hmdi kábelen próbáltam) Tudom ez csak tv adás nem hd film de azért kicsit gáz... :(((

    Segítségetek előre is köszönöm

  • Ropy

    csendes tag

    válasz Ropy #1322 üzenetére

    Közben megtaláltam mivel volt a gond. A set top boxon is van egy gomb amivel a képarányt lehet állítani amivel már állandóan széthúzza a képet. Így már használhatóbb a dolog bár az eleve széthúzott képeknél szintén meg kell változtatni ha oda kapcsolok. A firmware frissítés nem hozott látványos nagy változást bár a tv valami 75.xxx.xxx szoftverrel jött és most már 140.32.000 van rajta ami biztos számít. A gyors mozgásnál a tv műsorban valóban láttam én is áthúzást de ezt inkább az adás minőségére fognám. Hd filmek képe gyors mozgásnál is nagyon jó és éles az xboxról már nem is beszélve. :C

Új hozzászólás Aktív témák