Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz savliget #4236 üzenetére

    Olyan, hogy optimális szerintem nincs. Ha lenne, akkor gyárilag az lenne beállítva. Mindenki mást szeret.

    A TV-t "természetes" profillal használom. Ez van a kép beállításánál.
    A HDMI1, és HDMI2-n lévő DVD- és médialejátszót pedig "mozi" vagy "film" profig beállítással. Már nem emlékszem, hogy hogyan hívják.
    Ezeket a beállításokat meg is jegyzi, azaz ha TV-ről HDMI1-re váltasz, akkor hozza az ott utoljára használt profilt, vagy egyéni beállítást. Én nem játszadoztam ennél jobban vele.

    Azt ugye hallottad, hogy a hangja nem valami dobozhang, mint más márkáknál. Házimozi nélkül is vállalható. A képén kívül, a hangja szokott másokat megdöbbenteni. Mély, jól hallható, tiszta hangok a párbeszédeknél is. Zene csatornát nézve sem laptop hangszóró minőségben szól, mint a Samuk. A saját tuneron fogott, még mindig gyakori SD adásokat pedig szépen skálázza fel. Még az alacsony bitrátás fos SD-ből is tud 'várat építeni. Ezek azok a határterületek (hang, SD kép), ahol látszódnak a TV-k különbségei.
    A HD tartalmat ma már mindegyik normálisan jeleníti meg. Abba nehéz belekötni.

    Meliora sunt bono inimica

  • rhonin

    senior tag

    válasz savliget #4236 üzenetére

    Optimális beállítási értékek engem is érdekelnének, mert nem igen találtam a neten hozzá.
    Tudom, hogy műszerrel kéne kalibrálni és hogy ugyanazon típusú 2 tv között is lehet különbség, de ha már közelítően be tudnám állítani én is az optimálisra akkor az már nekem elég lenne.

    A hangja nekem is nagyon tetszik. Rá van kötve a tv-re egy edifier s530as és mikor elfelejtettem átkapcsolni a tv-ről a hangot akkor hajolgattam a hangfalhoz, hogy akkor most a tv szól?? :Y
    Nem mondom, hogy perfekt, de bőven jó átlagigényekhez.

    Kérdés viszont, hogy miként tudom biztonságosan eltávolítani az usb eszközt a tv-ről? Van rá valami menüpont? Mert én semmit nem találtam és nem hiszem, hogy jót tesz az usb eszközöknek ha csak úgy lerántom a tv-ről. :U

Új hozzászólás Aktív témák