Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schray

    tag

    válasz Alien! #38442 üzenetére

    Nézd, nagyon vegyesek a tapasztalataim, pedig próbálok kitartani a márkánál. 2014 óta 3 Philips tévém volt. A típusokra már nem emlékszem P**7### és 8 valamik.

    Első:
    - az okostévé része használhatatlanul lassú volt
    - felhősödött első naptól kezdve, pedig fali konzolon volt, sose mozgattuk
    - már volt valami garanciális ügyem is vele, de nem emlékszem mi

    Második:
    - az okostévé része használható volt de lassú
    - a távirányító rekord idő alatt használhatatlan lett
    - bizonyos tartalmaknál a hang katasztrófa akárhogy állítgatom, a beszéd vödörből jön és halk, a zenétől megsüketülsz
    - azonnal erőteljesen felhősödött, ráadásul egy költözés után sötét foltok jelentek meg a képernyőn, pedig nagyon óvatosak voltunk, úgy emeltük, ahogy a leírás mutatta, stb
    - a tévé nagyon gyakran "elfelejtett" hdr módba váltani. Nem az, hogy rossz a hdr, mert tűrhető volt, hanem nettó nem váltott át, újra kellett indítani, és akkor magára talált
    - 3,5 éves korában elkezdtek akadozni rajta a streaming appok, és nézhetetlen lett a lejátszás. Sercegett, beragadt, akadozott a hang, stb. Gondoltam szoftveres probléma, mert a YT tökéletesen ment, és a gyorsítótár ürítés pár órára megoldotta, ezért
    - vettem alá egy Chromecastet, amivel ugyanezt csinálta kb csak máshogy, pl a HBO akadozott de 10perc után helyreállt, viszont yt is rossz volt minden második indításnál folyamatosan búgott.
    Átraktam egy másik HDMI portra és valahogy megoldódott, azóta ok

    Harmadik (erről kérdeztem):
    - Felhősödik ez is erősen pedig kibontás óta nem volt mozgatva.
    - A fent említett HDR probléma (átvált, csak szarul néz ki)
    - VRR módban akadozik a kép, simább nem VRR-ben, ami érthetetlen
    - A távirányító egy évesen már elhasználódás jeleit mutatja

    De az utóbbi a legjobb a háromból, ezt elismerem, csak egy ilyen drága, nehezen mozgatható eszköznek ne legyen már ennyi problémája kb kibontástól kezdve. De ne is kezdjen tönkremenni 3 évesen. Lehet, hogy pech, de 3x belenyúltam? Mindeközben családban, ismerősi körben vannak LG-k, Sony-k, Samsungok és semmi gond velük. Csak persze az a fránya ambilight hiányzik... :(
    Szóval nem hiszem, hogy egy negyediket megkockáztatok.

    71% víz

Új hozzászólás Aktív témák