Új hozzászólás Aktív témák

  • mc.g

    tag

    válasz Vhiktor #39201 üzenetére

    Amiket leírtam, azok saját tapasztalatok, nem tananyag, vagy nem wikipedia, stb...

    Rengeteg kijelzőt figyeltem már meg, és használtam is, van most otthon 5db IPS kijelzős TV (és sok egyéb IPS kijelzős eszköz (monitorok, tabletek, mobilok, stb)), és egy VA kijelzős TV (több VA kijelzős eszköz(pl. mobilok)), illetve a családban is több VA kijelzős TV is.
    (A korábbi munkahelyeimnek köszönhetően rengeteg kijelzővel volt dolgom különböző gépeken, amiket alaposan megfigyeltem).

    Én most nem arról beszélek, hogy mekkora színtere van, vagy, hogy mennyire élénkek a színek.
    A természetes képi világról beszélek, ami főkép a kevésbé élénk, paszteles, természetes (pl. bőr szín, stb...) színeknél jelentkezik.

    Az a tapaszralatom, hogy a jobb színvisszaadással, látószögekkel rendelkező VA panelek kevésbé jó kontrasztúak, a magasabb kontraszttal rendelkezők minden másban rosszabúl szoktak szerepelni.
    A "QD"/"quantum-dot" technológiás VA panelek jobb látószögekkel, és színvisszaadással rendelkeznek mint a többi, de állítólag ez a "QD"/"quantum-dot" réteg is el tud használódni/öregedni mint az OLED, ezálltal, akár beégést is produkálhat idővel...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák