Keresés

Aktív témák

  • Flashy

    veterán

    válasz jpisti #2 üzenetére

    olyan sürgős hogy nem várhat fél órát este 8 körül? szerintem amúgy nem kell mindjárt paranoiásnak lenni. mi van ha teljesen jószándékúan mondták amit mondtak? ez nem vulkánkitörés valami akciófilmben hogy előre fel kelljen készülni a törvényekből... nem _kényszeríthetnek_ olyanra hogy fizess rá és drágábbat adnak. az ő dolguk megoldani a problémát, ha nem tudják a garanciát továbbérvényesíteni, akkor nekik kell megoldást találniuk. te segíthetsz abban hogy elfogadsz másmilyen típust, vagy beleegyezel értékegyeztetésbe.

  • Flashy

    veterán

    azért én ha lehet próbálom úgy intézni a flémelésemet hogy legyen mellette azért olyan is ami a témához szól hozzá. tudod amikor az ember olyanokat lát tömegesen hogy ''nem megy a 2500+om 3200+on SÜRGŐŐŐŐŐŐS'' meg hogy ''akarok venni egy fél golyóstollbetétet, tippek, ötletek, tapasztalatok, SÜRGŐŐŐŐS'' és akkor percenként az UP, akkor már kicsit minden sürgősözésre ugrik. biztos én reagálom túl egy kicsit már, bocs.
    de a többi amit írtam az komoly, nem vagy kiszolgáltatva a boltnak, a problémát nekik kell megoldaniuk, nem kényszeríthetnek rád semmi pluszfizetést, csak ha megegyeztek ilyenben és elfogadod. sőt, ha jól tudom, ha szarabbat adnak, akkor nekik kell a különbözetet visszafizetni.

  • Flashy

    veterán

    [L]http://www.sulinet.hu/tart/cikk/de/0/16735/1[/L]

  • Flashy

    veterán

    válasz jpisti #13 üzenetére

    a fogyasztóvédelemmel fenyegetőzés állítólag elég szokott lenni a problémák elsimulásához. én még sose próbáltam.
    én úgy értem ezt a fenti cikket hogy ha lejárt a 15 nap és se javítani, se ugyanilyet adni nem tudnak, akkor rajtad múlik a dolog, kérheted a pénzvisszát vagy árcsökkentést. aztán ha pénzvissza után veszel náluk egy olcsóbbat, akkor gyakorlatilag ott tartasz, mintha adnának másikat és visszafizetnék a különbözetet. ebben csak az a hiba, hogy ha az ember ilyenkor általában máshol veszi az olcsóbbat :) igazából ez a 15 nap az eladót is védi, hogy ne vihesd vissza 3 havonta az árut, kérd vissza a pénzt és veszel ugyanolyat olcsóbban, de így az eladónak érdeke hogy szerezzen ugyanolyat, vagy gyorsan megjavíttassa, vagyis neked is jó.
    ápdét: fene egye meg, most beleolvastam az fvf.hu-s szabályzatba és totál nem az van amit írtam :) szóval a doksik nem teljesen ugyanazt írják. talán inkább az fvf-nek kell hinni...

    [Szerkesztve]

Aktív témák