Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vanos

    aktív tag

    Hali!

    Egy E-MU 1212M kártyát vennék zenehallgatáshoz, ami köré ''építenék'' PC-t egy fekete fekvő házba.
    A hangkártya minimum 1GHz-es procit kér, én 1,5 GHz körülivel kalkulálok.
    Elsődleges szempont, hogy minimális zajt termeljen, tehát lehetőleg ventit ne tartalmazzon, ezért mindenképpen kis fogyasztású elemkre lenne szükségem. A táp - ha létezik ilyen - házon kívüli, venti nélküli legyen.

    Szóval ha van tippetek, hogy milyen elemekből rakjam össze a konfigot, azt megköszönném. HW fronton elég zöldfülő vagyok.
    - CPU: Az AMD-nek állítólag létezik egy 20W-os procija. Talán valamilyen passzív hűtővel, vagy egy nagy lassú ventivel nem fő meg.
    - Alaplap: Milyen chipsetes alaplaphoz nem kell venti? (Proci ugye 1GHz fölötti kell hogy legyen) Valamilyen integrált VGA alapkövetelmény.
    - Táp: Talán ez a legnehezebb. Miután elvileg kis fogyasztású elemekből lesz összerakva, nem kell sok W-os. Megfizethető árú külső-, venti nélküli tápegység létezik?
    - Kellene egy csendes vinyó
    - Kellene egy csendes DVD meghajtó (esetleg SW, amivel a max fordulat szabályozható)

    Tippeket, ajánlásokat előre is köszönöm!

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    Köszi az eddigi hozzászólásokat.
    Mindenképpen Xp-t telepítenék rá. Nekem bevált. Meg ehhez vannak olyan szoftvereim, amit használnék.
    Mp3, ape, flac, gyári Cd-t, DVD koncerteket (sztereó hang) kéne lejátszania. Hálózatba lenne kötve, így néha távoli gépről kéne lejátszania az anyagot. Szóval nagyon kis teljesítményű gép az szerintem nem lesz jó.
    Jelenleg egy laptopot használok erre a célra. Minden kívánalomnak megfelel, csak éppen a hangkártyája olyan amilyen (bár ezzel se szól rosszul a rendszer).

    Akkor elvileg 1-2 nagyméretű, lassan forgó venti nem jelenthet problémát. A laptop vinyót mindenképpen megfontolom. Az tényleg nagyon csendes.
    Alaplapra/chipset-re van tippetek? Ha ezt ki tudnám választani, jelentősen szűkülne a kör. Melyiken nincsen gyárilag semilyen venti, és rendelkezik integrált VGA-val is? (Meg van/volt hozzá kis fogyasztású 1-1,5GHz-es proci).
    A hangkártya 2 db PCI foglalatot kér. Gondolom ennyi mindegyiken van.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    Köszönöm az észrevételeket.
    Ez a MSI K9AGM2-FIH alaplap tökéletesnek tűnik első olvasásra. Azt hiszem nem marad más hátra, mint elmélyedni a részletekben...

    Futottam néhány kört hangkártya ügyében, de ezt az E-MU-t ajánlották mint legjobb vételt (át/hang).
    Ha nem kéne 2 PCI a hangkártyának várnék egy picit, mert talán leselejtezik a céges Dell GX260-at. Dekoratív, nahyon csendes gép, de csak egy PCI foglalata van...

    [Szerkesztve]

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    Hűűűűűű. Gratula!
    Lehet, hogy újragondolom a projektem végcélját. :D
    Ez az érintőképernyős vezérlés eddig eszembe se jutott. Ezt biztos megcsinálom. A Meedioról meg még nem is hallottam.

    LAN-om nekem is van a házon belül, a kábelek nálam is 24 portos UTP panelra vannak kifejtve.:)

    Azt, hogy zenehallgatás közben egy távvezérlővel oda-vissza lehessen a számok között ugrálni meg lehet vhogy oldani? (Meedio?)

    Thx!

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    Köszi. Most értem haza.
    Viszont így az E-MU 1212M felejtős. Vagy ''rendes'' hangkártya, vagy távirányító - ha jól gondolom.
    Elkezdtem ''játszani'' a jelenlegi konfigommal. A biosban a szorzót 0,5-enként, az fsb-t 1Mhz-enként, a feszültség értékeket 0,25V-onként lehet állítani.
    A CPU-m AthlonXP Thoroughbred-B típusú. A feszültséget levittem 1,1V-ra (ez a minimum), az fsb 133MHz-en, a szorzó x8-on áll. A gép stabilan ketyeg. Az Everest szerint viszont 1,5V a CPU magfeszültsége. Most a biosnak higgyek, vagy ennek a proginak?
    Lehet, hogy a jelenlegi gépem egy jó alap?
    Hangkártya, új ház, új táp, néhány hűtő esetleges cseréjével kész a célgép? (Van egy 8M-s Ati VGA kártyám is valahol).


    A CPU 2100+ -os ha ez számít. (Fesz emelése nélkül 200x10,5-ön ketyeg ~4 éve).

    [Szerkesztve]

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz BluEyes #19 üzenetére

    Ez jó hír! :)
    Köszi a progit! Már csak azt kell megkeresnem, hogy ennél az 1,1V-nál hol van a proci felső stabil üzemmódja. Ezt a 8x133MHz-et hasra állítottam be.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz tomiee85 #22 üzenetére

    A láncból már csak egy jó minőségű front hiányzik. A jelet egy Rotel RA985BX venné (~10 éve csúcsmodell volt. 1,5 éve vettem) és a hanghullámokat egy JmLab Chorus 716S keltené (ez új volt, én bontottam ki). (Mindkettőt kedvező áron vettem a németeknél).

    Azt hiszem megnézem, hogy a jelenlegi konfigomból ki tudom-e hozni a megfelelő gépet. Ha nem, akkor 0-ról építek egyet erre a célra.
    Reggel járattam ~0,5 órát. DC++ és torrent ment rajta. A CPU terhelése 30-40% között mozgott. 37 fokig melegedett a rajta lévő Spire Falcon Rock II hűtővel. Szerintem elég bíztató.

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • Vanos

    aktív tag

    válasz tomiee85 #24 üzenetére

    Én is Bp-en venném. Az Absolute.hu olalon néztem ki a kártyát. A Péterfy Sándor utcában van az üzletük. Te hol vetted?

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

Új hozzászólás Aktív témák