Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz general #1142 üzenetére

    Igen meg, ezek a külső programok tudnak mindenféle partíció átméretezést, elosztást, összeolvasztást stb. Az AOMEI ráadásul magyar kezelőfelülettel is elérhető. Adattár merevlemezeken nem szokás annyira szaporítani a partíciókat, de azt neked kell tudnod, hogy milyen igényeid vannak, milyen felosztás felel meg.

  • válasz general #1142 üzenetére

    Az alapfelállás az az, hogy van a rendszerpartíció(legacy avagy UEFI telepítéstől függően több segédpartíció is létrejön/jöhet), meg még egy (vagy több(de nem 22 :DDD )) adatpartíció.
    Ez a felállás azért jó, mert a rendszerpartícióról(meg a szükséges segédpartíciókról) készített mentésből percek alatt visszaállítható a rendszer, anélkül, hogy az adatpartíciókon lévő adat sérüljön avagy arról külön mentést kelljen készíteni. Persze az is alap, hogy ha tényleg értékes/egyéni/pótolhatatlan stb adatok is van az adatpartíciókon, akkor azokról minimum még egy másik adattárolón is legyen másolat...

    Az, hogy egy HDD hány részre van felosztva, az abból a szempontból lényegtelen, hogy mennyire adatbiztos a dolog(értem ez alatt, hogy ha meghal a HDD, akkor tök mindegy hány partíció volt rajta). Én személy szerint a korábban felvázolt felosztást preferálom (idők kezdete óta), azaz nem kell túlcifrázni, 1 adatpartíció és azon megfelelő könyvtárszerkezet kialakítása...

    Mivel maga az OS SSD-ről fut, szvsz, nem kell a nagy HDD-t felosztogatni, az lehet egyben is. (ha lenne még egy ugyanilyen HDD-d, akkor meg RAID tükör és akkor aztán minden automatikusan 2x íródik a HDD-re)

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák