Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    Használ valaki FTP-t, ext3 vagy ext4 filerendszerrel, és account alapú hozzáféréssel? Némi gondom akadt a jogosultságokkal...

    Adott 4 felhasználó az USB Application - FTP Share menüben. Minden felhasználónak különféle variációkban lenne hozzáférése a HDD-n lévő mappákhoz, olvasás, olvasás és írás, vagy pedig semmi. A dolog elvileg működne is, mert mikor melyik felhasználóval jelentkezek be, mindig csak a neki engedélyezett mappákat listázza a TC, a baj viszont az, hogy írni egyiket sem tudom. Addig eljutottam, hogy a probléma filerendszer szinten ered, mert ha ugyanezt a konfigot megcsinálom NTFS partícióval, ott minden rendben működik. A megoldás szerintem az lenne, hogy az ext4 partícióra mindenkinek teljes hozzáférést kellene engedélyezni, és onnantól az ftp szerver felelne a jogokért, mert most gyanítom csak a root-nak van hozzáférése, aki létrehozta a filerendszert. SSH-n bejelentkezve root-al mindent tudok írni és olvasni is, létrehozva és formázva is a routeren lett a partíció.

    Megoldás javaslat valakinek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák