Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NorbixD

    tag

    Üdv.

    Otthoni hálózatot szeretném beállítani amivel két problémám merült fel. A helyzet a következő:

    Adott a padláson egy VDSL router (adb VV3212) ami:
    VDSL-en csatlakozik az internetre
    192.168.1.1 címen elérhető
    DCHP: 192.168.1.10 - 192.168.1.126
    be van kapcsolva rajta a vezeték nélküli hálózat "wifi" néven WPA2-AES jelszóval
    Ebből a routerből mennek a vezetékek a házban a többi eszközhöz és a másik routerhez.

    A másik router (TP-link 840N) udvaron egy mellékhelyiségben talállható. A hálózati vezeték mindkét router LAN portjába csatlakozik. A beállításai a következőek:
    DHCP off
    Static LAN adress: 192.168.1.2
    A vezeték nélküli hálózat ugyanarra a ssid/jelszó párosra van konfigurálva mint a VDSL routernél.

    Két problémám van:

    1. Ha vezetékkel csatlakozom a VDSL routerhez akkor mindkét router(192.168.1.1, 192.168.1.2) beállítási felülete elérhető. Viszont ha vezeték nélkül csatlakozok ehhez a hálózathoz akkor a TP-link routerhez nem tudok hozzáférni. A VDSL routerben az "AP isolation" és a "WIFI segregation" beállítás is ki van kapcsolva. Érdekes, elméletileg vezetékkel és wifivel is a ugyanahhoz a hálózathoz csatlakozom a VDSL routeron keresztül (szobámban szinte csak ennek a jelét lehet fogni). Honnét tudja a TP-link a különbséget? Én már csak arra tudok gondolni hogy a VDSL router szoftvere bugos és igatából "AP isolation" és a "WIFI segregation" nem kapcsolja ki.

    2. Adott két számítógép az egyik a VDSL routerhez csatlakozik vezetékkel a másik pedig a TP-linkhez vezetékkel. Fájlokat szeretnék megosztani a két gép közöt. Windows 10 rendszer fut mindkét gépen. Ha használom a homegroup funkciót ami generál egy jelszót és ezt beírom a másik gépbe is akkor ez tökéletesen működik. Viszont ha nem homegroupon keresztül akarom akkor a TP-linkre csatlakozott számítógépről rá tudok menni a VDSL routerre csatlakozottra viszont fordítva Windows cannot acess problémát kapok. Van valakinek valami ötlete erre? Ezt próbáltam már úgy is hogy a TP-link routert telejsen kiiktattam a láncból a jelenség ugyanaz volt.

    Igazából mindkét jelenséggel lehet élni csak idegesí hogy nem tudok rájönni hol a hiba.

    [ Szerkesztve ]

  • NorbixD

    tag

    válasz Core2duo6600 #39506 üzenetére

    Tp linken lehet ki van kapcsolva vagy be, az a funkció, hogy wifin elérd az admin felületet.

    De a Tp-link honnét tudja hogy én a másik routerre wifivel vagy vezetékkel kapcsolódtam? Erről szerintem ő nem kap infót.
    Erős gyanum, hogy ez a adb router szoftvere bugos lehet és nem lehet kikapcsolni a wifi szegregációt (annak ellenére hogy van ilyen menupont), mert ha homegroup csoportot csinálok azt is csak akkor látom ha vezetékkel kapcsolódtam az adb routerhez.

    A másik problémámhoz nekem az a gyanúm hogy azért nem megy mert az egyik említett gépen elég kevés helyem szokott lenni és sok szolgáltatást letiltottam vagy kidobtam a kukába lehet ez kavar be.

Új hozzászólás Aktív témák