Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz ggg1 #38478 üzenetére

    "Szerinted az IoT szempontjából mért van jelentősége a publikus IP címnek?
    Sok lehet az olyan eszköz, amiket kívülről közvetlenül akarunk elérni, és nem maguk nyitnak kapcsolatot bentről valami szerver felé?"

    Rengeteg vitában vettem részt, aminek az volt a témája, hogy mi a jobb: ha közvetlenül, "kívülről" érek el egy eszközt, vagy az, ha a kapcsolatfelvétel két oldalról, "belülről" indul, és egy közbenső kiszolgálón találkozik. Mindkét megoldás mellett és ellen is szólnak érvek, meg aztán nem mindegy, hogy akár ez elérés biztonsága hogyan alakul, illetve, hogy mennyire megbízható a köztes szolgáltató.
    Én előnyben részesíteném a VPN-kapcsolatot, főleg, ha site-to-site lenne, de úgy érzem, hogy az "átlagfelhasználó" számára egyszerűbb és biztonságosabb a szolgáltatói megoldás. Már feltéve, hogy valóban megbízható az a szolgáltató, aki a köztes elérést biztosítja. (És őszintén szólva nem szeretem, ha a bitek feleslegesen kerülik meg a földgolyót, miközben én éppen csak a szomszédból próbálok kapcsolódni...)

    Ez az IoT dolog még nagyon-nagyon kiforratlan, érzésem szerint nagyobb részt éppen igényeket próbálunk generálni a félkész lehetőségeinkhez, biztonsági rések és borzasztó gazdaságossági mutatók mellett.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák