Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz pinnacle #36112 üzenetére

    Az antenna állítgatásával lehet finomhangolni a lefedettséget de nagyon változást ne várjál tőle.
    50°C nem olyan sok, az Asus-ok 60-70-80°C-on vagy magasabbon is stabilan mennek.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • And

    veterán

    válasz pinnacle #36112 üzenetére

    "Korábban írtam, hogy nekem eleve meleg a 741ND routerem. 45-50C°, de lehet, hogy inkább 55C°."
    Oké, de mi az, ami ilyen meleg rajta? Korábban hőkamerás képet csináltam egy WRT54GL nyákjáról működés közben, ami megmutatta, hogy a SoC - amin egyébként nincs hűtőborda - hőmérséklete eléri a 72..73 °C-t. Ehhez képest sok-sok éve működik egy olyan szobában, amelyben a nyári hőmérséklet időnként eléri a 35 °C-t.
    "Egyébként számít, hogy az antenna felfele vagy lefele néz, vagy mindegy, mert az antennára merőlegesen sugároz?"
    Nagyjából mindegy, mert dipól esetén valóban a sugárzó elem irányára merőlegesen a legnagyobb a keltett térerő. Meg azért sem számít nagyon a a beállítási szög, mert ez elméleti iránykarakterisztika, amely teljesen nyílt, visszaverődésektől mentes térben áll elő. Beltéren nem lesz ilyen szabályos 'csak a vízszintes síkban' szórt jel, akkor sem, ha nagyobb nyereségű az antenna és függőlegesen áll. A visszaverődések ugyanis pozíciótól függően totálisan képesek elbarmolni az iránykarakterisztikát (amely kis nyereség, ergo nagy térszögbe nyalábolás esetén amúgy sem olyan jelentős, a társtopikban is többször felbukkanó ábra például a szokásos router-alapantennának, a 2 dBi-s dipólnak már nem is igazán tekint irányhatást - persze van neki valamennyi irányhatása, mert ha nem lenne, akkor a nyeresége 0 dBi lenne). Az elhelyezés, antennát körülvevő tér nyíltsága: emberek / bútorok / falak / fémtárgyak közelsége, telepítési magasság, ezek mind sokkal jobban befolyásolják a kliens-eszközökön mért jelszintet, mint az, hogy milyen szögben áll egy nem túl nagy nyereségű körsugárzó.

Új hozzászólás Aktív témák