Aktív témák

  • esteban

    senior tag

    Szeretnem tapasztaltak velemenyet megtudni:

    Adott egy internet kavezo, ahol nagyreszt a kovetkezo alkalmazasok futnak:

    - Browser (IE, FF)
    - MSN msgr (webkameraval)
    - Skype
    - Yahoo msgr
    - Office (neha)
    - Online jatek (Gunbound)

    Mivel sok penz nincs a fejlesztesre, a kovetkezot talaltam ki:

    Lehet itt venni hasznalt ~ 800MHz PIII-as gepeket kb. 200USD-ert. Ezekben ugye a HDD az ami problemas lehet elso sorban. Itt gondoltam arra, hogy egy szerverrol toltenek be az OS-t (win), igy HDD-re mar nem is lenne szukseg.

    Velemenyek?


    (ps.: ez nem Mo., hanem Peru a dzsungel kozepe, nehez speci dolgokat beszerezni, es ugy altalaban draga a hardver + senkinek f*ng*a sincs a dolgokrol. Baratome a hely, ra tudok szanni kis idot, hogy elinduljon, de utanna csak mennie kell :) )

    iBook + RedBull :)

  • lapa

    veterán

    válasz esteban #1 üzenetére

    sztem a 200 usds gépben nincs annyi fizikai ram, hogy kivegye a winbül a zokszigént. nemtom embedded min fut el.

    egyébként akkor csinálj inkább linuxos klienseket a win terminálszerverhez. msn webkam akkor mondjuk nuku.

    van itthon vmi nemsok megás cucc, keress rá thinstation. azzal csak ip-t kellett egy floppys konfig fájlba menteni és a cd+floppy már a ts loginképernyőt dobta. 5 perc alatt kész.

    kis babrálással a kliens is képes hálózatról bútolódni akkor se floppy se cd nemkő. a szervernek meg a 800 mhz már elmegy 512+ rammal 3-4 kávézós usernek simán.

    [Szerkesztve]

  • esteban

    senior tag

    válasz lapa #2 üzenetére

    1., Linux alatt nem megy a MSN webcam? Tehat ha Linux-ot bootolok?

    2., Mennyi memoria kellene, hogy rendesen menjen 512MB? Ha halozatrol betolti az OS-t, akkor az hova ''swap''-ol?

    3., Terminal eseten viszont szuk lenne a halozat ... 10 - 20 geprol lenne szo.


    (lehet ujonan jobb lenne osszebarkacsol(tat)ni a gepeket:

    - alaplap integralt mindennel, AMD Duron Mobil 850Mhz: 100.00USD
    - 2x256MB: 80.00USD
    - haziko, eger, bili: 50.00USD
    - UPS: 60.00USD
    - Camera: 20.00USD
    ------------------------------
    310.00USD


    Ehhez csinalni egy szervert, (kell sok memoria, ha nem terminalok, csak onnan bootolnak?) mondjuk 4xHDD-vel raidben.)

    iBook + RedBull :)

  • X-COM

    nagyúr

    válasz esteban #3 üzenetére

    hát a terminálnál pont, hogy nem szűk keresztmetszet a hálózat sávszélessége.
    de terminal alól is el lehet felejteni mindenféle webcam-et szerintem.

    egy biztos, windows esetén csak a terminal a járható út szerintem.
    persze régi nt-ket me 95-ket lehetett régebbi NT szerverről bebootolni, meg most is van valamilyen progi ami XP-t is enged bootolni....

    [Szerkesztve]

    Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

  • esteban

    senior tag

    válasz X-COM #4 üzenetére

    Terminal hogy mukodik a gyakorlatban? Ode kell egy huzos szerver is ugye?

    (valamikor meg regen Afrikaban :) meg probalkoztunk ilyenekkel, akkor 64MB/gep a szerverbe, igy szamoltuk.)

    Jol gondolom:

    Terminal eseteben az OS a serveren fut, minden eroforrast ott hasznal. + kell win Server,
    halozatrol torteno betoltes utan az OS a ''kliensen'' fut, ottani eroforrast hasznalja + nem kell win Server edition?

    iBook + RedBull :)

  • mehemed

    tag

    válasz esteban #5 üzenetére

    ha meg beszarik a szerver akkor miden gep beszarik.

    aki nem hiszi jarjon utana...

  • eddie303

    őstag

    válasz esteban #5 üzenetére

    Linux-szal úgy megy, hogy tftp-n behúzatod a kernelt s egy kis ramdisk-et, ramdisk-rõl elindul az init, felismeri a dolgokat a gépben, dhcp-n kap megint egy IP-t magának, és kap egy rend nfs-t mountolni, ahonnan elindul a grafikus felület. Onnantól fogva olyan, mintha a szerveren dolgoznál.

    Bővebben: link foglalkozik ezzel, próbáltam, bevált, bár nem kellett webkam, de xmms-el lehetett a kliensen mp3-at hallgatni, és Unreal Tournamenteztem Windows-os Unreal tournament-tel, bár kicsit sokáig indult. A szerver egy Duron 850/128 RAM volt, a kliensek P2/350/64MB. A swapolás is NFS-re ment swap file-ba.

    Linux.... The choice of a GNU generation.

  • lapa

    veterán

    válasz esteban #3 üzenetére

    1. a linux csak ahhoz kell, hogy merevlemez/cd/floppy nélkül elinduljon a kliens és bejelentkezzen a terminálszerverre, onnantól kezdve minden a szerveren fut. felhasználónként 32-64mb memória kell legalább a szerverben. a kliensen elég 32 mb. nem a linux miatt nem lesz webkam, hanem mert a terminálszolgáltatás nem támogatja ilyen formában.

    2. ha sikerülne hálózatról xp-t bútolni legalább 384 kéne, hogy beleférjen az xp meg a pár elindított alkalmazás. nemtom x-com milyen progit tud hozzá de nem vagyok benne biztos, hogy swap file nélkül elindul. pont arról van szó, hogy mivel sehova nem tud swapolni, ezért több fizikai ram kell bele, mint amennyit max elhasznál.

    3. a terminálszolgáltatás mondjuk 256kbit-en már nagyon szépen fut, tehát a 100(?) mbit-en fél Perut bedrótozhatod. ha van két xp-s géped hálózatban, akkor kipróbálhatod milyen, mert ha a ''távoli asztal'' vagy ''remote desktop'' szolgáltatással bejelentkezel egyikről a másikra, akkor ugyanaz történik, mint a terminálszervernél. xp-re viszont csak 1 user lehet aktívan bejelentkezve.

    kell hozzá egy windows szerver, meg vmi ts-cal licensz is. a licenszet megspórolhatod, de akkor max. 2+1 kliens tud egyszerre csatlakozni 1 szerverre. vagy 4 havonta újrainstallod a szervert addig engedi licensz nélkül (120 nap). a szerver persze minél bikább annál jobb.

  • X-COM

    nagyúr

    válasz lapa #8 üzenetére

    én spec. erre gondoltam Bővebben: link
    soha nem próbáltam a swap-et a hálón tárolja, ha jóltom, szal teljesítménye nem lehet túl jó, de netezni elég jó lehet.

    amúgy winpe-t be lehet rántani ris alól is, valszeg megoldható a bartpe is, de ez már nagyon hekkelős módszer.

    az XP Embedded is behúzható háló alól, de ez, ha jogtisztán kell, akkor mindenképpen felejtős.

    Majd az új XP változatok lesznek hasonló célra (Eiger,Mönch)

    Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

Aktív témák