Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Ghostface #328 üzenetére

    Szia!

    "Mit takar egyáltalán ez a technológia"
    A technológia neve EuroDOCSIS 3.0, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy a koax kábelen fogod kapni az internetet is. Erre adnak egy modemet, vagy esetleg HGW-t, utóbbi már routerrel egybeépített eszköz, WiFi-vel, 4 LAN porttal, de nem tudom, hogy a váci ktv pontosan milyen eszközöket ad ki. A 120Mbps egyébként bőven belefér, a UPC ugyanilyen technológián szolgáltat 240Mbps netet.

    "mennyivel lassabb mint mondjuk az Inviteles ADSL"
    Lassabb??? Ez sokkal gyorsabb mint az ADSL, még ott az elérhető legnagyobb sebesség 24Mbps körül alakul, addig itt már a második csomag is 40Mbps sebességű. Bár konkrétan a váci szolgáltatással nincs személyes tapasztalatom, öcsémnek volt vagy 10 éve tőlük ilyen nete, illetve kollégámnak még tavaly is, egyiknek sem volt vele problémája. Maga a technológia egyébként sokkal jobb mint az ADSL, sőt a VDSL-től is jobb.

    "mennyire lassítja be ha a net mellé még előfizetek a kábeltévére is, és azt 3 tv-n használom?"
    Semennyire, mivel itt nem IPTV, hanem DVB-C szolgáltatásról van szó, ami nincs hatással a net sebességére. Hagyományos TV esetén szükség van boxra az adások vételéhez, de LCD/plazma készülékek már alkalmasak a közvetlen DVB-C vételre is, tehát mehet egyenest abba a koax.

    "Mennyire stabil, vagy esetleg sűrűn szakadozik?"
    Mint fentebb írtam, nekem erről csak másodkézből származó infóm van, ha valaki tud írni személyes tapasztalatot majd megteszi, de nem hiszem, hogy komoly gond lenne vele.

Új hozzászólás Aktív témák