Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Próbálgatom egy rövid ideje az OMVt, ma beléptem a webes felületen és frissítettem az elérhető modulokat, majd el kellett mennem pár percre. Mire visszajöttem már kijelentkezett és azóta nem is enged visszajelentkezni a rendszer, rossz jelszóra hivatkozva. Próbáltam SSHn módosítani az omv-firstaid segítségével a jelszót, de ezt kapom:

    Updating control panel administrator password. Please wait ...
    ERROR: Failed to execute command 'export PATH=/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/local/sbin; export LANG=C; usermod --password '$1$oxJrhtuc$NIDJEvnyFvmshkXH3R7rH/' admin 2>&1' with exit code '1': usermod: cannot lock /etc/passwd; try again later.

    Van valami ötlet, hogy hogyan tudnék továbblépni?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz lovi27 #7924 üzenetére

    Köszi, kipróbáltam a parancsokat és igazából apt update ugpradenél is azt magyarázta, hogy írásvédett a filerendszer. :F Újraindítottam, viszont már nem állt fel a rendszer. Megakadt és közölte, hogy kell neki egy fsck. Azt lefuttattam, kijavította a hibákat és most megy minden.

    Hogy őszinte legyek ez egy kicsit ijesztő. :B Egy régebbi DS214-est szeretnék idővel kiváltani valószínűleg egy HP microszerverrel és arra kerestem szoftvert (a DS214-es megosztásokat valamiért nem komálja az office365 és a 2016-os kliensek állandóan szétfagynak az exceleken). Összeraktam egy régebbi alkatrészekből egy teszt rendszert, nyilván sokkal jobban pörögeti a sok ezer word/xls filet, mint a kis ARM-os csoda, csak hát örülnék ha éles adatokkal ilyet nem játszana el egy frissítéskor. :B Ez mennyire gyakran szokott előfordulni? (A hardverelemek nem mai darabok, szóval akár hardveres hiba is lehet, nem akarom a szoftver nyakába varrni, bár eddig ilyen nem produkált)

    Amire viszont még nem jöttem rá, hogy nálam miért nincs a telepíthető owncloud a listában. Külön hozzá kéne adnom egy Repositoryt?

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Dadan01 #7927 üzenetére

    Én jobb szeretem naprakészen tartani a szoftvereket - főleg a korábban a Synonál ugye volt a ransomware synolocker, ami a nem frissített példányokat fertőzte -. A lemez viszont lehet, hogy nem 100%-os, nem mai darab, egy öregebb WD black.

    Azt esetleg tudja valaki, hogy a telepíthető modulok között miért nem látom az owncloudot? :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz lovi27 #7931 üzenetére

    A, tervek szerint egy HP mikroszerver lesz a végleges vas, ha marad az OMV.

    A manuális telepítés az azt takarja, hogy apt-get xy paranccsal telepíthető? Alapvetően egy olyan NASt szeretnék, ami tud helyi hálózaton filemegosztást, külső elérést (valamilyen cloud szolgáltatáson keresztül talán a legegyszerűbb és biztonságosabb, mivel úgy tűnik, hogy céges szintem megyünk a G suiteból az o365 felé, így akár valamilyen Onedrive integrációt is örömmel vennék). Ha van lehetőség automatizált frissítésekre, hogy önállóan elvégezze, mint pl.: a Synology féle DSMek, akkor az is egy nagy plusz pont lenne. Illetve próbálnék a lehető legtöbbet kihozni a webes felületből, nem esik le az ujjamról a gyűrű, ha gépelni kell pár parancsot, de nem vagyok egy nagy Linux guru. Ezek alapján nagyon mellélövök az OMVvel?

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák