Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • morphin

    tag

    válasz sziku69 #55077 üzenetére

    Hol vettétek azt a B Vectrát pontosan? Lehet mi is azt néztük meg egyszer faterral. Sötétzöld, 300e körül hirdette a srác, azt hiszem Tápiószelén!? Este értünk oda, egy rozsda nem volt rajta sehol...de azért volt baja bőven, meg nyári gumi talán. Azt mondták hogy a mutter hordta vele a kislányt iskolába Nagykátára. Fater ment bele egy kis kört, de nem tetszett neki első benyomásra.
    Végül egy sedan 1.2 G Astrát vett. Húgoméknak kellett autó a régebbi korántsem gazdaságos Renault Laguna II 2.0 IDE helyett. :DDD Na annak aztán minden baja volt már. Jelenleg ki is van vonatva ideiglenesen. Nem éri meg állandóan javítgatni, pedig jó kis autó volt az.

  • morphin

    tag

    Ha már erre tévedtem, kérdezek saját jellegűt is. Két apróságról lenne szó.

    -amióta megvan a kocsi (AAA Autónál vettük 2007-ben, GAstra Y17DT 73ezerrel, most 202ezer) az indítási folyamat úgy zajlik, hogy kulcs berak, gyújtás, majd kulcs elforgat...ekkor semmi nem történik csak ha közben nyomva tartom a dudát/kürtöt. Így indul az autó, valami szaki kitalálta ezt a "lopásgátló" funkciót és nem is zavart,(így vettük) megszoktam már a közel 10 év alatt. Ha én ezt vissza szeretném állítani a gyári, normális állapotra akkor hol kezdjek kutakodni? Forrasztásban valamennyire otthon vagyok, az nem akkora kihívás inkább a vezetékek hova tartozása adhatja fel a leckét. Találkozott már valaki ilyennel, vagy tudja, hogyan is lehet bevezetékelve ez a történet?

    -bicskakulcs...nemrég húgomék GAstráján cseréltem mindkét gyári kulcs házát újra, nem nagy kunszt. Aliról rendeltem, teljesen jó minőségűek voltak a házak. Rendelés közben láttam, hogy méretpontos gyakorlatilag 2 perc alatt átköltözhető bicskakulcsokat is árulnak. Elméletileg a kulcsom is olyan formájú, mint a képen, (balos vagy mi) tehát átszerelés után már "csak" el kellene vinni lemásoltatni az eredetit. (mennyit kérnek ezért manapság??)
    Tapasztalat van ezek használhatóságáról? Kerestem már itt a topikban, de kevés infó van, valakinek bejött...valakinek nem.

    :R

  • morphin

    tag

    válasz diablo1984 #55129 üzenetére

    Ezt a szervizekben játsszák el sokszor amikor nem tudják felfogni, hogy hogyan is működik...természetesen indításkor nem dudál. (ha és amennyiben jókor, jól nyomod meg) :))

Új hozzászólás Aktív témák