Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerisz23

    őstag

    válasz haddent #42037 üzenetére

    Vettem egy behozott C-s corsát,ami még nincs honosítva,kereskedőtől,szóbeni garanciával.
    Elhoztuk lábon kb 85km-ert.Másnap a szerelőnél akihez vittem már nem indult el-az ő állítása szerint.
    Rádugta gépre gyújtótrafó hiba,hozatott bele gyújtótrafót azzal se lett jó.Nevezzük a szerelőt mondjuk Tibornak,csak az egyszerűség kedvéért.Szóval nem lett jó a trafóval a 4.henger hibát dobott,azt mondta akkor szét kell szedni a motort.
    Közben beszéltem azzal a szerelővel akivel eddig javíttattam,-nevezzük Zsoltnak-azt mondta ilyen nincs,hogy egyik napról a másikra elmegy a kompresszió egy hengerből,meg hogy dadog a motor.
    Közben beszéltem a kereskedőkkel is akiktől vettem,elképedve álltak a dolog előtt.Azt mondták hogy a motort ne szedessem szét mert akkor garancia ugrik.beszéltem zsoltival,aki hidrotőke fennakadásra tippelt helyből (telitalálat) azt hiszem itt is kaptam hasonló tippeket,azt mondta mondjam meg hogy nincs pénzem kifizetni a javítást,és hozassam el trailerrel.Pár telefon elhoztuk az autót,Tibor nem örült neki,és a fejemhez vágta hogy nem érti az embereket akik ilyen autót vesznek,miért nem akarnak költeni rá(nem 10-20 ezrekre gondolt hanem 100 feletti összegekre).
    Mindez tegnap délelőtt történt,este hívott Zsolti,hogy alszom-e már,kicsit kéretve magát elárulta hogy az volt a hiba amire ő gondolt,nem volt olaj az autóba,illetve ami volt is régi volt.fennakadt az a fránya hidrotőke(amire mellesleg Tibor azt mondta hogy hülyeség,biztos motorhiba,mert olyan nincs hogy egy 2003-as autóba csak 67000km van-igazolva előző osztrák műszakikkal).Tibornak kifizettem a kipufogó cserét,a középső részben talált kivetni valót,meg a munkadíját,számlát azt nem adott.
    Zsolti este 9-kor derítette ki,illetve mérte fel a helyzetet,Tibornak volt rá vagy 2-3 napja.Beszéltem közben róla a kereskedőkkel,ők is hasonló tippeket mondtak mint a Zsolti,körbekérdeztek ismerős Opelos szervizeknél is,teljesen készségesek voltak.
    Ma megtörtént az olajcsere,gyertya csere stb,szép hangja van a motornak.
    A történethez tartozik,hogy Tibornak van egy kereskedése is,ahol volt egy 3 ajtós c-s 1000-es corsa,amit nem vettem meg,de gondoltam az ismerettség végett majd bizonyos összeg fejében elintézik a papírokat az autón,ehelyett majdnem másik motort vetetett, úgy nézett ki hogy arra kíváncsi mennyire vastag a pénztárcám,csak tippelek de arra hajthatott hogy majd otthagyom neki az 5 ajtóst "motorhibásan",cserébe a másikért.

    Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés