Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz aero. #15074 üzenetére

    Hidd el nekem, én tökéletesen értem, amit írtál, csak nem értek vele egyet.
    Ezt írod: "Egyszerűen csak a dízel előnyeit akartam felhozni,": ezzel az a gond, hogy nincs előnye. Tehát amit fel akartál hozni, az szerintem nem létezik. Ennyi.

    Szereztél katalógusokból két adatot, ami szerint a dízel jobb. Szerintem meg az a helyzet, amit az a katalógus leír, normális életben nem fordul elő. Ha hoznál egy katalógusadatot, miszerint 40 centis mélyszántásban, 8 ekevassal a John Deere 8000-es sorozatú traktora gyorsabb, mint egy 3.2-es benzines vectra, akkor ezek után mondhatnád, hogy a JD sokkal jobb *autó*, mint a vectra. CSAKHOGY normális életben nem állok be az autómmal mélyszántani, 8 ekevassal meg pláne.

    Tehát egy olyan katalógusadattal akarod bizonyítani, hogy a dízel jobb, ami a normális életben marhaság. Következésképpen a te hsz-ed nem bizonyít semmit a benzin-dízel kérdésben. Az én véleményem meg az, hogy minden mérési metódus szerint a sok köbcentis benzines a jó autó.

    Az én kocsim 40-től megy 5-ben. Minden további nélkül gurul 5-ben 40-255 között tetszőleges sebességgel. Csak nem őrültem meg, hogy olyan terhelési viszonyok között csapjam szét a főtengelyt, amit a 40@5. okoz.

    A dízelnek nagyobb a hatásfoka rigmust meg el kellene felejteni minden olyan esetben, amikor nem közel azonos technikai szinten álló autókról van szó. Az én autóm motorja nem sokkal korszerűbb, ha egyáltalán korszerűbb, mint egy jó 80-as évekbeli benzines. A cdti opelek meg alsó hangon 15 évvel korszerűbbek. Ha cr turbódízelt akarsz hasonlítani, hasonlítsuk valami dupla turbós bmw benzines motorhoz. mindjárt lőttek is egy pukkantósat a dízel jobb című mítosznak.

    A dízelnek nagyobb a nyomatéka, mint a ...? Írtál egy összehasonlítást úgy, hogy a hasonlítás másik lába üres. A dízelnek nagyobb a nyomatéka, mint az 1.2-es corsának? vagy a 2 literes insigniának nagyobb a nyomatéka, mint a 8.1 literes motornak a JD traktorban? vagy minél nagyobb a nyomatéka? Valami pontosítás ráférne a mondatra.

    "Insignia eco verzióját is nehéz lenne mérni mert 80-nál valami 1200-at forog, ": ahham, tehát egy benzines autó 1200-nál még halott, de azért csak erőlteted ezt a 80-120@5 kérdéskört úgy, hogy szerinted az már jó tartomány a benzinesnek... Ne haragudj, de amikor egyik hsz-ed cáfolja a másikat, akkor mi a vita tárgya?

    /set mode offtopic

    ez az egész vita kicsit arra emlékeztet engem, mikor a microsoftnak kezdett erősen fájni a linux és sok-sok hónap kitartó munkájával megkeresték azt az egyetlen konfigurációt, amiben az iis jobb eredményt produkált, mint az apache. utána nagy arccal közölték is a "független" mérési eredményeket. Persze a dolog csúnyán visszafelé sült el, de ez már egy másik tészta...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák