Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatararpad

    őstag

    válasz RoundRobin #1899 üzenetére

    [link] Erősen javaslom a "A mobil telefonomra áprilisig van garancia"-val kezdődő eset alapos áttanulmányozását, mielőtt még több valótlanságot írsz be.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz RoundRobin #1899 üzenetére

    Nem akartam ebbe belefolyni, de a bármiféle konkrétum nélküli észosztás már egy kicsit túlment az ingerküszöbömön.

    Akkor pl a laptopomon se partíconálhatom át a HDD-t, vagy tehetek bele SSD-t, vagy rakhatok windows helyett linuxot mert ugrik a garancia...

    Ha a szerviz megállapítja hogy én a rootolt gépemen túlhajtottam a procit és attól sült meg akkor persze teljesen jogos hogy ugrott a garancia, elvégre olyan módosítást hajtottam végre ami a gép üzembiztonságát veszélyeztette és mondjuk nem hardveresen van implementálva a hővédelem, mint pl a régi prociknál volt. De ez kb olyan hogyha földhöz vágom arra sincs garancia. De az hogy elenged az USB csatlakozóbál a forrasztás vagy az akksi 2 percet bír 3 hét után az szerintem baromira nem a szoftverezéssel összefüggő hiba. Ha meg valaki lebrickeli akkor a szervíz azt mondja a hogy a táblagép működik csak újra kell húzni rá a szoftvert akkor ez ennyibe kerül, mint ahogy a windows reinstall sincs ingyen az teljesen jogos és elfogadom.

    Az hogy a belső tárhelyet átparticionálom szerintem semmilyen formában nem meríti ki a rendellenes használat fogalmát. Amúgy meg a cég sem vállal semminemű garanciát adatvesztés, szoftver rendellenes működésre és az emiatt keletkezett károkra. Szóval ő kikötheti egy homályos és általa szabadon értelmezett feltétetellel megtagadhatja a garancia érvényestését, de én nem használhatom az igényeim szerint. Mi lesz a következő? Hogy csak az ő általa feltelepített programokat használhatod? Lehet azt is csak akkor nem androidos okoseszközként, hanem mondjuk internet-táblaként kell árulni amin van egy aláírt zárt QNX amit beleégetnek romba. Persze ha el lehet úgy adni, meg milyen áron....

Új hozzászólás Aktív témák