Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    válasz bandus #29841 üzenetére

    amúgy, ami Európában van fapados téren, az még mind semmi ahhoz, ami amerikában van.
    Amerikában igazi verseny van, alig vannak illetékek, és sokkal kényelmesebbek, felszereltebbek a belföldi járatok, és nem baszakodnak ilyenekkel, hogy fapados reptér 120 kilométerre a várostól, ahova mennél.

    Amikor ott jártunk, elképesztő árakon utaztam, pl. amikor Las Vegas-ból (Dallas-on át) Luisville-be mentem meglátogatni a Tiv-éket, kb. 100 dollárba került a jegyem az expedián. (ez egy nagy út a nyugati partról a keletire, legalább 3000 kilométer, és akkoriban 190 Ft volt a dollár). Louisville-ből New York-ba is ennyiért utaztam.
    Európában ez is sokkal drágább, pláne, ha nagy reptereken át mész.

    Az az igazság, hogy amerikában sok dolog nem tetszett, de azt el kell ismerni, hogy elképesztően hatékonyan és jól működik a rendszer. Igazi kapitalizmus van, alacsony adókkal.
    Igaz, hogy semmi nincs ingyen, minden pénzbe kerül, de mindenki versenyzik a másikkal, a fogyasztó kegyeiért, és mindent meg is tesz, hogy a kedves ügyfél elégedett legyen. Ez számunkra abban látszott, hogy tényleg színvonalas és olcsó szállásokat találtunk a booking.com-on, és tényleg olcsó repjegyeket találtunk az expedián.
    És úgy, hogy mindent az utolsó pillanatban foglaltunk le, közvetlenül előtte.
    Sokkal olcsóbb minden, mint Európában, mert jól működik maga a gazdaság.

    Az már más kérdés, hogy ennek ellenére kitermelték magukból az aktuális világválságot, de én most a mindennapok szintjéről beszélek.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák