Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    válasz Lortech #24748 üzenetére

    de ha makroszinten nézed, akkor igenis nagy hatása van.
    Mert a kormányzás hat a gdp-re, a beruházásokra, a munkahelyek számára, a devizaárfolyamra, mindenre.
    És a fentiekben nem túl jó az ország.

    Lehet az egyén nagyon jó, de ha makroszinten rossz, akkor kicsi az esély arra, hogy az egyén szintjén jó legyen.
    Vagy az egyénnek kell sokkal jobbnak lennie, mint az átlag.... vagy esetleg, ha a szektor olyan, amire kevéssé hatnak a belső körülmények.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

  • Viszlát

    addikt

    válasz Lortech #24748 üzenetére

    Úgy általában nem a politikán kéne siránkoznia az embereknek, mert az semennyire se segít az egyén boldogulásán, nem az határozza meg.

    De ritkán látom ezt leírva. :)

    Saját megdöbbentő "élményem" ezzel kapcsolatban (a mindenki panaszkodik és a politikusok tehetnek mindenről), amikor egy német fuvarozó cég megbízásából feladtam egy hirdetést itthon, sofőröket kerestek. Nem kiemelkedő, de azért igen jó bér, ami ráadásul fix, nem futásteljesítménytől függ. Plusz olyan egyéb előnyökkel, mint fix hazajárás, fürdési és mosási lehetőség, szóval csupa olyan luxus ami a magyar fuvarozó cégeknél nem nagyon jellemző.

    A hirdetés feladása után nagyjából 7 perccel már hívott is az első jelentkező és a következő négy napomat folyamatos telefonálással töltöttem. Átlag 10 percig beszélgettem egy jelentkezővel, ezalatt elpanaszolta, hogy milyen nehéz neki (is), tájékoztattam a körülményekről, megbeszéltük ha volt kérdése. Lényeg a lényeg, a négy nap alatt 73 olyan jelentkező volt, aki megfelelt a követelményeknek és természetesen rövid időn belül munkába is tudna állni, semmi sem lehet akadály, csak vegyék fel - ez a duma ment. Összesen hat sofőrt kerestek, úgyhogy nagyon örültem, hogy ilyen eredményesre sikeredett a keresés, büszkén adtam le az önéletrajzokat.

    Aztán jött a pofáraesés, amikor a főnököm mesélte, hogy mindenféle baromsággal jöttek ezek az emberek, amikor felhívta őket, hogy na akkor lehetne jönni dolgozni. Az egyik előleget kért, hogy ki tudjon valamit fizetni itthon, a másik azt mondta, hogy jó, de neki kell 3-4 hónap!!! mire elrendezi a dolgait, mindenkinek volt valami kifogása.

    Lehet tippelni, hogy a sok nagyszájú panaszáradatos dumásból hány jött ki dolgozni...

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Sanyabá

    senior tag

    válasz Lortech #24748 üzenetére

    Sajnos ez is magyar mentalitás. Akkor a 2/3 győzelemkor, még az is azt vallotta, hogy ő is rájuk szavazott,mikor mindenki tudta hogy a másik párt élkatonája. :((
    Most pedig azt hangoztatja,ő meg mondta .

    A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

  • Kassadin

    addikt

    válasz Lortech #24748 üzenetére

    Azt azért ne felejtsük el, hogy itthon a politika gátlástalanul mindenbe belefolyik, legyen csak híradóról szó, nem is kell messze menni. Meg nézd meg, hogy a híradó is miről szól. Darabolás, gázolás, felgyújtás, utána egy kis politikával nyakon öntve, leginkább az aktuális kormányon levő pártkatona valamelyikével egy kis mini interjú, stb. Oké, én nem szoktam tévézni, nincsen rá szükségem. De aki ezeket a kereskedelmi csatornákat nézi, még a maradék életkedve is elmegy a műsor végére... :U

  • degu

    senior tag

    válasz Lortech #24748 üzenetére

    Egyetertek Veled,nem itt a helye az aktualpolitikanak,csak-sajnos-azt tapasztalom,hogy mindenhova *betor*,mert husba vag!Nem arrol van szo,hogy a politika segit,vagy nem segit az emberek boldogulasan,de maximalisan ezzel nem ertek egyet,mert mar a tulelesert kuzdunk!
    Csak erre maradt energiank,es ez volt a cel! :( Ha nekem valaki azt igeri,hogy ha ra hallgatok,akkor Nicole Kidman az enyem lesz...hat nem igazan hinnek neki,pedig nem vagyok egy geniusz.
    Elobb-utobb a legvaratlanabb helyeken/topikokban is elokerul az aktualpolitika...
    Egyebkent a 2/3-al pont az a baj,hogy meg tudta"k vezetni az orszag tulnyomo reszet...es most meg vannak lepve,es fel vannak haborodva...
    Nem is ragozom tovabb! Ha ugy erzed,van meg hozzafuzni valod,akkor inkabb maganba! :R

    [ Szerkesztve ]

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Új hozzászólás Aktív témák