Új hozzászólás Aktív témák

  • kételkedem

    addikt

    válasz lujó55 #24065 üzenetére

    A poroszlói őstermelő tavaly kb dupla annyiért árulta a portékáját, mint amennyiért boltban számlával, áfával meg lehet venni! :U

    réz - még sosem főztem benne, szerintem lekvár és pálinka főzésén kívül máshoz nem szükséges. Elég drága, évi néhány alkalomra nem éri meg.

    rozsdamentes - nem rossz, arra vigyázz, hogy ne alufólia vastagságú legyen. Amelyik megfogva szinte súlytalan, az nem egyenletesen fog melegedni, könnyen odakapódik a kaja. Tisztítása egyszerű, nem pattan le a zománc, ha leejted.

    öntöttvas - benne van az anyag, nem törik, nem pattan le a zománc, egyenletesen melegszik a kaja, viszont a tisztítása nem egyszerű, drága.

    zománcozott - szintén ügyelni kell rá, hogy ne valami papír pléh legyen zománcozva! Több zománcos bográcsunk is van, a vendégek száma dönti el, melyik méretűt használom. Egy kis odafigyeléssel évtizedekig szolgál. Érdemes fonott kosárban, szakajtóban tartani és óvni kell a zománcot, nehogy lepattanjon. Nekem ez vált be.

    [ Szerkesztve ]

    Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Új hozzászólás Aktív témák