Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BorgBoss

    tag

    Sziasztok,

    Adott egy LG OLED55B6J és egy Samsung 49KU6450 egymás mellett ideiglenesen.
    Már szanaszét állítgattam a OLED-et, de sehogy nem sikerül olyan szép felskálázást kicsikarni, mint a harmadannyiba kerülő LED-ből.
    Nem arra vagyok kíváncsi hogyan kell beállítani (ha tudja valaki a tutit, akkor ossza meg velem) :) , hanem arra, hogy az LG eljárás tényleg ilyen gyenge? Van értelme küzdeni vele? Mert ha nem akkor viszem vissza. Pedig annyira szebb képe van mint a LED-nek, hogy azt le sem tudom írni. Mármint as színvilág és a 4K tartalom alatt. Nem szeretném visszaadni, de a legtöbb forrás az 720p vagy 1080p. Nem tévézem... Nincsenek illúzióim, ami 720p az annyi, de, hogy a Samun szebb na az tény. Ha ők tudják akkor az LG miért nem.

    Előre is köszönöm az érdemleges válaszokat.

    “A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

  • BorgBoss

    tag

    válasz Joshi #2294 üzenetére

    Egy NAS-ról minden :) Ráadásul ugyanazon a kábelen az LG szaggat, míg a Samu simán hegedül :)
    Csak pattog az ikon középen. Giga LAN.

    “A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

  • BorgBoss

    tag

    Urak, köszönöm a válaszokat, hogy ilyen hamar megkaptam.

    Először is én nem mélyedek bele nagyon a szakmába, de mindennek utánanézek amikről írtatok. Nem szégyen ez, ha megveszem életem első első tévéjét :) (Filmet projektoron néztem, meg monitorokon)

    Joshi: Igaz, nem voltam egyértelmű. A NAS csak mint tároló funkcionál jelenleg, de lejátszó eszköz is. Ez később élesítem a tv mellé.

    Ijk: Általában lehet, de ha már itt feszegeted van többféle lejátszóm is és súrolja azok összege is a tv árát, úgyhogy itt maradjunk annyiban, hogy ezen felül a technika fejlődése miatt megint veszek egyet. Emiatt majd ismét kutatnom kell, de elfogadok pár jó tanácsot azaz típust bárkitől amitől életre kel az OLED :)

    Madwe: Úgy van, jól látod. Nem azzal volt a gondom csak egy egyszerű összehasonlítás ugyanolyan körülmények mellett. Itt egyszerűen a TV relatív tudását és nem moziélményt ecsetelgettem.
    Nem lehet sávszélesség hiba, mert ha átteszem a kábelt, akkor a Samu nem akadékoskodik vele. Keresem az okát továbbra is.

    Krx21: Tévét nem nézek, nem érdekel. 720p a minimum anyag, de mint írtad másoknak is jó véleménye van. Két hónapja olvasgatok, hogy mit-hogy miért és erre esett a választás. Csak egy kicsit a relatív teszt a két TV között kicsit ellopta a mosolyt az arcomról.

    Pumma: Így teszek ez volt a terv, de nem volt idő rá. Ma ez a projekt :)

    Nobeige: Ezekre visszatérek a mai tesztek után :)

    Írtam Az LG-nek, hogy osszák azt észt e tekintetben. De igazatok van a médialejátszókkal kapcsolatban, de ha egyszer van belső lejátszója, akkor az legyen már egy hajszállal jobb mint a másik harmadárú nem olcsóság. Egyébként a másik két versenyző a 55KS8000 és a Pana 58DX9000. Nem tudom, hogy utóbbit sajnáljam-e.

    [ Szerkesztve ]

    “A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

  • BorgBoss

    tag

    OLED55B6J A hálózati szaggatás megoldódott.
    Én nem akarok pálcát törni szabványok felett, de jelenleg az UPnP-n szaggat a lejátszás, míg a dlna kiszolgálóval nem. Úgyhogy marad ez utóbbi, de nem tudom ki nem követte a szabványt, mert mint említettem a Samu meg megeszi a másikat is. Viszont legjobban még mindig az USB-t kedveli a TV. Ott megjegyez mindent.

    ui: Felskálázás már nem érdekel, mert az OLED-nek a képe gyönyörű, keresem a külső média lejátszót. Ugrok is a másik topikba :)

    Köszi mindenkinek.

    “A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

Új hozzászólás Aktív témák