Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    Szerintetek mennyire gáz a 120hz hiánya akkor ha nem akarom a tv-t játékra használni? A Telekomtól 370 körüli áron ki tudnám hozni az 55A23LA-t, viszont a Médiában van 55B23LA ami az újabb és abban már van 120hz is, de megéri ilyen esetben az 50 ezer felárat? Van aki szerint a mozgás minden esetben szebb a 120hz-es tévéken, nem csak játéknál jön ki, mások szerint csak ott van különbség, a tesztek alapján sem világosultam meg mert sok 60hz-es tv esetén leírják hogy meg tud reccenni a kép pl. youtube videók esetén, de 100hz feletti teszteknél egyetlen esetben sem olvastam ilyen problémáról. Illetve érdemes-e várni a bf akciókra még két hetet? Médiában azt mondta a csaj náluk egész hónapban bf van és csak bizonyos típusokra érvényes, és nincs köztük oled készülék és várhatóan nem is lesz.

  • Roland-87

    aktív tag

    Hát én nem vártam meg a BF esetleges akcióit, megvettem egy 55B23LA típust. A közel 13 éves de már IPS-es régi szintén LG tévémhez képest egészen elképesztő ez a képminőség pedig még nem igazán állítottam be, illetve később lehet megfontolok egy kalibráltatást is.
    Ami eddig egy fura jelenség, hogy a médialejátszó appon keresztül ha HDR képes "torrentről megvásárolt" filmet nézek akkor pont nem az történik amit a HDR-től várnék hanem sötétebb lesz az egész és egyelőre nem sikerült megtalálnom a választ hogy ez a letöltött anyag miatt van-e, esetleg valamilyen beállítás, ha a youtubeon indítok el egy HDR videót akkor az durván jó a simához képest, próbáltam vagy 10 letöltött filmmel de valahogy mindegyiknél sötétebbnek tűnik, mint ha levenném az oled fényerőt 30-40-re. Esetleg ha valakinek van tippje mit kéne beállítanom akkor azt szívesen fogadom.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz alaves #78695 üzenetére

    Vlc-ben ezt látom, gondolom ez a max fénysűrűség az amire gondoltál, és ideális esetben ennek nem volna szabad itt lennie, szóval keresnem kell olyan verziókat amiben ez nincs benne.
    Főszínek: ITU-R BT.2020
    Színátadási függvény: SMPTE ST2084 (PQ)
    Színtér: ITU-R BT.2020 tartomány
    Max. fénysűrűség: 1000.0000 cd/m²
    Min. fénysűrűség: 0.0001 cd/m²
    Egyébként Youtubeon tökéletes a HDR tartalom, érezhetően nagyobb a fényerő még akkor is ha az alapértelmezett maximumról visszább veszem.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz alaves #78728 üzenetére

    Közben már megtaláltam konkrétan a két értéket is.
    MaxCLL: 756 cd/m²
    MaxFALL: 258 cd/m²
    Ez a film már nézhetetlenül sötét, egy másiknál ezek a számok nagyobbak, az valamivel jobb is, és eddig az összes letöltött anyagom ilyen, csak az értékekben tér el, így van olyan ami egész jó már.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz torrente777 #79292 üzenetére

    Csak megemlítésképpen írom le hogy pár napja gondoltam kipróbálom ezt a vezeték nélküli képernyő tükrözést, ami működött is szépen, aztán elindítottam a win10 képnézegetőjét és amikor jött egy 4:3-as kép, a két szélén a szürke sávok brutálisan sávosodtak pont ugyanígy mint nálad, akkor kissé beparáztam, utána már észrevettem hogy nem csak szürkénél hanem minden színnél látható bizonyos mértékig, na a végén kiderült hogy ezt a jelenséget csak vezeték nélküli képernyőátvitelnél csinálja, hdmi-vel nem, illetve dlna átvitelnél se, ha véletlen így próbálgattad akkor ez is lehet az oka. Egyébként tesztábrákkal csak alig látható sávosodás a szürkénél, kb. 30 centiről nézve lesz jól látható, más színeknél pedig még onnan se, a homogenitás is egészen jónak tűnik, egyébként egy 2 hetes B23-ról van szó.

  • Roland-87

    aktív tag

    Gyakran használok a tévén (LGB23) Tidalt és Spotit meg netrádiókat is hallgatok, sokszor hosszú órákon keresztül, ilyenkor a menüből le szoktam kapcsolni a képernyőt, viszont ma belefutottam egyik külföldi fórumon egy olyan hozzászólásba amely szerint ez a felhasználási mód valójában nem jó, mert a tévé állítólag nem veszi figyelembe azt hogy a képernyő ki van kapcsolva technikailag, csak a bekapcsolva töltött időt nézi, így a kompenzáció túl gyakran futhat le, amely ebben az esetben károsabb mint ha ehhez tartozna valós képernyő idő is. Erről mi a véleményetek? Én eddig azt gondoltam hogy a képernyő időt veszi figyelembe, és pont azért van a kikapcsolás lehetőség hogy ha nincs mit nézni akkor kikapcsolhassam, amivel védem a kijelzőt, és még szerintem elég jelentős energiát is megspórolok.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz Gabor970 #79448 üzenetére

    Szerintem én is maradok a módszernél.
    Ha már így a hifi oldala szóba került. Te amúgy mivel csatlakozol a külső DAC-ba? Én most optikaival megyek a Cambridge AXR100 erősítő saját DAC-jába. Illetve van valami infód arról hogy ez a TV Tidal app milyen hangminőséget támogat? Egyes források szerint nincs MQA támogatás csak a sima Hifi (CD) minőség, mások szerint van MQA de csak 96khz-ig (azaz a szoftveres maximum) ez utóbbi már jó lenne, viszont tesztelgettem a dolgot és az asztali PC szintén optikai kimenetéről (exclusive mode) mint ha hajszálnyival szebben szólnának a zenék és főleg az MQA formátumok esetében érezhető, de annyira minimális hogy nem vagyok biztos abban hogy nem placebót hallok csak.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz Celtis #79848 üzenetére

    Nekem a fehér teljesen homogén és tinting mentes eddig, ellenben a jobb alsó sarokban 5%-os szürke tesztnél kb. feketébe megy át egy pár centis jól látható terület, és úgy az egész képen megjelent némi sávosodás is szintén 5% szürke tesztnél, ami az első bekapcsoláskor is alig volt, majd az első pixel tisztítás után az a kevés is szinte teljesen eltűnt, de most pár napja feltűnt, és még csak nem is tesztnél hanem egy youtube videóban, persze utána rápróbáltam a tesztekkel és ott méginkább látható, nem zavaró és csak nagyon ritkán észrevehető, ha az ember direkt figyel rá, amúgy 10%-os szürkénél viszont már csak nagyon enyhe a halványodás a jobb alsó sarokban, 15-nél meg észrevehetetlen és ott már sávosodásnak sincs nyoma, remélem nem fog tovább romlani a helyzet, az 1 órás tisztítást még nem próbáltam rá, nem tudom segítene-e a jelenségen.

Új hozzászólás Aktív témák