Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • medvegy

    aktív tag

    Sziasztok! Nemrég beruháztam egy Sony XR-65A80L OLED TV-re. Mivel egy 2015-ös Sony 50W809C-ről váltottam, először tényleg pofámleszakadmilyenképevanmár érzésem volt. Azóta megpróbáltam kicsit objektívebb lenni, és az elmúlt egy hétben alaposan letesztelni. Két dolog van, ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni.

    1) Van 1 db stuck pixelem. Nem látszik minden szín esetében. Fehérnél, pirosnál és kéknél nem látszik, de sárga és sárgás háttérek mellett piros/pirosas, zöld mellett sötétebb zöld, stb. Nem a világ vége, de azért ki lehet szúrni, ha tudja az ember hol kell keresni. Próbáltam különböző stuck pixel fixereket (pl. JScreenFix), de ahogy várható volt, semmi nem történt. Túl vagyok már egy manuális panel refreshen is (tudom, hogy első sorban nem erre szolgál), az sem élesztette fel a pixelt...

    2) Foltosodás. Mutatom a csatolt fotón 5% szürke mellett (tesztkép YT-ről betöltve).

    A fotó némileg felnagyítja a jelenséget, de ami szabad szemmel is jól látszik, hogy főleg bal oldalon van foltosodás/inhmogenitás. A függőleges banding csíkok középtájon szabad szemmel alig-alig kivehetők, és a vízszintesen középen az a halvány csík szabad szemmel egyáltalán nem látszik. 10% szürke esetén még kivehető az inhomogenitás, felette már nem. Nagyjából 25-30 óra használaton vagyok túl, és egy manuális panel refresh-t lefutattam, mielőtt a fenti kép elkészült. A refresh-től egy kicsit talán jobb lett, de jelentős javulást nem okozott. Megnéztem pár filmet is, de egyelőre a foltosodás nem volt észrevehető használat közben...

    Dillemázok jelenleg. El tudok még állni a vásárlástól, de mivel elég jó áron vettem a TV-t (osztrák MM), jó eséllyel egy darabig megint várhatnék a megfelelő ajánlatra. Másrészt viszont nem cserélgetem gyakran a TV-ket, tehát a lehetőségekhez mérten egy jó készüléket szeretnék megtartani.

    Keresgéltem itt a fórumban, de ilyen Sony-ról egyáltalán nem találtam tapasztalatokat. Kérdésem, hogy a foltosodás szerintetek a fotó alapján mennyire vészes, illetve, hogy még járatva a TV-t ez javulhat e?
    Manuális panel refresh-t érdemes e még csinálni, segíthet esetleg, vagy ne erőltessem tovább?
    Az 1 db pixel hibával ti foglalkoznátok vagy letojnátok (laptopot gondolkozás nélkül cseréltem egy pixel hiba miatt)?

    Köszönöm előre is a válazokat! :R :))

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • medvegy

    aktív tag

    válasz medvegy #92603 üzenetére

    A fotó a foltosodásról nagyobban: ITT

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • medvegy

    aktív tag

    válasz szkutyi #92609 üzenetére

    Köszi a választ mindenkinek!

    A foltosodáson valószínűleg könnyen át tudnék lépni, főleg hogy valós tartalom mellett nem látszik. A pixel hiba viszont egyre jobban zavar. Pl sárga háttér mellett piros az a bizonyos pixel, így valós tartalom mellett sem lehetetlen kiszúrni ha elmegyek a TV előtt (szemem mint a sasé :DDD )

    Nézegettem a C3-at is. Nagyon jó készüléknek tűnik, de nálunk (Ausztria) közel egy árban van (vagy legalább is volt) a 65-ös C3 és az A80L, plusz LG-ket valamiért itt jóval kevesebb üzlet árul. Nekem a Sony szarabb fényereje nem igazán hátrány, de amiben többett tud (képfeldolgozás, hangminőség, stb.), azok viszont érdekesek. A G3 tetszene, nagyon is. De nem sok esélyt látok rá, hogy annyira leakcióznák az elkövetkező hónapok során, hogy a TV vásárlásra szánt keretbe beleférjen (ha jól emlékszem, BF idelyén sem kúszott be az ára 2k eur alá).

    Úgyhogy teszek egy próbát, elsétálok az MM-be és megkérdezem, hogy esetleg csere mehet e a pixel hiba miatt elállási időn belül. Valszeg azt fogják mondani, hogy vigyem vissza és rendeljem meg újra, de az felejtős a jelenlegi árazás mellett...

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • medvegy

    aktív tag

    válasz Vhiktor #92612 üzenetére

    Köszi! Láttam már a teszted; nagyon jó anyag, ahogy a többi is a csatornádon.

    Ahogy fentebb is írtam, nem is a foltosodás ami aggaszt igazán, hanem az a fránya pixelhiba...

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • medvegy

    aktív tag

    válasz medvegy #92630 üzenetére

    Update: rábólintottak az MM-ben, valszeg menni fog a pixelhibás 65A80L cseréje elállási időn belül. Holnap viszem vissza a TV-t; ha esetleg mégsem cserélik, elállok a vásárlástól...

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • medvegy

    aktív tag

    válasz medvegy #92646 üzenetére

    A hétvégén alaposan leteszteltem a pixel hiba miatt az MM-ben cserélt Sony 65A80L-t.

    Az új unit pixelhiba mentes, se dead pixel, se stuck pixel, semmi. Jó 30 óra használat után foltosodás/banding terén nagyjából ugyan azt hozza mint az előző unit, vagyis 5% szürke mellett tesztképen látható némi inhomogenitás, 10%-nál már alig kivehető, film vagy egyéb valós felhasználás mellett nem észrevehető.

    Ez eddig jól hangzik, de van egy dolog amivel kapcsolatban szeretném kérni a véleményeteket. :R

    Észrevettem, hogy bal oldalon a kép legszélén egészen a képernyő tetejétől az aljáig végigfut egy egy pixel szélességű vertikális piros csík. Ez gyakorlatilag úgy tűnik mintha a legszélső pixelsor lenne, ami pirosan világít bizonyos háttér mellett. Sárga háttér mellett vehető ki a legjobban (pont úgy, mint az előző unit-nál az egy darab pixelhiba esetén). A képernyő jobb oldalán a legszélső pixelsor pedig zölden világít. Ez tényleg alig-alig vehető észre, és csak sárga háttér mellett látható közelről. (A csíkok nem forrás függők, több YT videón, jpg képen is néztem.)

    Nem a legjobb fotók, de a lényeg látszik:

    Ha nem a záró pixelsorról lenne szó a két oldalon, akkor nem lenne kérdés, hogy baj van. De ez így elég szabályosnak tűník. Nem lehet, hogy a pixel shift-hez van valami köze? (Igaz ha kikapcsolom a pixel shift-et a menűből, akkor sem tűnik el a csík.)

    Még egy-két napom van elállni a vásárlástól. Annak ellenére, hogy a csíkok nem zavarók, nagyon jó lenne tudni, hogy ez normális e vagy sem. (Ha nem normális, akkor megy vissza ez a unit is, mivel nem lenne jó ha például később a TV közepén jelenne meg csík...)

    (Sajnos azt nem tudom, hogy az előző 65A80L unit-on volt e ilyen, mert amint kiszurtam azon a pixelhibet középen, nem nézegettem tovább...)

    [ Szerkesztve ]

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • medvegy

    aktív tag

    válasz alaves #92775 üzenetére

    Nagyon köszi a választ, ez új info nekem! :R
    Kicsit keresgélve, így már egész sokat lehet találni a témáról (pl. ITT).
    A TV marad :))

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • medvegy

    aktív tag

    Sony 65A80L-nél nem látom YouTube appban a HDR opció kiválasztását. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? (Szolgálatót váltok, és csak viszonylag gyenge mobil netem van per pillanat. Ez okozhatja a problémát?)

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • medvegy

    aktív tag

    válasz salapp #92829 üzenetére

    Írtam fentebb is, hogy közben megoldódott a probléma. Az MM 14 napon belül szó nélkül cserélte a pixelhibás TV-t. (Korrekt hozzáállás, hogy nem akarták kiszúrni a szemem utalvánnyál/visszafizetéssel, mert a TV most jóval drágább, mint amennyiért vettem...)
    Az új unit pixelhiba mentes, se dead pixel, se stuck pixel, semmi; a homogenitás is rendben van.

    Az acoustic surface audio tényleg nagyon rendben van! Soundbart feleslegesnek érzek rákötni, bár egy subwoofer azért elférne a mélyek kiemeléséhez. Azon agyalok, hogy az vajon kivitelezhető e, hogy csak woofer-t kötni hozzá soundbar nélkül? Pl. a Sony SA-SW3 nekem teljesen elég lenne. (Van egy régebbi rendszerem Sony HT-CT380, de az szinte biztos, hogy nem fog menni a soundbar nélkül...)

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • medvegy

    aktív tag

    válasz TechN7ne #92828 üzenetére

    Eszerint jól értem, hogy nálad sem írja ki a YT a HDR opciót?

    Igen, tényleg nagyon gyors a rendszer. Nem lehet rá panasz!
    Nálad melyik modell pörög?

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • medvegy

    aktív tag

    válasz junkpod #92867 üzenetére

    Igen, HDR-re vált filmeknél. Sőt, kiderült hogy YT-n is HDR-re vált + kiírja a YT is a HDR opciót, csak nem jó videókkal próbálkoztam eddig... Sok YT videónál annak ellenére, hogy címben/leírásban írják, hogy HDR, közben mégsem az! Evvel néztem például.

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

Új hozzászólás Aktív témák