Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • medvegy

    aktív tag

    válasz medvegy #92646 üzenetére

    A hétvégén alaposan leteszteltem a pixel hiba miatt az MM-ben cserélt Sony 65A80L-t.

    Az új unit pixelhiba mentes, se dead pixel, se stuck pixel, semmi. Jó 30 óra használat után foltosodás/banding terén nagyjából ugyan azt hozza mint az előző unit, vagyis 5% szürke mellett tesztképen látható némi inhomogenitás, 10%-nál már alig kivehető, film vagy egyéb valós felhasználás mellett nem észrevehető.

    Ez eddig jól hangzik, de van egy dolog amivel kapcsolatban szeretném kérni a véleményeteket. :R

    Észrevettem, hogy bal oldalon a kép legszélén egészen a képernyő tetejétől az aljáig végigfut egy egy pixel szélességű vertikális piros csík. Ez gyakorlatilag úgy tűnik mintha a legszélső pixelsor lenne, ami pirosan világít bizonyos háttér mellett. Sárga háttér mellett vehető ki a legjobban (pont úgy, mint az előző unit-nál az egy darab pixelhiba esetén). A képernyő jobb oldalán a legszélső pixelsor pedig zölden világít. Ez tényleg alig-alig vehető észre, és csak sárga háttér mellett látható közelről. (A csíkok nem forrás függők, több YT videón, jpg képen is néztem.)

    Nem a legjobb fotók, de a lényeg látszik:

    Ha nem a záró pixelsorról lenne szó a két oldalon, akkor nem lenne kérdés, hogy baj van. De ez így elég szabályosnak tűník. Nem lehet, hogy a pixel shift-hez van valami köze? (Igaz ha kikapcsolom a pixel shift-et a menűből, akkor sem tűnik el a csík.)

    Még egy-két napom van elállni a vásárlástól. Annak ellenére, hogy a csíkok nem zavarók, nagyon jó lenne tudni, hogy ez normális e vagy sem. (Ha nem normális, akkor megy vissza ez a unit is, mivel nem lenne jó ha például később a TV közepén jelenne meg csík...)

    (Sajnos azt nem tudom, hogy az előző 65A80L unit-on volt e ilyen, mert amint kiszurtam azon a pixelhibet középen, nem nézegettem tovább...)

    [ Szerkesztve ]

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

Új hozzászólás Aktív témák