Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alaves

    addikt

    válasz alaves #98765 üzenetére

    Kiegészítés: Nálunk napi 16-18 órát megy a TV (családtagok váltással vagy együtt: PC munka/film/TV adás). Ennek megfelelően kértem az LG-től mérnöki állásfoglalást a pixelfrissítő kézi indításának gyakorisága kapcsán a B7-hez (beégés, azaz helyi fényintenzitás csökkenés miatti kijelző-csere után). Hetenként egyszeri indítást javasoltak, gyakorlatilag ~100 üzemóránként (nyilván 2017-es WBC kijelzőre vonatkoztatva).

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • wallace 234

    őstag

    válasz alaves #98765 üzenetére

    Nem véletlen tették lehetővé ,hogy a kicsi frissítést is lehet kézzel indítani ! Mert vannak akik napi 12 vagy még több órát használják a tvt. Rtingsen is írják ,hogy amelyik tvn többet ment a rövid ciklus ott kevésbé van probléma .

  • mc.g

    aktív tag

    válasz alaves #98765 üzenetére

    Szerintem hasznos, és releváns az "rtings" tesztje, mivel üzemórára van megadva a pixelfrissítés, azaz ha 3x annyit megy, mint tervezték, akkor 3x sűrűbben csinálja.
    Ugyanazon körülményt kell minden TV-nek kibírnia.
    Az rendben van, hogy minden nap legalább negyed órára (vagy néhány órára) legyen a TV kikapcsolva, de szeribtem az nincs előírva, hogy naponta hány órát használhatjuk, hogy idő elött ne menjen tönkre.
    (Ha nyáron a gyerekek nem mennek suliba, és itthon vannak egész nap, és TV-znek folyamatosan, akkor is ez a helyzet. Elő van írva, hogy a samsung OLED-eket napi max. 8órát szabad használni? Vagy kiírja a készülék pl. nyolc óra múlva, hogy kapcsoljam ki, vagy magától kikapcsol, hogy napi 8óra, és netovább!?)

    Előfordulhat, hogy a valóságban napi 6-8óra használatnál nem 3-4év, hanem késöbb éri el az így mért állapotot, de készülékek (technológiák) tartósságát egymással össze lehet hasonlítani. (ha a túl nagy fényerő miatt pusztúl gyorsabban, akkor miért enged a készülék akkora fényerőt (tartóssan) ami tönkreteszi ? miért vállalja túl magát (ígér többet mint amit tud) a samsung (vagy bármelyik gyártó) ? üljek a TV elött stopperrel, és fénymérővel, mert szegény gyártó nem tudja eldönteni mire képes a készüléke, vagy tudja, csak akkor kevesebben vennék ?)

    (Tudom, hogy az OLED technológia még nem elég kiforrott, és ha tartósat akarunk oda kell figyelni mit veszünk, hogyan használjuk (én is kicsit visszavettem a fényerőt). Eredetileg nem akartam OLED-et (ilyen okokból), de nem találtam megfelelő LCD-t (a Plazma után), úgyhogy lecsaptam egy Panasonic-ra az utolsók közűl, mert feltehetően 2025-ben már nem jön újabb széria, és a samsung-ban nem bízom (pl. a fentebb említett okokból, de az LG-ben sem)).

Új hozzászólás Aktív témák