Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Maco7911 #7185 üzenetére

    Standby módot (távkapccsal kikapcsolás, de nem áramtalanítás).

    De amire válaszolsz, ott épp arra próbálok utalni, hogy szerintem kár vele foglalkozni. Életszerű otthoni használat mellett nem kell figyelni rá, főleg a "bűvös 4 áráról" kár is tudni (mert hamis következtetéshez vezethet, és a végén még ott ül az ember stopperórával, és görcsösen kikapcsolja ha 4 órához ér, ami hülyeség).

    Az egyetlen, amit be kell tartani, hogy ne áramtalanítsd rutinból feleslegesen (ha takarítasz,
    vagy napokra elutazol, stb, az megint más, olyankor kihúzhatod).
    Ezt is csak azért kell elmondani, mert van, akinek szokása akár automatizálva elvágni az áramot a kütyük elől, mikor nem használja őket (vagy ennyire elhivatott környezetvédő / pénzspórló szellemiségű, hogy néhány Watt is számat neki, vagy az áll mögötte, hogy volt valami túlfeszes/villámcsapásos balesete életében és annak valószínűségét próbálja csökkenteni.... mindenkinek megvannak a saját szokásai/mániái...).

    Aki pedig "extrém felhasználó", mondjuk egy studio féleség, ahol nem csak hogy komolyabb esélye van kialakulni IR-nek, de ráadásul komolyabb probléma is, ha megtörténik (kritikusabb a zavar, nehezebb ráhagyni, hogy majd éles használat közben eltűnik később) az majd kitapasztalja, hogy milyen körülmények közt mennyire gáz, és hogy próbálja ütemezni a dolgot (pl. manuálisan elindítja a refresh-t ebédszünetben).

    Nekem PC monitorként még csak HDR módban volt némi IR, az is hamarabb eltűnt kikapcs nélkül, mint az ilyen szempontból legjobb plazmáról (és plazmába sem égett még be nekem örökre semmi, csak változó időre ragadt be pár dolog), pedig nem babusgatok semmi kütyümet ("mész amíg élsz" módban is hamarabb meg szoktam unni mindent, mint hogy megdöglik, pedig viszonylag sokáig megtartok mindent).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák