Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz Dave567 #6225 üzenetére

    Ha jó helyen van a két Front és a hallgató, akkor szerintem teljesen értelmetlen az ideálisan elhelyezett center. Ugyanakkor a gyakorlatban nem igazán tudod ideálisan elhelyezni azt a Center-t, mert mert valahol a TV mögött kéne lennie (úgy, hogy ki van lukasztva [vagyis nincs is ott] a TV, egyébként vagy alacsonyabban, vagy magasabban lesz, mint kéne, főleg ha nagy a TV [de a ha kicsit, akkor túl közel ülsz a hangdobozokhoz, és az is baj]). "Kelleni" csak azoknak kell Center, akiknél "össze vissza" állnak a Front-ok és/vagy ülnek a nézők szétszórva, és így kisebb zavart okoz a Center magassági problémája, mint a stereo síkeli torzulása. Ha jól a két front, akkor úgy hallani belőlük a Center-re szánt dolgokat, mint ha magából a TV képernyőből jönne a hang (mint ha egy akusztikailag semleges vászon lenne, mögötte egy Center-el). Ha fel/le szorul a Center a TV alá/fölé, akkor pedig hallani, ahogy vándorol a "forgolódó" hang fel-le (+ tökéletlen szobaakusztika és hasonlók miatt akár a hangszín is jobban változik így).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Strezi

    őstag

    válasz Dave567 #6225 üzenetére

    Volt már, de visszaálltam inkább a minőségi sztereó rendszerre ;) Volt csak házimozira szobám is (5.1, sötétkék, matt falak, fekete szerelvények stb. ), de több a macera ezekkel mint a valós haszna (nekem). Ha meg költözik az ember pár évente akkor pláne :(

    Esetleg majd egy Atmos kompatibilis soundbart kipróbálok egyszer, nagyon istenítik őket ...

    ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Új hozzászólás Aktív témák