Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rothfb

    veterán

    válasz daneel_hu #35434 üzenetére

    Én azért nem vennék mérget János állításaira. Ugyanis ez azt jelentené, hogy csak másodlagos vagy talán csak harmadlagos szerepe lenne a központi procinak, a vezérlő áramkörnek. Az LG-n belül is a jól hangzó Alpha 9-Alpha 7 procik esetében majdhogynem lényegtelen lenne, melyik van a vezérlő áramkörön. És ezt én egy csöppet erősnek gondolom.
    Amúgy is inkább azt tudom elképzelni, hogy az LG-nek meg kellett osztania teljesen az oled panellel kapcsolatban szinte mindent, hogy más gyártók hozzá tudják igazítani magukat az oledtv-k gyártásához.

    Talán van abban némi igazság, hogy pl a frissítő algoritmust bizonyos mértékig a panel közvetlen elektronikája végzi, ezt még csak el tudom képzelni. De a panel képi világának a vezérlését, hogy mikor melyik led hogyan, mennyire világítson, azt én mindenképpen külső vezérlésnek tulajdonítom.

  • janos666

    nagyúr

    válasz daneel_hu #35434 üzenetére

    Az nem tűnt fel, hogy a Panasonic a design-t is átvette? A 2017-es olcsóbbik OLED-jük kiköpött C7 volt, csak más színben (a talpára nem emlékszem, az talán más). :DDD
    De a táp és a mainboard, ami lényegében egy beágyazott kis számítógép (+ az OS, ami azon fut), az az övék (vagy legalább ők gyártatják valakivel kínában/koreában, de értsd, ahogy mondom :D).

    Nagyon el lehetne rontani egy kvázi tökéletes kijelzőpanel képét is hülye képfeldolgozással, ahogy a legrosszabbon is sokat lehet néha segíteni egy jóval, szóval ez sem mindegy azért (és ehhez még a mozgásinterpoláció sem kell, a színkelést is el lehet szúrni, túlspórolni a precizitását, stb).

    (#35435) rothfb
    Ha elolvasod a fenti bekezdést abból látod, hogy szerintem sem igaz, hogy a SoC-on azért ne múlna semmi, még akár az LG házán belül is. (Bár ettől még szerintem az LG Alpha funkciók egy része csak termékpozicionálási marketing, szoftveres konfigurálással megoldva.)
    Tudtommal csak a GZ2000-nél nyúltak bele a konkrét vezérlésbe, de tippre még ott is csak szoftveresen (a panelvezérlőnek is van egy saját kis firmware-e, de ami azt illeti, az nem csak a GZ2000 esetén van másképp paraméterezve, az ABL is gyakran más a gyártók közt).

    A közelmúltig egyáltalán nem is adott el vezérlés nélkül WOLED panelt az LG. Most már talán igen, de nem tudom kiknek (az opció neve sem jut most eszembe). Biztos jó biznisz lett volna a Panasonic-nak azzal kezdeni, hogy lehámozza és kicseréli a sajátjára. Ennek akkor lenne értelme, ha ótvar hulladék lenne az LG-é és/vagy GZ2000 szerű készülékbe terveznék, nem LG C szériával versengő modellekbe.
    High-end LCD monitorokon csinált hasonlót pár gyártó (pl. EIZO az LG IPS-eivel is), de a WRGB és főleg az öregedéskompenzáció miatt itt még bonyolultabb, így szerintem még a GZ2000 sem az az árkategória (nézd meg mennyi egy EIZO ColorEdge vagy hasonló NEC monitor 30" alatti méretben), ahol ez nagy divat lenne (vagy volt egy időben, mert manapság szerintem már ritkább, ha csinálják még egyáltalán pár LCD-vel).

    (#35438) alaves - A 60 percből ~55 az, hogy vár, míg biztos "kihűlt" a második lépéshez (gondolom nem csak hőmérséklet értelemben).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák