Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz alaves #23432 üzenetére

    Én nem fehér zajjal szoktam járatni őket, hanem az összefoglalóba is linkelt HDR tesztvideókkal. Ezt a mappát tettem be oda-vissza végtelen lejátszásba a belső lejátszóval:
    Mehanik HDR10 test patterns\04. Colors\05. Single colors\06. C940 (10000nit)

    Aztán Technicolor képmód, BDI bekapcs (ez kapásból 50% teljesítménycsökkentés), illetve szobahőmérséklettől függően még OLED Fény mondjuk 100-ról akár 50-ig vissza (ilyenkor azért tud melegedni, főleg ha BFI ki van lőve és 100-on marad nyáron, ABL ide vagy oda).

    Gyakorlatilag ezt csináltam az új plazmákkal is, csak nyilván még nem HDR ábrákkal, illetve WRGBCMY-al sem bohóckodtam, csak W ment folyamatosan (állandó full fehér képernyő). Itt csak amiatt HDR és WRGBCMY, mert tippre talán így lesz egyenletesebb a terheléseloszlás a W alpixel-t is figyelembe véve (WRGB panel, nem RGB), ami ráadásul másképp működik SDR-ban és HDR-ben (hagyományos RGB-nél simán egyenletes a terhelés folyamatos W ábrával is, nincs értelme váltogatni, csak érdemes visszahúzni annyira a TV-t, hogy ne melegedjen feltűnően a háta).

    Hogy ezt mennyire merem ajánlani másoknak, az már más kérdés (dacára annak, hogy 10+ éve ezt csinálom a saját készülékeken bejáratáskor, vagy később makacs IR "mosáshoz", bár utóbbit OLED-en még nem kell csinálnom, csak öregebb plazmán).
    Felőlem vitára bocsáthatjuk és beszavazhatjuk, mint ajánlás (de biztos lesz, aki őrültségnek tartja, ráfogja hogy tönkremegy tőle a készülék, nyafog, hogy márpedig ő első perctől utolsóig állandóan hasznos tartalomra akarja csak használni, stb ... részben mondjuk jogosan is).

    Azért ódzkodom az ilyen ajánlásoktól, mert első olvasatra zavarosnak, hülyeségnek tűnhet, félreérthető (nem válik szét, hogy mi a "sokadik utolsó ajánlás a maximalistáknak" és mi a "mindenképp próbáld ehhez tartani magad", akkor se ha ez így bele van ez írva).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák