Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alaves

    addikt

    válasz Mosqu!to #18145 üzenetére

    "A színmélység 8 bpc, ezt viszont nem tudtam egyáltalán állítani más beállításnál sem."

    NV vezérlőpult: átállítod a kimeneti dinamikatartományt korlátozottra, azután a kimeneti színformátumot 4:2:2-re és láss csodát: a kimeneti színmélységnél máris megjelent a 8-10-12bpc ;)

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Mosqu!to #18145 üzenetére

    Elkezdtem írni és csapongó lett, de nincs szívem kitörölni. Talán hasznos is lesz.

    "Gondolom a Játék módból isf Expertbe váltás nem húz el minden beállítást, csak párat."

    A képmódok SDR-ben és HDR-ben is egymástól függetlenül működnek. Amit pl. SDR-ben a Game mód alatt beállítasz, az úgy is marad. Se az isf, se egyéb másik képmódon nem változtatsz vele, a HDR-ben elérhető Game módon sem. Dedikált infrakód/gyorsbillentyű (mint Denon erősítőkön a Music, Movie és Game preset) tudtommal sajnos nincs ezekre, menüből kell váltani a képmódokat. Az általános képmód (Picture Mode) opcióhoz már van infrakód. Én ezt használom a Harmony-n, majd a nyilakkal eltallózok a megfelelő képmódig. Így pár gombnyomás, és hadonászás nélkül megvagyok.

    Viszont ha PC -t is kötnék rá (szeretnék majd), akkor még a PC címkét is állítgatni kéne a 4:4:4 chroma miatt. Azonban a médialejátszóval pl. már semmiképpen sem jó nekem a PC mód, mert úgy nincs képfeldolgozás. A másik lehetőség, hogy hagyom 4:2:2 vagy 4:2:0 chromán a PC-t is, simán csak Game módban használom, mint a PS-t. Ezt tervezem, ezért is felejthettem már el, hogy a PC címke mit csinál.

    Továbbá úgy tudom, remélem, ezt jól, hogy a HDMI-bemenetekre külön-külön beállíthatod a képmódokat, és a tévé minden bemeneten külön-külön, SDR-ben és HDR-ben is megjegyzi az utoljára használtat. A bemenetekhez már van dedikált infrakód is. A Magic Remote-on nincs hozzájuk külön gomb, de univerzális távval egy gombnyomás tetszőleges inputra kapcsolni. Ez nekem a Harmony-val tök jó. SDR és HDR közt pedig attól függően vált a tévé, hogy SDR vagy HDR jelet kap. Ezek miatt szeretnék majd mindent közvetlenül a tévére kötni. Jelenleg azért nem teszem, mert a tévéből a sokcsatornás LPCM és HD hangokat nem lehet így kiküldeni az erősítőre. Ezen az eARC fog változtatni. (Meg egy új tévé és új erősítő. :) )

    "Az új tv-vel új hdmi kábel is jött, cserélve a régi 1.4-et, ez 2.0-s."

    A tévé különböző bemenetein is próbáltad a PC-t? Esetleg egy harmadik kábellel? A kábelre gyanakszom utoljára, de a többi ötletem már leírtam korábban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák